id: tnwm5z

GEOpraktyki - prowadzenie badań w Tanzanii przez studentów UAM

GEOpraktyki - prowadzenie badań w Tanzanii przez studentów UAM

Opis zrzutki

GEOpraktyki to cykliczny projekt stworzony przez studentów z myślą o studentach i doktorantach Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Jeździmy za naszymi marzeniami prowadząc badania naukowe w różnych częściach świata. Badaliśmy już lodowce w najwyższych partiach gór świata, rozkład ewaporacji w tropikach czy uwarunkowania fizykochemiczne rzek w Amazonii. Robimy niezwykłe rzeczy!

Po raz kolejny wybraliśmy sześciu zaangażowanych w prace Studenckiego Koła Naukowego Gegorafów studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza do udziału w projekcie naukowym. Tym razem ruszamy do Tanzanii!! Naszym zadaniem będzie zebranie materiałów do badań geologicznych, meteorologicznych i nie tylko!


Trochę historii

EDYCJA I - w peruwiańskiej dżungli

W 2015 roku po raz pierwszy wyruszyliśmy w dalekie regiony świata. Podczas pierwszej edycji badaliśmy jakość rzeki w Amazońskiej puszczy, dbaliśmy o przyszłość naszej planety sadząc drzewa w lesie oraz dowiadywaliśmy się dlaczego Peruwiańczycy są tak bardzo otwarci na swoich rodaków.

ka2a3d19d2204ddd.pngk92f9aa624838f67.png

EDYCJA II - na stokach Andów

Po raz kolejny w większym składzie zmierzliśmy do Ameryki Południowej. Tym razem była to Boliwia, gdzie skupiliśmy się na badaniach historii lodowców w skrajnie nieprzyjaznym środowisku. Pomagaliśmy w odbudowie wsi i opiekowaliśmy się małpami. Dotarliśmy też do wielu migrantów z Polski, którzy podczas wywiadów przedstawili nam swoje kręte drogi.

EDYCJA III - w sercu Eurazji

Przemierzając Kazachstan wybraliśmy kolej, co pozwoliło nam całymi godzinami podziwiać równiny tego wielkiego kraju. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje ten główny środek transportu. W naszym kręgu zainteresowań znalazły się również procesy związane z przerwaniem tamy lodowej (GLOF), a także badania uwarunkowań rozwoju geoturystyki. Spędziliśmy na wysokościach kolejne dni oraz spotkaliśmy się z Polonią.

ys5r7y-2986bec7.png

EDYCJA IV - w dorzeczu Mekongu

Gorący Wietnam był wymagającym miesiącem pracy nad zbieraniem próbek wody z zanieczyszczonych wód Azji. Zebraliśmy unikatowe próbki gleby tak by sprawdzić zawartość w nich metali ciężkich. Dodatkowo wzięliśmy też udział w akcji czyszczenia rzeki Mekong.

ys5r7y-96ec77ac.png

Tak pobieraliśmy wodę, czasem pływając po rzece łodzią, czasem wchodząc po kolana w mule. Polecamy wszystkim studentom.

ys5r7y-5e58ecdc.png

W Wietnamie najpopularniejszym środkiem transportu jest skuter. Bardzo często z niego korzystaliśmy, było ekstremalnie.

EDYCJA V - Wokół pustyni Omanu

W gorącym Omanie odkrywaliśmy piękna pustyń. Badaliśmy zagospodarowanie wadi w miastach oraz porównywaliśmy zagospodarowanie turystyczne między północną a południową częścią kraju. Oman jest rajem dla geologów, dzięki temu mogliśmy zwaloryzować wiele geostanowisk. Zrobiliśmy masę zdjęć obecnych wszędzie wielbłądów i doświadczaliśmy omańskiej gościnności. Zbieraliśmy próbki gleb i spotkaliśmy się z profesorem Sultan Qaboos University

y70dcf08c507f9b1.jpeg


A CO TERAZ?


Już 26 lipca wylatujemy z Warszawy do Dar es Salaam. Naszym celem jest przeprowadzenie badań w kilku parkach narodowych (między innymi w słynnym Serengeti), na wybrzeżu jeziora Tanganika oraz w klimacie wilgotnego Zanzibaru.

Oto projekty, które powstaną dzięki naszej wizycie:

-> Ocena warunków biometeorologicznych w klimacie podrównikowym wilgotnym i suchym (typy klimatów wg Okołowicza): Obliczenie wskaźników biometeorologicznych na podstawie pomiarów terenowych, aby ocenić wpływ elementów meteorologicznych na ludzki organizm : wielkość ochładzająca powietrza (H), wskaźnik stresu cieplnego (HSI), wskaźnik odczuć cieplnych (UTCI), temperatura ochładzania wiatrem (WCT) oraz wskaźnik Humidex.

