id: tryfar

Rok 2020 był wyzwaniem. Akcją Giving circle chcemy wesprzeć trzy inicjatywy dla oświaty z terenu śląska cieszyńskiego. Jako rodzice, społecznicy, mamy w sobie silne przekonanie o konieczności budowania koalicji na rzecz edukacji na śląsku cieszyńskim.

Rok 2020 był wyzwaniem. Akcją Giving circle chcemy wesprzeć trzy inicjatywy dla oświaty z terenu śląska cieszyńskiego. Jako rodzice, społecznicy, mamy w sobie silne przekonanie o konieczności budowania koalicji na rzecz edukacji na śląsku cieszyńskim.

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 156 708 zrzutek i zebrali 1 200 846 680 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

  • https://www.facebook.com/scmtcieszyn/posts/3718655134879710

    0Komentarzy
     
    2500 znaków

    Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

“Giving circle” jest innowacyjną formą filantropii uczestniczącej. To wyjątkowe spotkanie przedstawicieli biznesu, kultury, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, podczas którego darczyńcy mają możliwość wsparcia wybranych przez siebie projektów społecznych, ich zdaniem najbardziej wartościowych. W czasie spotkania obie strony mają czas i możliwość bliższego poznania się, nawiązania relacji, znalezienia sojuszników ich misji i wartości, co w przyszłości może przyczynić się do nawiązania długotrwałej, owocnej współpracy. Akademia Rozwoju Filantropii jest jedyną w Polsce organizacją promującą model giving circle, afiliowaną przy The Funding Network.


Rok 2020 jest niezwykły, nietypowy, inny, dziwny, trudny. Jest wyzwaniem dla nas wszystkich. Jest wyzwaniem także dla edukacji. Dlatego własnie, organizując Giving circle w 2020 roku, postanawiamy wesprzeć trzy wybrane inicjatywy dla oświaty z terenu śląska cieszyńskiego.

Jako rodzice, nauczyciele, przedstawiciele samorządów, społecznicy, mamy w sobie silne przekonanie o konieczności budowania koalicji na rzecz edukacji na śląsku cieszyńskim. Chcemy tym samy głośno mówić o tym, że nauczyciele są dla nas ważni, że doceniamy ich pracę. Chcemy wspierać tych nauczycieli, którzy według nas, są innowacyjni, kreatywni, odważni. Tych, którzy mają energię i pomysły do inicjowania zmian w swich szkołach, kręgach, miejscowościach.


Biochemikalsi dziela się wiedzą ze światem

Joanna Spandel – nauczycielka z trzynastoletnim stażem pracująca z młodzieżą w Pruchnej i Drogomyślu. Jako główny cel swojej pracy zawodowej wyznaczyła sobie rozbudzanie wśród uczniów miłości do przedmiotów przyrodniczych. Od wielu lat pełni rolę opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Udziela się społecznie w stowarzyszeniu, które działa w jej rodzinnej miejscowości - Kończycach Małych. Projekt „Biochemikalsi dzielą się wiedzą za światem” zakłada przygotowanie z młodzieżą filmów, w których uczniowie będą prezentowali doświadczenia oraz prowadzili własne badania i obserwacje. Podejmą się m.in. odpowiedzi na pytania: „Co drzemie w dżemie?” „Czy rośliny lubią konkurencję?”. Gotowe materiały będą zamieszczane na portalu YouTube oraz na portalu społecznościowym Facebook. Filmy mogą stanowić inspirację dla innych uczniów oraz nauczycieli. Przygotowane zostaną także materiały, w których pojawią się propozycje doświadczeń dla najmłodszych dzieci. Ważnym elementem realizacji projektu będzie nabycie przez uczniów umiejętności montażu materiałów filmowych oraz doskonalenie umiejętności współpracy w zespole. Interdyscyplinarność działań w ramach projektu sprawia, że każdy uczeń może wziąć w nim udział. Uczniowie mogą podjąć się pisania scenariuszy, przygotowania scenografii, wcielenia się w rolę aktorów, nagrywania i montowania materiałów filmowych. Środki zebrane podczas wydarzenia Giving Circle zostaną przeznaczone na zakup sprzętu, który umożliwi produkcję materiałów dobrej jakości. Marzeniem pomysłodawcy jest zakup kamery sportowej GoPro, która jest kompleksowym urządzeniem do rejestracji obrazu i dźwięku w każdych warunkach, również podczas zajęć w terenie.


