id: trctwy

Leczenie i rehabilitacja Leny

Leczenie i rehabilitacja Leny

2 157 zł 
z 6 000
35%
zakończona 21.06.2021r
36 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

trctwy-8a6d71f7.png

Proszę - podaruj mi oddech

Lenka 30 maja skończyła 9 lat. Na pierwszy rzut oka wygląda na zdrową, radosną dziewczynkę - nic bardziej mylnego. Choruje na ciężką, genetyczną, nieuleczalną chorobę prowadzącą niestety do przedwczesnego zgonu - Mukowiscydozę.

Choroba rozwija się wewnątrz jej organizmu powoli go wyniszczając w szczególności atakując płuca i trzustkę poprzez gromadzenie się gęstego, lepkiego śluzu bardzo trudnego do usunięcia, który utrudnia jej oddychanie.Wymaga kosztownej, intensywnej rehabilitacji. Lenka bardzo często zapada na infekcję układu oddechowego, w ostatnim czasie zaczęły się też problemy z układem pokarmowym, nie trawi i nie wchłania pokarmu tak jak powinna, Lenka często miewa zaparcia i biegunki. Cierpi na bóle brzucha. Choroba postępuje co skutkuje coraz większymi kosztami. Wymaga podawania wielu leków mukolitycznych, inhalacji, podawania enzymów trzustkowych, suplementacji witaminowej, odżywek wysokokalorycznych oraz rehabilitacji. Od urodzenia praktycznie zmaga się z niedowagą a każda infekcja niestety skutkuje spadkiem wagi. Jest dużo słabsza fizycznie od swoich rówieśników. Częste inhalacje, rehabilitacja zabierają jej szczęśliwe dzieciństwo. Co pół roku jeździmy z Lenką na badania do Centrum Medycznego w Karpaczu. Jest pod opieką Pulmonologa, Gastroenterologa, Laryngologa i Kardiologa.

Często słyszymy :"będzie dobrze"- tak bardzo My-rodzice chcielibyśmy w to wierzyć,

Każda złotówka jest dla nas cenna to dla niej szansa na dłuższe i szczęśliwsze życie. Na dzień dzisiejszy koszt leczenia Lenki to 2000 zł miesięcznie.

Bardzo prosimy o pomoc. Najniższa kwota do wpłaty to 5zł. Uwierzcie nam rodzicom nie jest łatwo prosić Państwa o pieniądze, nie robilibyśmy tego gdyby nie zmusiła nas do tego sytuacja - pogorszenie stanu zdrowia Lenki. Pomóżcie proszę naszej córeczce.

Należymy między innymi do Fundacji MATIO ,której Lenka jest podopieczną i posiada swoje subkonto.

Tam też można wpłacić darowiznę na leczenie Lenki. Podaje dane:

Fundacja MATIO

ul. Celna 6

30-507 Kraków

Nr konta:

55249000050000453072619403 koniecznie z dopiskiem dla Leny Hodernej

Z góry dziękujemy za wsparcie.

trctwy-1764e011.png

Facebook: Pomoc Dla Leny Hodernej

Dowiedz się więcej

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 36

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

894 361 zrzutek

i zebrali

838 150 744 zł

A ty na co dziś zbierasz?