id: 67trge

Pomóż wydać Przewodnik: Trekking pod Monte Cassino - Śladami żołnierzy 2 Korpusu Polskiego w 80 rocznicę bitwy o Monte Cassino.

Pomóż wydać Przewodnik: Trekking pod Monte Cassino - Śladami żołnierzy 2 Korpusu Polskiego w 80 rocznicę bitwy o Monte Cassino.

Nasi użytkownicy założyli 982 653 zrzutki i zebrali 1 005 572 340 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pierwszy w Polsce taki przewodnik: „Trekking wokół Monte Cassino – Cassino, Piedimonte San Germano, Venafro” – w 80 rocznicę zdobycia Monte Cassino przez żołnierzy 2 Korpusu Polskiego. Wesprzyj wydanie unikatowego przewodnika szlakiem polskich bohaterów.


qfTRUFjWGOk6HxMH.jpg

Nazywam się Jarosław Rubin i od 25 lat podróżuję do Włoch, aby odkrywać miejsca nieznane lub szerzej nieznane turystom oraz odnajdywać ślady Polaków na włoskiej ziemi. Reportaże z podróży publikuję od 2015 roku na blogu Italjarek.pl. Ilustruję je wykonanymi przeze mnie fotografiami.


V6pluaGqm76tLeww.png


Obecnie przygotowuję samodzielne wydanie przewodnika „Trekking wokół Monte Cassino – Cassino, Piedimonte San Germano, Venafro”, który będzie zawierał opis tras i miejsc wokół Monte Cassino związanych z działaniami 2 Korpusu Polskiego w maju 1944 roku i odwiedzonych oraz sfotografowanych przeze mnie w czasie I i II Rekonesansu.


pHPZp00kR92o9yM4.png

Bogato ilustrowany przewodnik, liczący około 200 stron formatu a5, zawiera:

·       Opisy i mapkę szlaków pieszych pod Monte Cassino, wraz krótką historią Polskiego Cmentarza Wojennego oraz polskich pomników znajdujących się przy szlakach,

·       Opisy dojścia i zdjęcia miejsc walk żołnierzy 2 Korpusu Polskiego znane z książek np. Melchiora Wańkowicza (np. Widmo, Domek Doktora, Gardziel),

·        Opisy pomników, muzeów i cmentarzy wojennych w Cassino, Venafro i Piedimonte San Germano związane z polskimi śladami oraz bitwą o Monte Cassino (dowiesz się, gdzie stacjonował niedźwiedź Wojtek w czasie bitwy).

·        Wskazówki gdzie zaparkować i jak dojechać oraz dojść do pisywanych miejsc, a także gdzie zjeść i napić się piwa.

HU0pdR2WkRDqDW1I.jpg

Przewodnik "Trekking pod Monte Cassino" planuję wydać w marcu-kwietniu 2024 roku w nakładzie 1000 egz.


Wesprzyj wydanie tego unikatowego przewodnika! Twoja wpłata pozwoli wydać książkę i zachować pamięć o miejscach związanych z polskimi bohaterami!

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 1 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Aktywne organizatora:
Inne
E-book: Trekking pod Monte Cassino - Trasa dwóch pomników
Ebook Trekking pod Monte Cassino - Trasa dwóch pomników(18 stron w kolorze z ilustracjami) zawierający opis trasy trekkingu pod Monte Cassino, jaki od...
30 zł

Wpłaty 9

MP
Michał Pilecki
100 zł
LC
Łukasz Cybulko
100 zł
BB
Bartłomiej Bortkiewicz
20 zł
MK
Marta Kominek
50 zł
SZ
Stanislaw Zawila
50 zł
MM
Marta Musioł
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł

Komentarze 1

 
2500 znaków