Projekt Cichosza

Natalia Duraj - od 6 lat z zamiłowania i wykształcenia pedagog szkolno- przedszkolny, socjoterapeuta i anglista. Niepoprawna Optymistka, która zauważa niepokojącą tendecję wzrostu zachowań agresywnych dzieci i młodzieży. Pedagożka, która swoją pracę z dziećmi uważa za największą pasję w życiu. Wierzaca, że można zmienić wszystko na lepsze, tylko chęci potrzeba i odpowiednich ludzi, których przy sobie już ma. Eliza Szatkowska-Dziadek to pedagog-terapeuta, specjalista, pracuje w SP6 od 3 lat jako nauczyciel wspomagający i wychowawca obecnej klasy 5. Pomoc i zrozumienie dzieci ze specjalnymi potrzebami kształcenia edukacyjnego i wychowania to priorytety jej codziennej pracy. Patrząc oczami dziecka widzi potrzebę stworzenia miejsca w szkole, które dawałoby dzieciom oazę spokoju, wyciszenia, relaksu, poczucie komfortu. Joanna Kulesza - od 6 lat polonistka, miłośniczka Gombrowicza i Szymborskiej, wieczna optymistka, kojarzona przez swoich podopiecznych z ogromnym poczuciem humoru, jej praca magisterska dotyczyła dowcipu oraz popularnych sucharów. Po godzinach odmóżdża się oglądając jutuberów. W swojej pracy uwielbia słuchać dzieci i odkrywać z nimi tajniki języka, literatury i filozofii. Kocha podróżować, a przede wszystkim zdobywać górskie szczyty. Posiadaczka wielu pasji, podkreślająca kobiece piękno ulubionymi sukienkami, spódnicami oraz folklorystycznymi akcentami. W życiu najbardziej nie lubi nudy i lenistwa. Natalia, Eliza i Asia razem tworzą zgrany team i swoją owocną współpracę wykorzystują w codziennej pracy. Razem z uczniami prowadzą samorząd uczniowski, szkolne koło wolontariatu, uczestniczą w licznych akcjach organizowanych przez szkołę. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów powstał projekt ,,CICHOSZA”. Pod tą nazwą ukrywa się sala ciszy dla uczniów klas I - VIII, która zapewni im jak najlepsze warunki do pracy, relaksu i wypoczynku oraz ograniczenie hałasu podczas przerw ponadto przygotuje uczniów do wysiłku umysłowego na kolejne zajęcia. Strefy ciszy podniosą jakość funkcjonowania szkoły, stworzą lepsze warunki dla uczniów szczególnie dzieci z Autyzmem i z zespołem Aspergera. Pozyskane środki umożliwiłyby zakup materiałów do przystosowania miejsca w szkole, zakup siedziska przeznaczonego dla odpowiedniej grupy wiekowej wykonanego z materiałów ekologicznych i z odzysku,fototapety,roślin doniczkowych, wykładziny, materiałów tapicerskich, farb, materiałów papierniczych, kredek.


Mózg kocha obrazy

Anna jest nauczycielką i jest z tego bardzo dumna. Kocha się uczyć i uwielbia uczyć innych. Praca z dziećmi i młodzieżą, ich kreatywność i otwartość na świat dodają jej siły do podejmowania różnych wyzwań. Anna Żertka jest nauczycielką chemii i biologii w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Ochabach Małych oraz jest twórcą Bio- chemicznych sketchnotek na Facebooku. Zależy jej na zmianie w edukacji i stara się wychodzić naprzeciw nowym możliwościom. Anna Żertka w projekcie MÓZG KOCHA OBRAZY pragnie spotykać się z mieszkańcami naszego powiatu podczas warsztatów ze sketchnotingu. Sketchnoting jest niczym innym jak połączeniem słów i obrazów, które można z powodzeniem wykorzystać podczas tworzenia notatek wizualnych. Swój projekt nazwała „Mózg kocha obrazy” i podczas warsztatów chce nauczyć uczestników tworzenia kreatywnych notatek, zgłębiania tajników sketchnotingu oraz czerpania dziecięcej radości z procesu twórczego. Chce pokazać małym i dużym, jak myśli zamienić w obrazy, które pozawalają uczyć się łatwiej i skuteczniej. Z kim chce się spotkać na wspólnym rysowaniu? Planuje odwiedzić nauczycielki z Przedszkola Publicznego w Ochabach, dzieci i młodzież z formacji „Dzieci Maryi” przy Parafii Św. Marcina w Ochabach, młodzież w Domu Pomocy Społecznej w Strumieniu i Domu Dziecka w Międzyświeciu. Zorganizuje także serię bezpłatnych szkoleń dla chętnych nauczycieli w Cieszynie, Skoczowie czy Bielsku - Białej. Pozyskane dofinansowanie pozwoli jej zakupić akcesoria papiernicze i ekologiczne markery, aby każdy z uczestników warsztatów miał dostęp do profesjonalnych artykułów papierniczych.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 48

GS
Gabriela Staszkiewicz
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
EL
Ela&Łukasz
150 zł
EG
Greg
120 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AS
Anna Spandel
100 zł
AD
Adam
100 zł
ES
Wanda&Staszek
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków