id: tu2zc4

Zbiórka kwoty wymaganej na rehabilitację - pomóżcie stanąć Michałowi na nogi

Zbiórka kwoty wymaganej na rehabilitację - pomóżcie stanąć Michałowi na nogi

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
102 428 zł
z 100 000
102%
zakończona
31.01.2023r
870
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 978 761 zrzutek i zebrali 998 659 723 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Drodzy znajomi, Szanowni nieznajomi


Michał lat 46

Ci z Was, którzy Go znają wiedzą, że jest człowiekiem o wielkim i wrażliwym sercu, otwartym umyśle i rewelacyjnym poczuciu humoru. Niezwykle konsekwentny i stanowczy w życiu zawodowym i osobistym. Od ponad 25 lat Honorowy dawca krwi – uhonorowany Odznaką “Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Ci, którzy nie znają Michała proszę, aby uwierzyli na słowo, że to dobry człowiek, zawsze chętny do pomocy. Szanuje innych ludzi i zawsze wypowiada się z szacunkiem o innych osobach, jeżeli miałby coś źle o kimś powiedzieć - woli nie mówić nic. Nominowany przez kolegów do radiowego tytułu ,,Bohater w koronie” - otrzymał to wyróżnienie.

Do października 2022 r. Michał aktywny zawodowo i prywatnie realizujący swoje pasje: Pasjonat starych i zabytkowych samochodów i motorów, wędkarz, najlepszy domowy kucharz.

W przeszłości pracownik służb medycznych, obecnie funkcjonariusz policji. Przyjaciel nie tylko ludzi ale i zwierząt - największy przyjaciel Flafka- labradora i Aprill – klaczy.


03 października 2022 Michał trafia do szpitala - rozpoznanie: tętniak rozwarstwiający aorty głównej. Transport do innego szpitala - operacja, ecmo i stan krytyczny, masywny krwotok – kolejne otwarcie klatki piersiowej, masywne przetoczenia krwi a w kolejnych dniach powikłania leczenia krwią i jej preparatami.


Ciężka walka medyków o życie Michała i walka Michała o własne życia. W kolejnym tygodniu usunięcie ecmo, Michał zaintubowany komunikuje się mrugnięciami oczu. Ustalamy kod – jedno mrugniecie, dwa mrugnięcia - jest super! Michał żyje, co jest cudem!

Cztery dni później - tamponada serca i kolejny zabieg, sukces. Wielka radość, która trwa jeden dzień i kolejna tamponada. Michał jadąc na blok zadaje retoryczne pytanie ,,ile razy można jeździć tam i z powrotem?’’


Następny dzień - kolejny zabieg = kolejna tamponada serca… a wieczorem usuniecie rurki intubacyjnej – kolejne 3 dni radości. Michał w logicznym kontakcie, aż do dnia trudności z oddychaniem - płyn w opłucnej, i ostra niewydolność oddechowa, respirator, ecmo... niewydolność wielonarządowa - nerek, wątroby, i różne drobnoustroje…

Kolejne dni bez zmian, nie jest gorzej - to dobra wiadomość.


06.11 urodziny Michał- skończył 46 lat, zaintubowany ale w logicznym kontakcie.

W nocy nagłe zatrzymanie krążenia i długa reanimacja, krwiak i kolejna operacja - ile może wytrzymać jeden człowiek? Bardzo wiele… Prawdziwy rollercoaster. Michał to twardziel. To co przeżył, dziś widoczne jest w zaniku mięśni i tym ze się nie porusza. Jest osobą leżącą i konieczna jest rehabilitacja! Dla Nas człowiek cudowny, a po tym co przeszedł przez ostatnie miesiące jest bohaterem nie tylko dla Rodziny i przyjaciół, ale też dla wielu osób które spotkał podczas choroby.


Michał pokazał ogromną siłę i wolę walki o życie, a teraz walczy o powrót do sprawności.


Michał potrzebuje systematycznej i długotrwałej rehabilitacji która wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Bardzo prosimy wszystkich znajomych i nieznajomych: pomóżcie stanąć Michałowi na nogi - dosłownie.


Każda wpłata ma dla Nas ogromne znaczenie - bardzo dziękujemy!

Wiktoria – córka i Anita - żona

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 870

TS
Tomek Sabuda
5 000 zł
NK
Nowak Krzysztof
1 500 zł
AK
Agata Knapik
1 000 zł
MK
Mirka K.
1 000 zł
NA
Nowak Andrzej
1 000 zł
TG
Tomasz G
1 000 zł
TG
Zbigniew N
1 000 zł
TG
Grażyna G
1 000 zł
MM
Magda i Marcin Duda
1 000 zł
JB
Joanna Bochenek
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków