id: tka852

Obywatelska telewizja publiczna w budowie

Obywatelska telewizja publiczna w budowie

Opis zrzutki

Obywatele.News to ni mniej ni więcej, tylko publiczna telewizja w budowie. Chodzi o przedsięwzięcie aż tak ambitne.Cele:

-- Kilka godzin nowego, oryginalnego programu dziennie, dostępnego u nas i dla wszystkich zainteresowanych mediów;

-- Co najmniej 100 tys. stałych subskrybentów w ciągu najbliższych miesięcy;

-- 200 tys. zł miesięcznego budżetu.


Jeśli 40 tys. ludzi zechce i zdecyduje się wpłacać co miesiąc 5 zł, będziemy mieli obywatelską telewizję. To konkret do osiągnięcia. Liczymy na to, że wszyscy ci ludzie dobrej woli, których znamy z protestów ostatnich lat, będą umieli zorganizować się, by coś rzeczywistego stworzyć. A jest ich znacznie więcej. I zdecydowanie więcej niż 5 zł poświęcali.


Obywatelskie media to odpowiedź na kryzys demokracji, który sprawił, że w roku 2015 oddaliśmy władzę PiS i który wciąż trwa w najlepsze, skoro w ostatnich wyborach znacząca część Polaków dała władzy przyzwolenie na łamanie podstawowych wartości w imię innych celów. Ten kryzys spowodowały wśród wielu innych rzeczy niestety również zachowania partii politycznych, którym Polacy już nie wierzą.Odpowiedzialność za kryzys dzielą z politykami również media, uprawiające politykę zamiast rzetelnej i bezstronnej debaty. Wreszcie problemem jest propaganda środowisk skrajnej prawicy, na którą demokraci nie umieli znaleźć odpowiedzi.Niezależne, obywatelskie, dostępne powszechnie, bezpłatnie i bez żadnych innych ograniczeń media będą koniecznością na trudne czasy, które są jeszcze przed nami, jeśli istotnie to Andrzej Duda ma wygrać kolejne prezydenckie wybory, na co niestety dziś wskazują wszystkie sondaże i rozczarowująca aktywność partii opozycji.


Celem na najbliższe miesiące jest stworzyć ramówkę z kilkoma godzinami oryginalnego programu dziennie. Różnorodnego i bogatego, nie tylko o polityce -- takiego, w którym każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, interesującego, ważnego, użytecznego. Z Państwa wpłat powstają i będą powstawać nowe programy.Celem jest również pozyskanie 100 tys. subskrybentów filmowego kanału Obywatele.News na YouTube oraz na portalu Obywatele.News. Zasięg i siła oddziaływania są ważne nie tylko w okazjach typu wybory. Są ważne, jeśli opinia publiczna ma mieć wpływ na bieżącą politykę, w tym także na politykę opozycji. Po kolejnych przegranych wyborach czas to docenić.


Da się zrobić obywatelską telewizję, jeśli miesięczny budżet przedsięwzięcia wyniesie 200 tys. złotych. To dużo? Owszem, ale wystarczy, jeśli 40 tys. użytkowników zechce na ten cel wpłacać po 5 złotych. Bardzo liczymy na to, że ci wszyscy ludzie dobrej woli, którzy uczestniczyli wraz z nami w protestach przeciw nadużyciom obecnej władzy zechcą i potrafią się w ten sposób zorganizować. Nie mamy 40 tys. użytkowników, dlatego ośmielamy się prosić o więcej, choć najdrobniejsze wpłaty pomogą, każda z nich jest ważna i warta nieporównanie więcej niż da się za nią kupić. Oznacza wsparcie -- bezcenne dla ludzi porywających się na rzeczy niesłychanie trudne w przekonaniu, że są naprawdę potrzebne.


Obywatele.News to nie tylko jedno z internetowych mediów konkurujące o uwagę odbiorców z innymi. Wszystko, co robimy, udostępniamy na licencji Creative Commons 1.0 do dowolnego wykorzystania w dowolny sposób i w dowolnym celu przez każdego. Jeszcze nie zaczęliśmy na dobre, a już tak się dzieje -- z naszych materiałów skorzystał m.in. znakomity i bardzo zasłużony portal OKO.press. Już staliśmy się dostawcą wartościowych treści, który nie konkuruje z istniejącymi mediami, a jest dla nich ofertą.Czy istnieje studium wykonalności projektu? Oczywiście nie i istnieć nie może. Gdyby było inaczej, ten projekt byłby już zrealizowany przez którąś z medialnych korporacji. W trudnej rzeczywistości takiego zadania mogą się podjąć wyłącznie ruchy obywatelskie, dla których wartość celu jest ważniejsza od szans wypełnienia własnych aspiracji. Ludzie, którzy dowiedli swojej determinacji walcząc o wartości, w które wierzą.


Na etapie testowego rozruchu stworzyliśmy ok. 30 godzin programu. Koszt wytworzenia godziny osiągnął poziom 8 tys. złotych. To satysfakcjonujący wynik, ale umiemy go obniżyć co najmniej dwukrotnie, jeśli tylko stać nas będzie na produkowanie 10 godzin każdego tygodnia. Zobacz rozliczenie pierwszego etapu naszych działań.


Dzięki Państwa wpłatom już w styczniu rozpoczniemy kilka nowych stałych programów.Wasze wsparcie jest ważne. Dzięki niemu możemy zmienić rzeczywistość. Nie ma wolności bez wolnych mediów. Nie ma demokracji bez głosu opinii publicznej.zccc62fd653968d1.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 417

PD
Pawel DZIADON
ukryta
PK
Piotr Kajtowski
25 zł
 
Dane ukryte
50 zł
CP
Cezary Pietrzak
200 zł
 
Dane ukryte
25 zł
AT
Anna Tyślerowicz
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
PJ
Piotr Jan Meller
ukryta
J
Jozef M
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

678 921 zrzutek

i zebrali

439 906 059 zł

A ty na co dziś zbierasz?