id: w7murr

MÓW DO MNIE - #TokTuMi Przeciwdziałanie kryzysowi psychicznemu dzieci i młodzieży poprzez działania profilaktyczne

MÓW DO MNIE - #TokTuMi Przeciwdziałanie kryzysowi psychicznemu dzieci i młodzieży poprzez działania profilaktyczne

Nasi użytkownicy założyli 1 169 926 zrzutek i zebrali 1 219 023 368 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Czemu dbanie o zdrowie psychiczne dzieci jest ważne i na co zbieramy?


Zagadnienia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży stają się obecnie priorytetem, wymagającym naszej pilnej troski. W obliczu drastycznego wzrostu prób samobójczych i niezadowolenia z życia wśród młodzieży podejmujemy działania, które są szansą na poprawę kondycji psychicznej najmłodszych.

 

W roku szkolnym 2022/2023 z ogromnym sukcesem rozpoczęliśmy cykl zajęć psychoedukacyjnych w szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych. Przeszkoliliśmy ponad 5000 dzieci, dostarczając im wiedzy i narzędzi niezbędnych do radzenia sobie z kryzysami psychicznymi. Ale wiadomo, że dziecko nie funkcjonuje samodzielnie. Dlatego program MÓW DO MNIE - #TokTuMi w równym stopniu angażuje rodziców i nauczycieli. Dziecko funkcjonuje w systemie, my chcemy aby najbliższe otoczenie dziecka mówiło tym samym językiem. Językiem troski, miłości, zrozumienia. Wtedy trudny wiek dojrzewania i kryzysy z nim związane będą mogły być rozwiązywane w konstruktywny sposób, a dzieci i młodzież znajdą oparcie w Dorosłych. 

Aby to się wydarzyło potrzebujemy Twojego wsparcia. Jako cel postawiliśmy sobie dotrzeć z naszym programem do 100 000 dzieci rocznie, ich rodziców i nauczycieli.

 

 

100 000 dzieci rocznie to kwota 720 000 zł / rocznie, czyli 7,20 zł na dziecko

 

Kwota 180 000 zł, którą chcemy zebrać na niniejszej zbiórce od indywidualnych darczyńców, wystarczy na sfinansowanie 1000 zajęć w jednym roku szkolnym. Pozostała część, czyli 540000 zł, finansowana będzie przez darczyńców korporacyjnych, firmowych, fundacje i stowarzyszenia.


Dołącz do programu! Bądź częścią inicjatywy MÓW DO MNIE - #TokTuMi  Działaj na rzecz profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.


GCrWIV2Oq6VeLu0y.png 

Nauczycielu! Dołącz do programu wraz ze swoją klasą. Obejmiemy programem Twoich uczniów, ich rodziców i nauczycieli w Twojej szkole.O nas i o naszej misji:


Stowarzyszenie Mentalnie Równi to organizacja pozarządowa działająca na rzecz profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Prowadzimy systematyczną psychoedukację uczniów w środowisku szkolnym ze szczególnym uwzględnieniem placówek zmagających się z niedoborem kadry psychologicznej i pedagogicznej. Nasze działania kierujemy również do rodziców i nauczycieli edukując w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Dążymy do stworzenia świadomego i wzmocnionego pokolenia, które zdolne będzie skutecznie radzić sobie z wyzwaniami emocjonalnymi i społecznymi.

 Zainicjowaliśmy rewolucję polegającą na psychoedukacji dzieci i młodzieży, ich rodziców i nauczycieli - teraz Ty możesz pomóc nam ją kontynuować i dotrzeć do dzieciaków z całej Polski. 

 


Dlaczego profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży jest konieczna?


Zaburzenia psychiczne to wciąż tabu, a sięganie po pomoc jest stygmatyzowane wśród rówieśników Co siódme dziecko w Polsce jest niezadowolone ze swojego życia na tyle, że zagraża to jego zdrowiu psychicznemu. Głównymi problemami dzieci i młodzieży są: problemy rodzinne, zaburzenia psychiczne i mobbing w szkole. Najwięcej prób samobójczych spośród wszystkich grup społecznych podejmuje młodzież. Dla przykładu: w 2022 roku odnotowano 2031 prób samobójczych wśród dzieci, wzrost o 141% w porównaniu do 2020 roku.Te statystyki to prawdziwa tragedia, wskazująca na potrzebę priorytetowego traktowania zdrowia psychicznego w naszym społeczeństwie. Wczesne rozpoznanie kryzysu to klucz do skutecznej pomocy. A edukacja to jedyna droga do skutecznej profilaktyki zdrowia psychicznego.

 

Program, który realizujemy w ramach profilaktyki zdrowia psychicznego to m.in. realizacja godzin wychowawczych dla dzieci i młodzieży:

Za nami sukcesy - przeszkoliliśmy tysiące uczniów (dokładnie 5142). Teraz pragniemy pomóc kolejnym. Wierzymy, że zdrowie psychiczne dzieci to nasza największa wartość, dlatego każda wpłata to cegiełka na rzecz bezpiecznej przyszłości młodego pokolenia.

 

1) #JestemOffline: 2356 dzieci i młodzieży uczestniczyło w zajęciach profilaktyki uzależnień od nowych technologii i cyberprzemocy

2)   #Nicniebiorę: 1589 młodych osób wzięło udział w zajęciach profilaktyki uzależnień od alkoholu i środków psychoaktywnych

3)   #Codzisiajjadłaś/jadłeś: 1197 dzieci i młodzieży uczestniczyło w zajęciach profilaktyki zaburzeń odżywiania

 

 

Z Twoją pomocą obejmiemy wsparciem 100 000 dzieci rocznie!

 

Twoje wsparcie to kropla, która wywoła fale zmian. Dołącz do naszej inicjatywy MÓW DO MNIE - #TokTuMi i wspieraj zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, którzy sami nigdy nie poprosiliby o pomoc.


Nasza zbiórka, MÓW DO MNIE - #TokTuMi, to inwestycja nie tylko w przyszłość, ale i teraźniejszość najmłodszych. 

Wpłać teraz i udostępnij zrzutkę, abyśmy mogli razem pomagać!Dowiedz się więcej na naszej stronie internetowej: www.mowdomnie.org

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 665

preloader

Komentarze 11

 
2500 znaków