id: tpkc7p

„Filozofuj z Lemem" – namiastka nieśmiertelności dla Stanisława Lema

„Filozofuj z Lemem" – namiastka nieśmiertelności dla Stanisława Lema

Nasi użytkownicy założyli 914 848 zrzutek i zebrali 879 727 732 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

r9323bf5a1e1e6ba.pngZbieramy na namiastkę nieśmiertelności dla Stanisława Lema. Będzie nią dodatek specjalny do 41. numeru „Filozofuj!” pt. „Antropocen”. Wiemy, że Stanisław Lem mógłby być sceptyczny odnośnie zapewniania mu nieśmiertelności w formie np. przeniesienia jego świadomości do programu komputerowego, więc forma papierowa w postaci naszych artykułów będzie bezpieczniejsza :) Nasza wartość dodana to uwypuklenie wątków filozoficznych u Lema i ukazanie ich w unikalny sposób przez profesjonalistów oraz działania redakcyjne i wydawnicze.

dc9755ef1ea97d36.pngBędzie zbiorem wysokiej jakości, przystępnych tekstów filozoficznych, które dotyczą twórczości Lema. Począwszy od mniej znanych ciekawostek biograficznych z życia pisarza, a kończąc na rozważaniach o naturze ludzkiej i wpływie technologii na życie człowieka. Dodatek ten będzie katalizatorem dyskusji na powyższe tematy, a przecież bardzo dzisiaj potrzebujemy otwartej, niebanalnej i zmuszającej do wysiłku intelektualnego wymiany zdań. Dodatek będzie też formą upamiętnienia Stanisława Lema i jego twórczości. I co najważniejsze, będzie po niego mógł sięgnąć każdy.

d7fc3187c3d802db.pngJesteśmy magazynem popularyzującym filozofię „Filozofuj!”, zwycięzcą konkursu Popularyzator Nauki 2020 w kategorii media. Co dwa miesiące wydajemy numer, który jest zbiorem merytorycznych tekstów dotyczących ważnego filozoficznego tematu jak np. „Zło”,  „Świadomość” czy „Przyczynowość”. Łączymy środowisko filozoficzne w Polsce i podajemy wiedzę filozoficzną w przystępnej formie. Co istotne, robimy to wszystko w modelu nonprofit, gdyż jesteśmy częścią Fundacji Academicon.

iba8f9ef19eead01.pngBo w żadnym innym modelu nie da się połączyć jakości wydawniczej oraz polityki wolnego dostępu. Natomiast my kierujemy się poczuciem misji i zależy nam, żeby wiedza była dostępna za darmo. Dlatego też udostępniamy wszystkie swoje numery po upływie dwóch miesięcy od daty premiery. Zatem, finansując „Filozofuj z Lemem” stajecie się mecenasami kultury. Sprawiacie, że przeczytać ten zbiór tekstów, a zatem pofilozofować z Lemem, będzie mógł każdy. W innym modelu finansowania to wszystko nie byłoby możliwe.

u4150b6adf3c14ed.png

Przewidywana objętość dodatku to ok. 24-28 stron. 

Koszty druku – 3500 zł

Łamanie – 600 zł

Korekta – 500 zł

Redakcja merytoryczna – 800 zł

Razem: 5400 zł

Wszelkie dodatkowe prace wykonamy wolontariacko.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 7 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Próg 0

Symboliczne, bezinteresowne wsparcie. Złotówkę daj Lemowi :)

od 1 zł

Kupione 1

Zakończona
Próg 1

Dostaniesz od nas mailowe podziękowania z nawiązaniem do Lema.

od 5 zł

Kupione 9

Zakończona
Próg 2

Otrzymasz od nas pocztówkę upamiętniającą Lema wraz z cytatem.

od 25 zł

Kupione 5

Zakończona
Próg 3

Wyślemy Ci egzemplarz „Filozofuj!": Antropocen, w którym zostanie zawarty dodatek „Filozofuj z Lemem".

od 50 zł

Kupione 27

Zakończona
Próg 4

Za wsparcie w tym progu otrzymasz egzemplarze trzech ostatnich numerów „Filozofuj!” z roku 2021, w tym egzemplarz numeru „Filozofuj!": Antropocen, wraz z dodatk...

od 100 zł

Kupione 3

Zakończona
Próg specjalny (Próg 5)

Nagroda w tym progu jest wyjątkowa, gdyż jest to: a) pakiet 2 wybranych książek Stanisława Lema,lubb) koszulka z kolekcji NadWyraz.com (nadruk z wizerunkiem Lem...

od 150 zł

Kupione 6 z 7

Zakończona
Próg 6

Za wsparcie w tym progu otrzymasz prenumeratę na rok 2021. W numerze „Filozofuj!": Antropocen (za Twoim pozwoleniem) zawrzemy imienne podziękowanie dla Ciebie z...

od 200 zł

Kupione 5

Zakończona

Wpłaty 63

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków