id: tnfbnp

Na części do dronów dla Ukrainy #DronesForUkraine

Na części do dronów dla Ukrainy #DronesForUkraine

15 451 zł 
z 15 000
103%
zakończona 05.09.2022r
138 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • Osobom, które chciałyby mocniej zaakcentować swoje zaangażowanie w akcję #DronesForUkraine proponujemy wziąć udział w aukcji zestrzelonego drona pod Charkowem. To przykład użycia "analogowego" systemu antydronowego, czyli kałasznikowa. Na szczęście zwiadowcy 92 Brygady Zmechanizowanej im. Atamana Koszowego Ivana Sirko UA odzyskali sprzęt i mogliśmy go otrzymać. Cel jest prosty: zdobyć pieniądze na zakup co najmniej trzech dronów klasy Mavic 3 Fly more combo.

  https://allegro.pl/oferta/aukcja-zestrzelonego-drona-pod-charkowem-12573497091


  u670db0c84022c05.jpg


  1Komentarz
   
  2500 znaków
   

  Katarzyna Małek • 2022.09.03

  Bardzo prosimy o wsparcie naszej zrzutki, za okazane wsparcie serdecznie i z całego serca dziękujemy.

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • a przejściu w Medyce grał Davide Martello. Swój fortepian skonstruował sam i na granicę polsko-ukraińską wiózł go 17 godzin, by uchodźcy usłyszeli inne dźwięki niż świst bomb. To była dla mnie surrealistyczna sytuacja. Wokół uchodźcy, wolontariusze z wszystkich stron świata, a tutaj niesie się jak na rynku w Krakowie pieśń Leonarda Cohena - Hallelujah. Make love, not war!


  Przyjechałem po Nastję. Wówczas jeszcze nie wiedziałem, kim jest. Miałem ją ewakuować z przejścia i zapewnić opiekę w Przemyślu. To było jedno z zadań Centrum Ukraińskich Aktywistów, które współtworzyłem. Marcowa noc nie należała do przyjemnych. Nie wiadomo było, czy chodzić w kółko w przygranicznej „Biedronce” czy też włóczyć się wśród stoisk licznych organizacji charytatywnych. Shikhowie, World Kitchen, harcerze, francuscy i polscy strażacy.


  Nagle pojawiła się ona. Blada, skupiona, adrenalina wciąż jej nie odpuszczała. Wsiedliśmy w samochód. Po drodze usłyszałem, że ma za sobą trzy dni ucieczki spod Kijowa przed kadyrowcami. – Nie wiedziałam, że można tyle czasu nie jeść – wspominała. Kadyrowcy ukradli jej cały sprzęt fotoreporterski. W Polsce miała wszystko ponownie kupić. Poznajcie Anastasiia Shybiko, twórczynię i właścicielkę Вільне радіо, internetowej stacji poświęconej sprawom miasta Bachmut i Donbasu.

  Anastasia jeszcze na studiach dziennikarskich na Uniwersytecie Lwowskim kilka lat temu, zaczęła jeździć do Donbasu. Wówczas już tam trwała zapomniana wojna rosyjsko-ukraińska w tzw. separatystycznych republikach. Bachmut przetrwał atak z 2014 r. Nastja uznała, że to dziennikarsko ciekawa okolica, w której ludzie bardzo potrzebują niezależnej i sprawdzonej informacji. Na tym zbudowała swoje radio. Po wybuchu wojny w lutym 2022 r. rozproszyła swój zespół dziennikarski, by bez przerwy prowadzić relację w internecie.


  W Przemyślu i w Rzeszowie zaczęliśmy sukcesywnie gromadzić potrzebny sprzęt od samochodu po sprzęt foto i … drony. Okazało się, że Vilne Radio od dawna wykorzystuje latające kamery w swojej pracy, ma nawet swoje sposoby, by latać w strefie przyfrontowej. Uznałem, że koniecznie radiowcy muszą od nas dostać maszyny. Wkrótce dotarła do nas pierwsza partia.

  ld0430314bf72423.jpgPrzy różnych zakupach zaczęliśmy sprawdzać pewien greps dziennikarski. – Panie Majster, Pan wymienia migusiem te opony, dziewczynie pilno na wojnę! – niewinnie rzuciłem w warsztacie samochodowym. Majster zbladł, zaklął szpetnie i zachęcił swoich pracowników do szybszej roboty. – Jak ten samochód wyleci w powietrze na froncie, to przyślemy panu fotkę – zawładnął nami czarny humor w rozmowie z poprzednim właścicielem auta, który z trudem opanował drżenie rąk na takie dictum. Innym razem napotkaliśmy kierowcę – strażaka. Pogadałem z nim o sytuacji w Przemysłu i nadmieniłem, że Nastja właśnie jedzie na wojnę (raczej wraca na nią). Tęgi chłop, a kropelki potu zaczęły płynąć po nim strużkiem. Nie dziwoto, kto zobaczył Nastję, nie kojarzył jej z hełmem i kamizelką kuloodporną, lecz raczej ze studiowaniem i zabawą.

  Z Tatarskiej Górki w Przemyślu podobno było widać dym nad lwowskimi dzielnicami, gdy spadły tam orkowe rakiety. Nie było nam dane tego sprawdzić. Lataliśmy tam dronami w oczekiwaniu na moment, kiedy będzie można przekroczyć granicę samochodem zapakowanym pod dach elektroniką i kanistrami z benzyną. W kwietniu Nastja doczekała się. Wróciła na wojnę. Żyje. Radio wciąż nadaje.

  --

  Dorzuć się do https://zrzutka.pl/dronesforukraine. Pomożesz wyremontować drony m. in. dla Vilne Radio.


  Sławomir Kosieliński, Fundacja Instytut Mikromakro

  sbe76774f68bf40a.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Prawie dwa miesiące (marzec i kwiecień) spędziłem w Przemyślu, organizując Centrum Ukraińskich Aktywistów. Jednocześnie korespondowałem z różnymi osobami na świecie w sprawie akcji #DronesForUkraine. Wśród nich była Joanna Simon z Malty, graficzka po krakowskiej ASP, pracująca w branży gier komputerowych. Dzięki niej nie tylko otrzymaliśmy fundusze na rozwój akcji, ale najpiękniejszy i najbardziej niezwykły dar - piosenkę o wyspie węży. A Ty jak się dołączysz do naszej akcji? Jeden dron starcza na froncie na trzy dni. My ich wysłaliśmy już ponad 350. To wciąż za mało.

  Sławomir Kosieliński


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Akcję #DronesForUkraine (alias #DronyNaWschód) prowadzimy od 1 marca 2022 r. Wysłaliśmy do ukraińskich przyjaciół ok. 350 dronów. Pomogła w tym m. in. zrzutka prowadzona w tym serwisie, bezpośrednie wpłaty i przede wszystkim sprzęt wysyłany z całego świata. Cóż, ostatnio nie mamy co włożyć do transportów :-(. Pusta paka bez darów - oj, to smutny widok. Mamy jeszcze w naszych warsztatach trochę sprzętu, lecz bez części zapasowych i specjalistycznych napraw, drony nie polecą. Pomóżmy, by "ptaszki" poleciały do operatorów w różnych ukraińskich organizacjach i wojskach obrony terytorialnych. Jedne drony rejestrują zniszczenia wojenne, inne wykrywają miny, a niektóre - szukają orkowych leży. Niech następny transport wypełni się sprzętem!


lec954971f8db924.jpg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 138

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

893 460 zrzutek

i zebrali

836 299 057 zł

A ty na co dziś zbierasz?