id: tkpn55

Dla dzieci z Iraku cierpiących na hemofilię i talasemię

Dla dzieci z Iraku cierpiących na hemofilię i talasemię

2 501 zł 
z 10 000 zł
25%
zakończona 14.02.2020r
14 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Pieniądze zebrane w ramach tej zrzutki zostaną w całości przekazane organizacji STEP-IN, która jest skoncentrowana na niesieniu pomocy medycznej uchodźcom wewnętrznym z Iraku. Jej głównym celem jest zapewnienie profesjonalnej opieki medycznej w połączeniu z rzetelnym wykorzystaniem środków, które otrzymują na funkcjonowanie projektu. (więcej o organizacji na: http://step-in-project.org/pl)


Obecnie STEP-IN opiekuje się kilkoma przypadkami dzieci cierpiących na przewlekłe choroby krwi oraz inne choroby genetyczne. Wymagają one stałej opieki medycznej, regularnych transfuzji krwi, a czasem hospitalizacji. Żadnej z rodzin dotkniętych tym problemem nie stać na pokrycie nawet kosztów dotarcia z miejsca zamieszkania do centrów transfuzji. 


6-letni chłopiec o imieniu Yasin w szczególności potrzebuje wsparcia. Cierpi na najcięższą odmianę talasemii – talasemię major. Pochodzi z miasta Ger Zerik, ale jego rodzina musiała uciekać przed prześladowaniem ISIS w sierpniu 2014. Jego starszy brat zmarł na tą samą chorobę. 

W październiku ubiegłego roku Yasin przeszedł nagłą splenektomię  (zabieg usunięcia śledziony)  i od tamtej pory regularnie odwiedza centrum hematologii w Dohuk. Organizacja wspiera Yasina pokrywając koszty stałego leczenia oraz transportu z obozu dla uchodźców wewnętrznych właśnie do Dohuk. Na ten moment to wydatek rzędu 75-115 euro miesięcznie, w zależności od częstotliwości wizyt w centrum.


STEP-IN wspiera również innego 7-latka, który cierpi na hemofilię, pomagając w transporcie do Centrum Talasemii w Dohuk z obozu dla uchodźców wewnętrznych, w którym mieszka.


W pewnej rodzinie aż cztery osoby cierpią na hemofilię lub talasemię. Organizacja pokrywa koszty transportu wszystkich czterech osób z obozu dla uchodźców wewnętrznych, w którym żyją, do Dohuk. Koszty te ulegają zmianom, jeśli poszczególni członkowie rodziny muszą dotrzeć do szpitala w różnych dniach. Obecnie nasze wsparcie to między 75 a 115 euro miesięcznie.


Niedawno STEP-IN zaczęło również wspierać rodzinę żyjącą w regionie Sinjar (kwotą 150 euro miesięcznie), by dwoje rodzeństwa w wieku 15 i 17 lat mogło odwiedzać swojego lekarza w centrum w Dohuk. Niestety to wsparcie pokrywa tylko jedną trzecią miesięcznych kosztów transportu.


To tylko kilka przykładów wsparcia, które pozwala irackim dzieciom żyć i walczyć z chorobą. Środki potrzebne są cały czas. Razem możemy zrobić wiele dobrego. Każda złotówka się liczy!


– Praca z uchodźcami w Iraku nauczyła mnie wielu nowych rzeczy o mnie, o ludziach, o świecie, życiu i o człowieczeństwie – mówi Przemek Ulman, współzałożyciel organizacji STEP-IN. – Największą nagrodą za naszą pomoc jest wdzięczność i przyjaźń, którą oferują nam ludzie. Żyjąc w prostych warunkach okazują ją w prosty, a zarazem niezwykle szczery sposób.


Irak to kraj piękny i różnorodny. Niestety mocno poraniony i doświadczony przez historię. Miliony ludzi potrzebują pomocy humanitarnej. Po przesiedleniach żyją w trudnych warunkach w obozach. Jeszcze więcej osób mieszka poza obozami w prowizorycznych osadach, niedokończonych budynkach. Tylko nielicznych stać na wynajmowanie domów. Sytuacja w kraju pozostaje niestabilna więc ludzie boją się wracać w rodzinne strony.

Spora część Irakijczyków zdecydowała się na opuszczenie swojego kraju. Zmusiła ich do tego ciężka sytuacja. Tym którzy pozostali potrzebne jest wsparcie. W obszarze opieki medycznej zapotrzebowanie jest ogromne. Państwo nie zapewnia często nawet niezbędnego minimum, zwłaszcza osobom przesiedlonym. Dlatego tak ważna jest pomoc organizacji humanitarnych.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 14

 
Dane ukryte
1 000 zł
MB
Magda
500 zł
AP
Andrzej
200 zł
PK
Paulina
100 zł
AW
Andrzej Wójcik
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Z
Zajączek
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
40 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

752 492 zrzutki

i zebrali

542 858 922 zł

A ty na co dziś zbierasz?