id: tncrf5

Punkt Pomocy Okresowej w każdym powiecie

Punkt Pomocy Okresowej w każdym powiecie

15 931 zł 
z 57 000 zł
27%
zakończona 31.12.2021r
295 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Pomóż nam dotrzeć z pomocą do każdego powiatu w Polsce! Ubóstwo menstruacyjne dotyka w Polsce około 500 tysięcy osób. Nie dotrzemy do każdej z nich, ale będziemy próbować! Dlatego odpalamy akcję "Punkt Pomocy Okresowej w każdym powiecie", by pojawić się we wszystkich (380) powiatach w Polsce - naszym priorytetem są małe miejscowości, gdzie osoby potrzebujące pozostawione są same sobie.


Nie damy rady bez Ciebie - powstanie nowego Punktu to 150 zł, na który składa się:

szafka = 60 zł, zapas produktów menstruacyjnych na start = 60 zł, wysyłka = 30 zł.


Jak to działa?

Punkt Pomocy Okresowej to ogólnodpstępna szafka, w której znajdują się produkty menstruacyjne. Każda osoba potrzebująca może anonimowo zabrać z niej podpaski czy tampony, a każda osoba, która chce pomóc może coś w niej zostawić. Mapa z działającymi Punktami dostępna jest tutaj: https://cutt.ly/mapa_ppo

Co mogę zrobić, żeby Punkt pojawił się w moim mieście?

Zgłoś miasto w formularzu: https://cutt.ly/nowe_ppo - zależy nam na lokalizacjach, które rzeczywiście się sprawdzą, dlatego prosimy o pomoc w ich wyborze. Od razu możesz zadeklarować też chęć opiekowania się Punktem. Możesz napisać również maila na [email protected] Skontaktujemy się z Tobą i zaczniemy razem działać!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 295

PP
Projekt Prepared
2 171,92 zł
KB
Kamil Bordun
522,99 zł
AK
Angelika
500 zł
RR
Joanna
350 zł
JJ
Łączy nas Łowicz
330 zł
SA
Stowarzyszenie All In UJ
310 zł
 
Dane ukryte
300 zł
RW
RWSS WMW UWM
300 zł
H-
Heyday - wrzesień i październik
250 zł
BS
Projekt Okresowy
212 zł
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
Kartka "Bezwstydnie"

Kartka z limitowanej serii pocztówek zaprojektowana przez Kaję Kreft. Pora skończyć z menstruacyjnym tabu - dlatego ilustracja przedstawia po prostu podpaski, które wiele z nas dalej chowa głęboko po kieszeniach. Nie powinno tak być - zacznijmy bezwstydnie pokazywać środki menstruacyjne!

rozwiń

wybrano 10 razy (pozostało 0 z 10)

Wpłać 10 zł i więcej
Kartka "Jestem z Tobą"

Kartka z limitowanej serii pocztówek zaprojektowana przez Kaję Kreft. Pożyczenie komuś podpaski i tamponu bardzo często mówi "Jestem z Tobą". Życzymy Wam takich życzliwych osób jak najwięcej.

rozwiń

wybrano 10 razy (pozostało 0 z 10)

Wpłać 10 zł i więcej
Kartka "Siostrzeństwo"

Kartka z limitowanej serii pocztówek zaprojektowana przez Kaję Kreft. Ilustracja została wykorzystana przy projekcie Padsharing, który naszym zdaniem jest najpiękniejszym wyrazem siostrzeństwa - łączy osoby potrzebujące z osobami gotowymi kupić im produkty menstruacyjne❤️

rozwiń

wybrano 10 razy (pozostało 0 z 10)

Wpłać 10 zł i więcej
Kartka "Sztafeta"

Kartka z limitowanej serii pocztówek zaprojektowana przez Kaję Kreft. Ilustracja jest szczególnie ważna dla naszego zespołu - działalność społeczna w Polsce to prawdziwa sztafeta. Tylko działając wspólnie, wspierając się na każdym etapie i dopingując nawzajem jesteśmy w stanie dobiec do mety.

rozwiń

wybrano 5 razy (pozostało 0 z 5)

Wpłać 30 zł i więcej
Zestaw 4 kartek

Zestaw 4 kartek z limitowanej serii pocztówek zaprojektowanych przez Kaję Kreft. Wyślij bliskiej osobie "Siostrzeństwo", "Sztafetę", "Bezwstydnie" czy "Jestem z Tobą" i pokaż, że o niej pamiętasz nawet podczas lockdown'u❤️

rozwiń

wybrano 25 razy (pozostało 0 z 25)

Wpłać 150 zł i więcej
Przypinka Akcji Menstruacji

150 zł to nowy Punkt Pomocy Okresowej - taką pomocą należy się chwalić! Dlatego wyślemy do Ciebie przypinkę z logo Akcji Menstruacji, która będzie pokazywać całemu światu, że walka z ubóstwem menstruacyjnym jest Ci bliska! Poza tym, dostaniesz też od nas komplet 4 pocztówek :)

rozwiń

wybrano 10 razy (pozostało 0 z 10)

Nasi użytkownicy założyli

800 542 zrzutki

i zebrali

620 876 610 zł

A ty na co dziś zbierasz?