id: tmebhj

Na szczepienie Cervarix przeciwko HPV

Na szczepienie Cervarix przeciwko HPV

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 146 107 zrzutek i zebrali 1 193 746 258 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zrzutka powstała w celu sfinansowania mi trzech dawek szczepionki Cervarix przeciwko HPV - znanej lepiej jako "szczepionka na raka szyjki macicy", który poza tego rodzaju rakiem prowadzi również do raka sromu, języka, odbytu, gardła i innych.


Do założenia tej zrzutki skłoniła mnie choroba mojej mamy, u której kilka lat temu zdiagnozowano raka szyjki macicy. Przyczyna byla jasna: niezaleczone wieloletnie zakażenie HPV. Choć płaczu było co nie miara, mama dzielnie walczy z chorobą i obecnie lekarze nie znajdują już u niej komórek nowotworowych. Mama przeszła operację, dodatkowo obowiązkowo kontrola co trzy miesiące, w tym cytologia. Modlimy się, by był to już koniec... Nikomu nie życzymy podobnych doświadczeń, podobnej ilości stresu i lęku, czy nie pojawia się przerzuty...


Ja mam 23 lata i mimo że moja książeczka szczepień jest pełna, nigdy z jakiegoś powodu rodzice nie zaszczepili mnie przeciwko HPV, co odkryłam, gdy, tknięta przez chorobę mamy, poczęlam sama sprawdzać, przeciwko jak chorobom mnie zaszczepiono. No i niestety - na HPV nie otrzymałam ani jednej dawki.


Wszelkie programy fundują te szczepionkę jedynie nastolatkom, ja jestem już w zbyt zaawansowanym wieku i rząd nie może mi jej opłacić z funduszu. Nie rozumiem do końca przyczyny, ponieważ udało mi się wyczytać, że szczepionka, mimo że najlepiej działa u dzieci, jest skuteczna i przynosi korzyści również w przypadku dorosłych.


Mam wielkie obawy co do podzielenia losu mamy, ten cały HPV nie daje mi spokoju, dlatego zwracam się do was z prośbą o pomoc w ubieraniu 1200 zł na wszystkie trzy dawki. Zbyt długo obiecywałam sobie, że sama zarobię, że odłożę - ale jako studentka na uczelni, w dodatku na bardzo ciężkim kierunku (medycyna), nie jestem w stanie zebrać całej tej kwoty i to szczepienie cały czas jest z tego powodu odwlekane. Rodzice mają problemy finansowe i czasem muszą też zaciskać pasa z takimi sprawami jak jedzenie, głupio mi w tym wypadku choćby wspominać o tych 1200 zł...


To jest moja pierwsza zrzutka, nigdy wcześniej o nic nigdy nie prosiłam podobnego. Chcę mieć po prostu pewność, że będę zdrowa i ominą mnie przykre doświadczenia, jakie spotkały moja mamę. Z tego powodu uprzejmie proszę o wsparcie...

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!