-> Pokrycie terenu w świetle zobrazowań misji Sentinel: Zobrazowanie zmian pokrycia terenu Parku Narodowego Serengeti

w oparciu o zdjęcia satelitarne Sentinel, wizualizacje obszaru w postaci map, fotografii;

rozmowa z ludnością miejscową nt. ingerencji w zagospodarowanie terenu.

-> Osady jezior ryftowych (Tanganika) na tle rozwoju wschodniej odnogi ryftu wschodnioafrykańskiego: Zebranie próbek osadów z jezior ryftowych (j. Tanganika) opisanie ich oraz analiza względem rozwoju ryftu wschodnioafrykańskiego

-> Wpływ mediów społecznościowych na atrakcyjność turystyczną wyspy Zanzibar: Zbadanie zjawiska rozwoju funkcji turystycznej na wyspie Zanzibar i wzrost zainteresowania wyspą poprzez wpływ mediów społecznościowych jako silnej determinanty wyboru destynacji turystycznej wśród turystów. Rozpoznanie w jaki sposób media społecznościowe wspomagają procesy decyzyjne konsumentów w zakresie nabywania usług turystycznych.

-> Ocena wykreowanego (przez media społecznościowe) i rzeczywistego produktu safari w Parku Narodowym Serengeti: Zbadanie zjawiska w jaki sposób media społecznościowe mogą kreować wizerunek pewnych produktów turystycznych (safari w PN Serengeti). Porównanie rzeczywistego odbioru produktu turystycznego przez turystów względem wykreowanego przez media społecznościowe.

v34b62e61464a687.jpeg

Zbieramy środki na życie

Tak chcemy spełniać marzenia jak każdy, każdy kto ma siły i determinacje to nas wyróżnia. Po raz szósty ruszany w trudny teren. Pomóżcie nam. Bawmy się wspólnie !

Jedzenie i paliwo!

Twoja każda złotówka pomoże nam spożyć niezbędne kalorie, które przyczynią się ciężkiej pracy w otoczeniu sawanny. Zbieramy pieniądze na takie drobności jak jedzenie, paliwo. Mamy bardzo wiele wydatków, pomóżcie opanować kilka sektorów :)

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 22

AK
Anna Kautz
50 zł
E
Ewka
50 zł
JM
Jadwiga Marczewska
50 zł
MZ
Maciej Zeuschner
50 zł
LM
Lidia Marciniak
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MB
Marcin Buszka
50 zł
PT
Paulina Trzcińska
50 zł
PW
Paweł Wypych
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • MB
    Marcin Buszka

    Bawcie się i badajcie co tylko chcecie kochani ❤️

    50 zł

Lokalizacja

Morogoro Road,

Dar es Salaam, Tanzania

Zobacz na mapie
map pin

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej
Mail z podziękowaniami :)

Wyślemy do Ciebie maila z podziękowaniami oraz naszym grupowym zdjęciem z Tanzanii :)

rozwiń
Wpłać 20 zł i więcej
Oryginalna pocztówka z Tanzanii na Twoim biurku

W podziękowaniu za pomoc wyślemy do Ciebie podpisaną przez cały zespół pocztówkę.

rozwiń

wybrano 8 razy

Wpłać 35 zł i więcej
Oryginalna pocztówka z Tanzanii na Twoim biurku oraz podziękowania na naszym Facebooku

Wyślemy do Ciebie pocztówkę z Tanzanii i umieścimy podziękowania na naszym fanpage'u

rozwiń

wybrano 1 raz

Wpłać 50 zł i więcej
Coś na lodówkę :)

Najlepsze z podroży są magnesy. Chętnie i Tobie podarujemy taki magnes byś pamiętał o wsparciu naszych marzeń.

rozwiń

wybrano 10 razy

Wpłać 100 zł i więcej
Smak Zanzibaru

Wyślemy Ci to co najlepsze z Zanzibaru, czyli przyprawy!

rozwiń
Wpłać 200 zł i więcej
Kawa czy herbata?

Dostaniesz od nas pyszną kawę lub herbatę prosto z Tanzanii!

rozwiń
Wpłać 250 zł i więcej
Może coś na nadgarstek?

Otrzymasz od nas oryginalną ozdobę z masajskich koralików

rozwiń
Wpłać 500 zł i więcej
Zdjęcia z banerem Twojej firmy

Wiemy jak istotne jest promowanie i budowanie swojej marki. Zabierzemy Twój baner na sawannę w Tanzanii i zrobimy z nim sesję zdjęciową tak byś mógł z dumą pokazać jak daleki zasięg ma Twoja firma.

rozwiń
Wpłać 1000 zł i więcej
Osobiste sprawozdanie

Specjalnie dla Ciebie przyjedziemy z prezentem niespodzianką i osobiście opowiemy Ci co działo się w Tanzanii. Przywieziemy wydrukowane zdjęcia.

rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

754 517 zrzutek

i zebrali

545 970 466 zł

A ty na co dziś zbierasz?