id: trvh95

Drukarka 3D na lot w KOSMOS | RQLabs

Drukarka 3D na lot w KOSMOS | RQLabs

2 710 zł 
z 2 500 zł
108%
zakończona 20.07.2021r
40 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Hej! Dzisiaj nastąpił dzień, w którym udało nam się zebrać 100% naszego celu. Z tej okazji chcielibyśmy bardzo podziękować raz jeszcze każdej wspierającej nas osobie. Dzięki Tobie jesteśmy w stanie pójść krok dalej, by zrealizować swoje marzenia. 


  Tą wiadomością chcielibyśmy również podsumować w pewien sposób 15 dni trwania zbiórki. W tym czasie odezwało się do nas kilka osób, które zajmują się modelarstwem rakietowym w Polsce już dłuższy czas. Dowiedzieliśmy się dzięki nim w którym kierunku należy dalej planować nasze prace oraz na co zwracać uwagę podczas budowy Neutriny. Ze względu na długie oczekiwanie przy produkcji drukarki zdecydowaliśmy się ją zamówić kilka dni temu. Ku naszemu zdziwieniu również dzisiaj (chwilę po zebraniu wszystkich pieniędzy na naszej zrzutce) otrzymaliśmy e-maila, że drukarka została do nas wysłana.


  Jest nam niezmiernie miło, a fakt zebrania takiej kwoty oraz zakupu tej drukarki nadal jest dla nas abstrakcją.


  Z montowania drukarki oraz pierwszych wydruków chcielibyśmy nagrać filmik, także zapraszamy raz jeszcze na nasze social media, by śledzić budowę na bieżąco.


  Nasza strona | YouTube | Instagram | Twitter | Facebook


  Pozdrawiamy,

  RQLabs

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

r7432469562020c2.jpegHej! Nazwaliśmy się RQLabs i potrzebujemy Twojego wsparcia by zbudować… rakietę!


Do tego pomysłu zainspirowały nas czołowe Amerykańskie firmy, które odnoszą niebywałe sukcesy w sektorze kosmicznym. Postanowiliśmy spróbować swoich sił i dodać coś od siebie – stworzyć rakietę o nazwie Neutrina.


Neutrine budujemy od podstaw według własnych pomysłów i badań. Idea, by zbudować rakietę od zera zakorzeniła się w nas tak bardzo, że nawet silniki robimy według własnej receptury (to co widzisz wyżej to jeden z naszych najlepiej wykonanych silników podczas testu „Static Fire”).


Zdecydowana większość części potrzebnych nam do budowy rakiety musi zostać zaprojektowana i zbudowana przez nas. Najlepszą opcją do realizacji tego celu jest drukarka 3D, której zakup jest celem tej zbiórki.


Drukarka ta posłuży nam do stworzenia wewnętrznych szkieletów pod elektronikę rakiety, mocowań na system spadochronów, nosek czy też na lotki. Już teraz wiemy, że drukarka nie będzie miała u nas chwili wytchnienia, gdyż aktualnie posiadamy zakolejkowane projekty na co najmniej 10 dni ciągłego druku.

p062b49f4cb439c7.png

Neutrina będzie całkiem zaawansowanym kawałkiem elektroniki. Będzie wyposażona w dwa komputery pokładowe odpowiadające za ciągłą kontrolę lotu – automatyczne dostosowywanie się do warunków, tak by lecieć cały czas pionowo w górę oraz by przekazać wszystkie dane na nasze serwery w Internecie. 


Chcąc dać coś od siebie za zebrane środki potrzebne nam na dalszy rozwój zdecydowaliśmy, że wszelkie zebrane przez nas dane podczas różnego rodzaju testów (te udane jak i nie) będą przez nas udostępnione na naszej stronie internetowej. Dane są jedną z najcenniejszych informacji dzisiejszego świata, więc ze względu na ich unikalność (dane z rakiety) postanowiliśmy je udostępnić każdemu, bez żadnych opłat, do własnych analiz i przetwarzania.


Nad rakietą pracujemy już dobre kilka miesięcy. Do dnia dzisiejszego udało nam się zrobić kilka testów silników, przygotowaliśmy stanowiska testowe do silników oraz mechanizmu kontroli wektora ciągu oraz Mini Neutrinę wraz ze stanowiskiem startowym oraz zdalny zapalnik. 

deb139009750c14e.gif

Drukarka, która jest naszym celem to Prusa Mini. Jesteśmy osobami początkującymi jeżeli chodzi o druk 3D i między innymi dla takich osób jest ta drukarka dedykowana. Ponadto posiada bardzo dobrą jakość wydruku jak i ogromną liczbę pozytywnych opinii.

Ustalony cel wynosi 2500zł, drukarka wraz z dostawą od producenta będzie nas kosztować około 2250zł. Za resztę uzbieranych środków chcemy kupić filament oraz niezbędne narzędzia, tak by od razu móc realizować zaplanowane projekty.

pc2c01da5da6c37f.jpeg

W tytule zbiórki mowa jest o locie w kosmos. Z pierwszą rakietą oczywiście nie osiągniemy tego celu, ale jest to nasze marzenie, które będziemy chcieli zrealizować.


Zaciekawiona/y?

To zapraszamy na naszą stronę internetową: https://rqlabs.space. Mamy tam zebrane wszystkie nasze projekty 3D razem z dodatkowym opisem oraz bazę często zadawanych nam pytań.


Chcesz nam coś przekazać?

Posiadamy discorda: https://discord.gg/9qAMMVjWe8. Możesz tam wejść i podyskutować z nami nad całym projektem.


A może chcesz zobaczyć bieżące efekty naszej pracy?

W tym wypadku odsyłamy na nasz kanał na YouTube: http://bit.ly/rqlabs_yt

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 40

AB
AT Borzymowscy
150 zł
AM
Adam Mrówczyński
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
RS
Sara i Radek
100 zł
A
Agata
100 zł
BS
Bartosz Silski
70 zł
PJ
Paulina Jaszcz
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
RM
Pronto Mordo
50 zł
AP
Arleta prus walczak
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • Mariusz Moszczyński

  Cześć! Powodzenia w realizacji marzeń! Proszę zajrzyjcie na moją zrzutkę i pomóżcie mi wyjść z depresji i nerwicy. Bardzo Was proszę! Szukam również osób, które chciałyby wymienić wiadomości na ten temat. Być może poznam osobę z takimi dolegliwościami jak ja i z ich odczuciami jak sobie z tym radzą. id:ammew5

 • AM
  Adam Mrówczyński

  Wspaniały projekt i życzę powodzenia!

  100 zł

Nasi użytkownicy założyli

750 992 zrzutki

i zebrali

540 263 109 zł

A ty na co dziś zbierasz?