id: tpa7ay

Wakacje dzieci z Ukrainy

Wakacje dzieci z Ukrainy

Nasi użytkownicy założyli 1 036 409 zrzutek i zebrali 1 105 166 382 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wakacje powinny być dla najmłodszych czasem radości i beztroski. I to właśnie takie emocje chcemy podarować grupce 15 dzieci z Domu dziecka "Romashka" (pol. rumianek) w Ukrainie. Dzieciaki w wieku od 9 do 15 lat przyjadą do Wrocławia w sierpniu, by uczestniczyć w części naszego projektu Lelenfant. Dzieci te zaangażowane będą w przygotowania różnych wydarzeń artystycznych - parada Lelenfant, oraz piknik, gdzie zaprezentują swój występ, a zatem czeka je sporo wymagającej pracy twórczej. JEDNAK najważniejsze dla nich jest wakacyjny wypoczynek, bowiem biorąc pod uwagę sytuację wojenną, potrzebują przede wszystkim odskoczni od trosk i wymagań dnia codziennego w postaci pakietu atrakcji, z którego nasi mali goście mogliby korzystać. Chodzi m.in. o wstęp na basen, do ZOO, czy do wycieczek w fajne miejsca. Mamy jednak ograniczony budżet, stąd prosimy Was o wsparcie finansowe naszych działań. Możecie sprawić, że tegoroczne wakacje będą niezapomniane dla naszych podopiecznych, i że będą oni wspominali Polskę, jako kraj, który podarował im kilka chwil uśmiechu i zapomnienia. Liczymy na Waszą hojność i zrozumienie! 


Grupa przyjeżdża z Domu Dziecięcego z Orsziwców (oryg. Комунальний заклад „Оршівський дитячий будинок санаторного типу”). Pani Halina Gogol - dyrektorka tego ośrodka zwróciła się do nas z prośbą, by wyjazd ten był jak najbardziej wakacyjny i

beztroski, bo tego dzieciaki potrzebują teraz najbardziej.


Projekt Lelenfant realizuje Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja. Lelenfant to międzynarodowy projekt prowadzony przez producentów, artystów i aktywistów jeszcze do niedawna zrzeszonych pod nazwą Brave Kids. Inicjatywa od lat łączy młodych ludzi oraz artystów, pedagogów, ludzi teatru, cyrku, tańca, osoby o różnych narodowościach podczas wydarzeń i warsztatów, bazując na modelu pracy „dzieci uczą dzieci”. Niezależnie od kraju pochodzenia czy wieku znajdujemy wspólny język podczas zabaw, gier, twórczej ekspresji i działania.

A zwierzęciem mocy projektu jest SŁOŃ!


Na zdjęciu dzieci z poprzedniej edycji projektu Lelenfant występujące na scenie na wrocławskich Partynicach.


W związku z przedłużeniem pobytu grupy o 2 dni, kwota zrzutki została zwiększona.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 29

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
MZ
KMZ
500 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
PP
A.L
100 zł
JC
Joanna
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KR
Kris
100 zł
 
Jakub Typiak
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków