Rozwój jedynych na środkowym Pomorzu naturalnych przedszkola i szkoły
Rozwój jedynych na środkowym Pomorzu naturalnych przedszkola i szkoły
Aktualności1
-
Serdecznie zapraszamy 9 lipca o godz. 11 na piknik do Wiśniowego Sadu. W planach kiermasz wyrobów dziecięcych i używanych zabawek, zajęcia sensoryczne i kreatywne, loteria fantowa, pyszne ciacha i lemoniada oraz licytacja prac dzieci! Już teraz wpłaćcie na zrzutkę i zarezerwujcie sobie los na loterii!!!
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
Drodzy Przyjaciele i Sympatycy "Wiśniowego Sad"!
Jak może niektórzy z Was wiedzą, "Wiśniowy Sad" to unikalne miejsce, jedyne przedszkole naturalne na środkowym Pomorzu!!! Istniejemy od 3 lat, a w tym czasie udało się nam - mimo trudności finansowych generowanych przez zbyt niskie w stosunku do potrzeb dopłaty z samorządu oraz pomimo pandemii - tak niezwykle dużo!!!
Co to jednak znaczy, że jesteśmy przedszkolem naturalnym? Znaczy to, że podążamy za potrzebami dzieci, staramy się komunikować w języku potrzeb oraz że spędzamy dużo czasu na powietrzu - tyle, ile się da, a minimum 40%, także zajęcia dydaktyczne realizujemy w większości na dworze. Działamy w oparciu o pedagogikę dialogu, pedagogikę przeżyć i metodę Montessori.
W ciągu tych 3 lat udało się nam stworzyć wyjątkowe miejsce - prawdziwą wspólnotę osób: dzieci, nauczycieli i rodziców. Dodatkowo współpracuje z nami wielu ciekawych, wspaniałych ludzi, którzy dzielą się swoim potencjałem: od młodych wolontariuszy po doświadczonych zawodowców (odwiedzają nas dziennikarze, lekarze, strażacy, konstruktorzy, dogoterapeuci..., my odwiedzaliśmy gospodarstwa, sokolników z ZSL w Tucholi, ChCK, bibliotekę, ratusz...). Raz w miesiącu mamy dni całkowicie leśne - dni w całości od rana do popołudnia, także jesienią i zimą spędzane na wędrówce po lesie. To przedszkole to także wyzwanie rzucone konsumpcjonizmowi, bo ono pokazuje, że niestandardowe, czasem trudne, przede wszystkim jednak nastawione na sens, a nie na łatwy zysk rozwiązania oraz zaangażowanie, które płynie z głębokiego przekonania, przynoszą wreszcie dobre owoce, z których wszyscy zaangażowani korzystają. Że ostatecznie karmi nas to, co bliskie i proste, choć czasem trudno uchwytne w otaczającym nas zamęcie.
W najbliższym czasie planujemy utworzenie grupy zerówkowo-wczesnoszkolnej. Żeby to było jednak możliwe, potrzebujemy dodatkowego zaplecza lokalowego w postaci prostej kopuły geodezyjnej. Ta inwestycja to koszt 70 tys. zł (jeśli wliczyć w to wyposażenia i pomoce dydaktyczne). Co już mamy? Mamy meble od firmy Meblik (co nam pozwala odjąć od całości sumy już ok 6 tys. zł). Mamy 20 tys. wkładu własnego. I mamy 3800 zł z poprzednich zbiórek. Te zebrane już fundusze wykorzystamy na wentylator napędzany energią słoneczną (2350 zł) i zestaw kotwiczący (640 zł). Celem obecnej zrzutki jest pozyskanie 6982 zł, które przeznaczymy na izolację podłogową, 1522 zł, oraz na drzwi do kopuły, 5460 zł.
Liczymy na Was!!!