id: ttd649

TSUE ZNÓW W AKCJI - zrzutka na wyjazd przedstawicieli SBB do Luksemburga.

TSUE ZNÓW W AKCJI - zrzutka na wyjazd przedstawicieli SBB do Luksemburga.

Nasi użytkownicy założyli 1 155 116 zrzutek i zebrali 1 199 428 282 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Aktualizacja.

Środki zebrane powyżej kosztów wyjazdu zostaną przeznaczone na promocję informacji o skutkach wyroków.Po super wyrokach z czerwca 2023 ws wynagrodzenia za korzystanie z kapitału oraz zawieszania rat tym razem TSUE zajmie się m.in. przedawnieniem.


Już w grudniu 2023 kolejne wyroki Trybunału.

07.12.2023 mBank C-140/22  - 

W niniejszej sprawie Trybunał unijny wskaże, czy umowa kredytowa jest nieważna dopiero po złożeniu przez konsumenta oświadczenia o świadomości skutków nieważności umowy kredytowej i nadal podtrzymuje chęć wykreślenia z niej nieuczciwych postanowień. Uzyskamy odpowiedź na pytanie czy od momentu złożenia przez konsumenta oświadczenia: zaczyna biec przedawnienie roszczeń banku oraz czy odsetki ustawowe za opóźnienie nie powinny być naliczane od niego, czy od wysłanego do banku wezwania do zapłaty? 

Ponadto rozstrzygnięta zostanie kwestia rozliczenia banku z kredytobiorcami w zakresie możliwości zwrotu kwoty należnej konsumentowi pomniejszonej o odsetki kapitałowe, które bank teoretycznie naliczyłby, gdyby umowa była ważna (czyli inna forma wynagrodzenia za korzystanie z kapitału). 14.12.2023 Getin C-28/22 - 

Odpowiedzi na pytania prejudycjalne w niniejszej sprawie rozłożą na czynniki pierwsze przedawnienie roszczeń banku i to, od czego jest ono uzależnione. Trybunał unijny wskaże, czy jest możliwe, aby bieg przedawnienia roszczeń konsumenta zaczyna się szybciej niż banku. Co ciekawe, pierwszy raz zostanie poruszona i rozstrzygnięta kwestia zarzutu zatrzymania, które banki podnoszą w procesach z kredytobiorcami oraz idąc dalej - uniknięcia przez bank zapłaty odsetek przy powoływaniu się na niniejszy zarzut, ale również uzyskamy jednoznaczną odpowiedź dotyczącą weryfikacji u konsumentów świadomości skutków nieważności umowy kredytowej i tego, czy powinna być ona dokonana przez bank. 


Jako największe Stowarzyszenie "kredytobiorców" ciągle trzymamy rękę na pulsie i chcemy trzymać ją dalej.

W planach mamy delegacje naszych przedstawicieli na ogłoszenie obu ww. wyroków.

Każdorazowo nasza wizyta w Trybunale Sprawiedliwości odbija się echem w Trybunale, gdyż zazwyczaj na ogłoszeniach sale są puste.

Polskie delegacje są dla TSUE czymś specyficznym, podczas odczytywania wyroków sędziowie Trybunału mogą na własne oczy zobaczyć jak ważna dla nas, polskich konsumentów jest wykładnia prawa i znaczenie Dyrektywy 93/13.


Z naszymi przedstawicielami zaraz po ogłoszeniu wyroków będziemy mieli połączenie LIVE (relacja na FanPage Bankowe Bezprawie) , gdzie na gorąco przekażą nam znaczenie wyroków dla polskich kredytobiorców.


Nasze działania finansujemy ze składek naszych członków oraz darowizn. 


W związku z zaplanowanymi wyrokami w grudniu prosimy Was o wsparcie w pokryciu kosztów wyjazdu naszych przedstawicieli do Luksemburga.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 277

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • JD
  Janina Dukiel

  Przywieźcie dobre wieści

  20 zł
 • BS
  Beata Strzyżowska

  Powodzenia✌️! Bardzo doceniam co robicie dla rzeszy poszkodowanych konsumentów, w imieniu swoim i Klientów kancelarii, bardzo Wam za to dziękuję ❤️

  1 000 zł