id: tnx6fg

Losy polskiego kierowcy na Białorusi #muremzaJarkiem

Losy polskiego kierowcy na Białorusi #muremzaJarkiem

30 300 zł 
z 50 000 zł
60%
zakończona 10.04.2022r
606 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Nasz tata, mąż, syn, brat, od 14 lat pracuje jako kierowca zawodowy, który od początku głównie jeździ na trasie Polska - Rosja. Dnia 21.07.2021r. rankiem po raz kolejny wyruszył w trasę, jednak tym razem jeszcze z niej nie wrócił. Kilka godzin od wyjazdu, po przekroczeniu granicy z Białorusią brał udział w wypadku. Nieumyślnie uderzył on w wojskowy pojazd – Ural, którego prowadził białoruski żołnierz. Według informacji, które dostaliśmy, (nie zostały potwierdzone) znajdowała się tam osoba trzecia, która wyprzedzała "na trzeciego" i uciekła z miejsca zdarzenia. Jarek jednak się od razu zatrzymał i udzielił poszkodowanemu pomocy. Kierowca Urala mówił mu, że czuje się dobrze. Po przyjeździe karetki i przebadaniu, został zabrany na obserwacje, tam się później okazało, że zmarł w szpitalu z nieznanej nam przyczyny.


Zbiórka ma na celu okazania wsparcia dla Jarka (Pokazania, jak dużo osób jest z nim i pragnie jego powrotu do Polski, co zostanie przedstawione podczas procesu), ale również jego rodzinie. Zebrana kwota będzie wykorzystana do pokrycia kosztów związanych z zaistniałą sytuacją.


Nie jesteśmy w stanie ocenić z jak kolosalnymi kosztami będzie nam się trzeba zmierzyć oraz jak długo będzie trzeba je ponosić.


Obecnie Jarek znajduje się w białoruskim areszcie śledczym w Brześciu i oczekuje na proces. Od chwili zatrzymania przekazujemy mu paczki żywnościowe oraz środki pierwszej potrzeby (na Białorusi warunki więzienne są inne niż w Polsce), ale również są wysyłane mu pieniądze, aby w odwiedzającym areszt sklepiku mógł również zaopatrzyć się w owe środki. Kontakt pomiędzy stronami jest niestety mocno ograniczony. Jarek do tej pory miał możliwość do przekazania nam wiadomości przez przedstawiciela konsulatu. Brak możliwości bezpośredniej rozmowy i zobaczenia go, upewnienia się, że nic mu nie jest i jest dobrze traktowany, wprawia nas w ogromną niepewność i smutek.


Okażmy Jarkowi wszyscy wsparcie,  że z nim jesteśmy, gdyż jest dobrym człowiekiem i kierowcą, którego spotkało na drodze nieszczęście. Pomóżmy sprowadzić go do domu! Wierzymy, że dobro wraca, gdyż Jarek zawsze chętnie okazywał wsparcie innym.


Oprócz pomocy finansowej bylibyśmy wdzięczni za wszelkie rady i słowa pociechy.

Nie zapominamy o rodzinie poszkodowanego i razem z nimi łączymy się w bólu, okażmy im także wsparcie poprzez słowa otuchy.

 

Z podziękowaniami i wyrazami szacunku

RodzinaZapraszam do zapoznania się z artykułami na ten temat, które pojawiły się przed i po zorganizowaniu zrzutki:


https://www.rp.pl/Bialorus/210729854-Wypadek-polskiej-ciezarowki-Nie-zyje-bialoruski-zolnierz.html


https://radio.lublin.pl/2021/07/na-bialorusi-zatrzymano-kierowce-ciezarowki-z-bialej-podlaskiej-rodzina-zorganizowala-akcje-wsparcia/


https://www.bp24.pl/wiadomosci/11312,badz-solidarnym-z-polakiem-uwiezionym-w-bialoruskim-wiezieniu


https://40ton.net/bialoruski-zolnierz-zginal-w-wypadku-z-polska-ciezarowka-jaki-bedzie-dalszy-los-kierowcy/?fbclid=IwAR3Io7KQ4TsdKucFXXWWbp2pQd7I-xF4tzauWwQ-c3UwQMjVgnTXehRQHMwPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 606

preloader

Komentarze 23

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

880 230 zrzutek

i zebrali

810 547 703 zł

A ty na co dziś zbierasz?