id: tmnxtg

Wakacje dla młodych Kresowiaków z Wileńszczyzny!

Wakacje dla młodych Kresowiaków z Wileńszczyzny!

Nasi użytkownicy założyli 1 147 439 zrzutek i zebrali 1 195 233 278 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wakacje to czas beztroski i zabawy. W dniach 31.07-08.08 w Bydgoszczy będziemy gościć polskie dzieci mieszkające na Litwie - chcemy, by ten czas był dla nich naprawdę wyjątkowy!


Na co zbieramy?

W tym roku Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży organizuje wakacje w Bydgoszczy dla grupy 20 dzieci ze Szkoły Centrum Wielofunkcyjnego w Mościszkach w rejonie wileńskim. Dlatego jako Młodzież Wszechpolska chcielibyśmy pomóc i zapewnić im jak najpiękniejszy pobyt pełen niepowtarzalnych wrażeń w naszym mieście!


W związku z tym wracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie, które pozwoli zapewnić naszym małym gościom odpowiedni poziom wyżywienia i niezapomniane atrakcje, które pozostaną w ich pamięci na długie lata! Potrzebujemy kwoty 5000 zł, by zrealizować zamierzone cele.


Liczymy na Państwa wsparcie i wierzymy, że serca Polaków są ogromne!


ee82c2b694465d91.jpeg

O organizatorze


Organizatorem wyjazdu jest Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. W organizacji wspomagają także Bydgoscy Patrioci i całe środowisko patriotyczno - narodowe.


Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży od kilkunastu lat angażuje się w utrwalanie kontaktów z Polakami na Litwie, Białorusi i Ukrainie oraz w pomoc w działalności edukacyjno-wychowawczej dla polskich dzieci i młodzieży. Dzięki wsparciu partnerów, ogólnopolskich i regionalnych firm oraz fundacji, fundacja zorganizowała w ostatnich latach kilkanaście transportów z paczkami świątecznymi, grupy wymiany młodzieży, wykłady historyczne w polskich szkołach, uroczystości fundacji i poświęcenia w kościele w Burtymańcach na Wileńszczyźnie tablicy upamiętniającej Danutę Siedzikównę "Inkę", sanitariuszkę 5 Wileńskiej Brygady AK, w ramach akcji "Serce dla Inki". Te sukcesy nie byłyby możliwe bez wsparcia wielu ludzi dobrej woli!


Jako Młodzież Wszechpolska mamy stały kontakt z Kresowiakami. Aktywnie uczestniczymy w wydarzeniach społeczno-kulturowych na Kresach takich jak „Rodzinny Zlot Turystyczny AWPL-ZPL” czy „Lato w Ejszyszkach”.


Sukcesywnie odbudowujemy i nawiązujemy kontakty z Polakami na Kresach. Na ten moment mamy już nawiązane relacje z naszymi rodakami na Wileńszczyźnie i Białorusi. Razem z nimi planujemy kolejne akcje. Jak dotąd zorganizowaliśmy m.in. paczki świąteczne dla Polaków w Ejszyszkach czy przeprowadziliśmy konkurs „Dwie miłości - w stulecie urodzin K.K. Baczyńskiego” skierowany do młodzieży polskiej na Wileńszczyźnie, który miał na celu promocję postaw patriotycznych wśród Polaków na Litwie. Chcemy podejmować kolejne działania, ale możemy to zrobić wyłącznie dzięki wsparciu osób, którym zależy na wsparciu Rodaków za wschodnią granicą!


ue0bfabc5fd43e81.jpeg

h8fb3129571599e6.jpeg

b6917d42622b3c61.jpeg


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 46

AK
Arkadiusz Kasjanowicz
10 zł
KW
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
SP
Sylwia Piróg
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
TR
Tomasz Rosiak
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
110 zł
ZC
Zbigniew Chmurzynski
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!