id: tnr8ky

Pomoc dla Macieja

Pomoc dla Macieja

Nasi użytkownicy założyli 1 146 165 zrzutek i zebrali 1 193 862 147 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Postawmy Macieja na nogi!

18 lipca 2021 r. Maciej uległ bardzo poważnemu wypadkowi w wodzie. Natychmiastowo trafił do szpitala i przeszedł skomplikowaną operację ratującą mu życie. Obecnie nadal przebywa w szpitalu, ale po jego wyjściu konieczna jest długotrwała, profesjonalna rehabilitacja, aby postawić Macieja na nogi.

Maciej ma sparaliżowane ręce i nogi. Uszkodzony znacznie rdzeń kręgowy. Oprócz tego zostały uszkodzone dużym stopniu kręgi szyjne (jeden został usunięty przez lekarzy, @ zastąpiono metalową płytką).

Po wyjściu ze szpitala musi nastąpić od razu rehabilitacja, aby walczyć o odzyskanie czucia w rękach i nogach. Koszt miesięcznej rehabilitacji to ok.15-20 tysięcy, a aby móc walczyć o przynajmniej częściową sprawność potrzeba wielu miesięcy rehabilitacji. Oprócz rehabilitacji potrzebny jest także sprzęt medyczny, bez którego nie będzie miał możliwość funkcjonowania w domu (specjalistyczne łóżko, materac, wózek itd.)

Maciej to człowiek o wielkim sercu. Od lat pracuje z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i zaburzonymi psychicznie. Poświęcał się pomocy społecznej.  Działa na rzecz społeczności kościelnej i lokalnej. Swoje życie poświęcał rodzinie,  w tym zapewnianiu jak najlepszego życia synowi z Zespołem Downa oraz licznym pasjom (muzycznym, sportowym, motoryzacyjnym) i  pomocy wszystkim ludziom, których spotkał na swojej drodze.

Jego świat się zawalił. Niemoc, bezradność, lęk i samotność w szpitalnej sali są trudne. Ale Maciej to wojownik. Chce walczyć dla siebie, dla swojej rodziny, dla przyjaciół. Żeby walczyć potrzebna jest jednak pomoc finansowa. Tylko dzięki niej będzie w stanie skorzystać z profesjonalnej i niezbędnej rehabilitacji.

Maciej całe życie trzymał się maksymy „Dawane dobro zawsze wraca”- dlatego teraz pokładamy nadzieję w tym, że wróci do niego to dobro, którym obdarowywał całe życie ludzi!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 387

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • SP
  Sebastian Pielich

  Maciej to dobry człowiek pomagał słabszym i teraz my pomagamy mu.Zachecamy do wpłat na jego zdrowie

  100 zł
 • MD
  Marysia i Sławek

  Maćku walcz dla nas

  1 000 zł