id: tp3he3

Sprawiedliwość i Wolność dla Marty / Help for Martha

Sprawiedliwość i Wolność dla Marty / Help for Martha

Nasi użytkownicy założyli 957 106 zrzutek i zebrali 963 589 158 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności9

 • Herda&Irlandia - sprawa Marty przygotowywana jest do złożenia do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka http://pomocdlamarty.pl/blog/2018/07/03/herda-irlandia-sprawa-marty-przygotowywana-jest-do-zlozenia-do-europejskiego-trybunalu-praw-czlowieka/
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Walka o przywrócenie sprawiedliwości i wolności Marcie. Rażąca niesprawiedliwość - Marta została skazana za wypadek samochodowy, na dożywocie, w Irlandii. Rodzina zbiera fundusze na batalie prawne zmierzające do naprawy nieprawdopodobnej krzywdy, która spotkała Martę. Marta walczyła o życie z żywiołem wodnym, dzisiaj walczy o życie z żywiołem irlandzkiej bezduszności i z całym irlandzkim systemem, który nie zamierza przyznać się do popełnionego błędu.

Pomoc dla Marty.

W 2013 roku, w Arklow, w Irlandii, doszło do wypadku.

Moja siostra, Marta Herda (25 lat w chwili wypadku), prowadziła samochód. Do jej samochodu wsiadł, nie zapraszany, kolega z pracy. Niechciany, męczący wielbiciel. W wyniku ostrej kłótni zazdrosnego kolegi, Marta nie kontrolowała do końca samochodu. Nie wykonała pełnego skrętu samochodem w momencie, w którym powinna to zrobić. W rezultacie, pomimo hamowania, samochód przebił barierki i pod kątem 45 stopni w stosunku do nabrzeża, wpadł do wody.

Kierująca i pasażer wydostali się z samochodu. Marta została wyrzucona przez sztormowe fale na ostatnim zakręcie na falochron, przed ujściem rzeki do morza. Niestety pasażer został uniesiony przez rzekę na pełne morze. Później Jego ciało zostało wyrzucone przez morze na plażę w odległości ok. 2 km od ujścia rzeki do morza.

Martę posądzono o celowe(?!) wjechanie samochodem do wody z zamiarem zabicia kolegi i skazano na dożywocie(!?).

Prowadzimy walkę o przywrócenie sprawiedliwości i o uwolnienie Marty. Obecnie złożony został pierwszy wniosek do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Walczymy o Martę od 9 lat. Cały czas wiąże się to z ogromnymi kosztami finansowymi. Obecne ogromne koszty walki prawnej powodują, że jakakolwiek pomoc finansowa wrażliwych, uczciwych ludzi jest dla nas ogromnym wsparciem i za nia serdecznie dziękujemy .

Zostały przygotowane specjalistyczne ekspertyzy.

Od dalszych funduszy zależy jak dalej potoczy się ogromnie trudna walka o wolność Marty.

W sprawę zaangażowane są dwie bardzo dobre polskie kancelarie prawne.

Bardzo prosimy o pomoc.

English below:


Help for Marta.

In 2013 in Arklow, Ireland, accident happened.

My sister Marta Herda (25) was driving a car.

A colleague of her got into her car, he was very jealous. They had an argument resulting in a car driving into the water, and the passanger drowned. Marta was accused of driving the car ino the water deliberately, and sentenced to lifetime imprisonment.

We fight to free Marta and for justice. We are now submitting an appeal to Supreme Court of Ireland and preparing the case for the European Court of Human Rights. We are fighting for Marta for 4 years now, but now we are facing huge costs of legal battle.

Please help us.

Dear friends!

There is a possibility to support Marta outside of Zrzutka.pl, using traditional or electronic transfer. Please donate to one of these accounts:

Fundacja ALFAul.Zeusa 47/2901-497 Warszawa

SWIFT: ALBPPLPWPLN: 67 2490 0005 0000 4600 1934 9071EUR:14 2490 0005 0000 4600 5400 5603

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 467

AK
Przemyslaw Kosciecha
50 zł
DD
Zenek
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
KP
Kamil P.
5 zł
 
Dane ukryte
ukryta
DK
Dariusz Krawczyk
20 zł
EM
Ewa Martynowska
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 54

 
2500 znaków