Dostępność działań Fundacji Camera Femina
Dostępność działań Fundacji Camera Femina
Nasi użytkownicy założyli 1 231 416 zrzutek i zebrali 1 363 812 943 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Cześć,
Jesteśmy Camera Femina – fundacja wspierająca udział kobiet w życiu kulturalnym, artystycznym i publicznym. Naszym głównym celem jest upowszechnianie twórczości filmowej reżyserek opowiadających herstorie z całego świata. Organizujemy „Demakijaż” – Festiwal Kina Kobiet i „Let’s Start the Revolution” – konkurs na najlepszy krótki metraż, oraz dwa cykle wydarzeń kulturalnych: „W kadrze” (spotkania autorskie dotyczące literatury – obecnie odbywające się online) oraz „Rzeczpospolita Polka” (prezentujący twórczość polskich dokumentalistek).
Prowadzimy również warsztaty i działania edukacyjne, a także realizujemy projekty równościowe, włączające i pro-społeczne.
PODCAST, KTÓRY WŁĄCZA
Na początku pandemii rozpoczęłyśmy regularną publikację „Podcastu, który włącza”, czyli naszych rozmów z gościniami, o wszystkim, co nadaje się na film. Na film, który z powodu patriarchatu nie powstał, lub którego nie miałaś szansy zobaczyć, lub który aż zbyt często musisz oglądać. O tym, co sama już wiesz. Lub o tym, czego chcesz się dowiedzieć.
Jak dotąd rozmawiałyśmy z Izą Gawęcką o aborcji, a z dr Alicją Długołęcką, Zofią Krawiec i Patrycją Szczółko o edukacji seksualnej. W trzecim, najnowszym odcinku wspólnie z Olgą Gitkiewicz i Mają Staśko koncentrujemy się na prawach pracowniczych. Kolejny odcinek już w produkcji, a następne w planach, które mamy nadzieję szybko zrealizować.
Nie boimy się włączać empatii, przyznawać do emocji, również tych uznawanych za negatywne, żartować i śmiać się za głośno do mikrofonu. I śpiewać. Śpiewać też się nie boimy.
Marzymy o Polsce dostępnej dla każdej obywatelki i obywatela. I by nasze wspólne działania również takie były – realnie dostępne i w pełni włączające. Do tej pory, korzystając z dostępnych technologii i sprawdzonych rozwiązań (m.in. audiodeskrypcji, napisów w różnych językach czy tłumaczeń spotkań na żywo) stopniowo rozszerzałyśmy dostępność naszych działań.
Teraz chcemy pójść o krok dalej. Dlatego we współpracy z zaprzyjaźnioną tłumaczką - Magdą Gach przygotowałyśmy pierwszy podcast, dostępny w przekładzie na Polski Język Migowy. Chciałybyśmy, by z TWOJĄ pomocą stało się to regułą – by każdy kolejny odcinek był odtąd profesjonalnie migany i włączał osoby niesłyszące i niedosłyszące w szerszy obieg kultury.
Jeśli wspierasz nasze działania – wesprzyj nas!
Jeśli jeszcze Cię nie przekonałyśmy, posłuchaj naszych „Podcastów, które włączają”.
LINKI do podcastów:
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!