id: ttjbwr

Leczenie i rekonwalescencja Cezara

Leczenie i rekonwalescencja Cezara

Nasi użytkownicy założyli 1 152 095 zrzutek i zebrali 1 197 132 142 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • image

  Wczoraj kolejna wizyta u weterynarza, kontynuujemy leczenie antybiotykiem, dodajemy probiotyk, steryd i przeciwwymiotne odstawiamy, wyniki trzustki się poprawiły.image

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Cześć!


2 maja trafił się nam Cezar. Szczeniak boksera, około 6 miesięcy. Pies porzucony, niedożywiony, w ogólnym bardzo złym stanie. Dodatkowo z racji ukrytych w pachwinach jąder pies nie nadaje się na wystawy ani do dalszego pseudorozrodu. Okazało się też, że niestety choruje na parwowirozę, potocznie "psią Ebolę" - wirus, który zabija przez wyniszczenie organizmu i destrukcję przewodu pokarmowego - krwawienia z jelit i żołądka, a następnie głodowa śmierć. Przed majówką był dla kogoś zbyt dużym kłopotem i postanowiono się go pozbyć. Nie jest zaczipowany, może to i lepiej, że nie poznam właściciela.

Rozpoczęła się walka i wyścig z czasem, aby go uratować.


Pomaga nam w tym kilka gabinetów weterynaryjnych, mieszkamy w mniejszym mieście i trudno tutaj o jedno miejsce z kompleksową opieką. Najpierw trafiliśmy do gabinetu w Wieluniu, gdzie otrzymał kroplówki i leki: płyny, antybiotyk, lek przeciwwymiotny, następnie pojechaliśmy do Zduńskiej Woli na badania krwi na maszynie. Niestety wymioty i krwawa biegunka dalej się utrzymywały, więc szukaliśmy dalej i zrobiliśmy mu też USG w Łodzi 5 maja. Tam rozszerzyliśmy też leczenie o dodatkowe leki - metronidazol wspomagająco do amoksycyliny, maropitant na wymioty, dodatkowa glukoza, omeoprazol na refluks. 6 maja po odebraniu wyników okazało się, że ma również zapalenie trzustki i konieczne jest podanie niewielkiej dawki deksometazonu. Kolejna wizyta 8 maja to pierwsza poprawa, zmiana antybiotyku na lyncomycynę, wydanie leków na kolejne dni i zaplanowanie wizyty na 11.05., w międzyczasie pies zaczął jeść - nareszcie!


Te wszystkie zabiegi i nasza walka przynoszą efekty - Cezar 7 maja pierwszy raz zaczął interesować się jedzeniem, ustąpiły też krwotoczne biegunki. W kolejnych dniach było lepiej i lepiej, obecnie ma dużą szansę na wyleczenie, trudno powiedzieć czy całkowite, bo parwowiroza w okresie wzrostu może powodować komplikacje. Na pewno potrzebuje specjalistycznych preparatów i ścisłej opieki weterynaryjnej.


Do tej pory wydaliśmy:

Wieluń 04.05.2023 - 40 PLN + 140 PLN = 180 PLN (badanie ogólne, kroplówki i leki, badania krwi z biochemią)

Zduńska Wola 04.05.2023 - 275 PLN (badanie ogólne, kroplówki i leki, badanie krwi na maszynie, żel energetyczny Virbac Nutri-Plus)

Łódź 05.05.2023 - 360 PLN (USG, kroplówki i leki, preparat Nutribound)

Łódź 08.05.2023 - 320 PLN (leki - Lyncomycyna, , 2kg karmy)

Do tego alkohol izopropylowy do dezynfekcji otoczenia, kilka paczek podkładów, dodatkowe strzykawki, wlewniki, około 250 PLN.

Jeżeli doliczyć do tego paliwo na dojazdy do lecznicy, to daje łącznie wydatki na poziomie około 2000 PLN, a to dopiero pierwszy etap i początek długiego procesu leczenia.


To co musimy na pewno kupić, pomijając kolejne wizyty i leki, to zapas preparatów żywieniowych specjalnego przeznaczenia:

Nutribound odżywka rekonwalescencja pies 150 ml 48,00 PLN / sztuka

Żel energetyczny Virbac Nutri-Plus 120 g 57,40 PLN / sztuka

Taki zestaw za 100PLN starczy maksymalnie na dwa dni, a pewnie patrząc na jego niedożywienie zużyjemy 1 dziennie przez około 7 dni. Zaczął spożywać karmę Royal Canin Puppy Gastrointestinal - najtańsza paczka 10kg to 287,50 PLN.


Następne w kolejności jest odrobaczanie, szczepienia, suplementacja i zabieg chirurgiczny usunięcia jąder z pachwin.


Są to duże koszty, mamy jeszcze 3 inne psy i 2 koty, jeśli nie otrzymamy pomocy to będziemy robić co możemy, żeby tego psa uratować, ale byłoby nam dużo łatwiej z Waszą pomocą.


Z góry serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

Cezar, Mikołaj i Joanna

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 148

preloader

Komentarze 9

 
2500 znaków