id: trf8t4

Remont domu dla osób z niepełnosprawnościami

Remont domu dla osób z niepełnosprawnościami

Nasi użytkownicy założyli 1 169 660 zrzutek i zebrali 1 218 728 766 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Tego lata nasza poznańska wspólnota stoi przed marzeniem, a zarazem kolejnym wyzwaniem. Pragnąc odpowiedzieć na aktualne i wielkie potrzeby osób z niepełnosprawnościami, jesteśmy w trakcie tworzenia trzeciego już domu!


 

Nowy dom będzie miał nieco inny charakter niż dwa pozostałe.

Po pierwsze, chcemy zaprosić do niego niepełnosprawnych mieszkańców Poznania na krótkoterminowe pobyty. Marzy się nam, żeby Opiekunowie i Opiekunki dorosłych dzieci z niepełnosprawnością, które opiekują się swoimi dziećmi często 24 godziny na dobę całymi latami, mogły odetchnąć i zrobić sobie przerwę. 

Po drugie, chcemy ugościć niepełnosprawnych uchodźców z Ukrainy. Wszyscy rozumiemy w jak trudnej sytuacji takie osoby znalazły się po wybuchu wojny. Wiele z nich schroniło się w Wielkopolsce. Chcemy je wspierać.


Dom jest przedwojennym budynkiem, którego parter w dużej mierze udało się już wyremontować i zaczął już służyć potrzebującym od tego roku. 

Piętro domu wymaga jednak gruntownego remontu, łącznie z rozbudową łazienki, celem dostosowania jej do potrzeb osób poruszających się na wózku, oraz powiększeniem maleńkiej, niefunkcjonalnej kuchni o część jadalnianą. Marzy nam się też porządny podjazd, żeby nasi przyjaciele na wózkach i osoby, którym kiedyś będziemy pomagać, mogli być jeszcze bardziej niezależni. 


Taki remont wymaga oczywiście ogromnych nakładów finansowych. Wierzymy, że uda nam się je zebrać w ramach tej zbiórki. Stwórzmy razem kolejne miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością. Stwórzmy razem funkcjonalny, piękny dom!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 90

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
AM
Aleksandra Mańka
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KU
Kuna
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AI
Amwin Inwest Sp. z o.o.
5 000 zł
KI
Karola i Rafał
55 zł
KI
Karola
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 17

 
2500 znaków