id: tu2zc4

Zbiórka kwoty wymaganej na rehabilitację - pomóżcie stanąć Michałowi na nogi

Zbiórka kwoty wymaganej na rehabilitację - pomóżcie stanąć Michałowi na nogi

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
102 178 zł 
z 100 000
102%
zakończona
31.01.2023r
869
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 936 541 zrzutek i zebrali 927 057 004 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Drodzy znajomi, Szanowni nieznajomi


Michał lat 46

Ci z Was, którzy Go znają wiedzą, że jest człowiekiem o wielkim i wrażliwym sercu, otwartym umyśle i rewelacyjnym poczuciu humoru. Niezwykle konsekwentny i stanowczy w życiu zawodowym i osobistym. Od ponad 25 lat Honorowy dawca krwi – uhonorowany Odznaką “Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Ci, którzy nie znają Michała proszę, aby uwierzyli na słowo, że to dobry człowiek, zawsze chętny do pomocy. Szanuje innych ludzi i zawsze wypowiada się z szacunkiem o innych osobach, jeżeli miałby coś źle o kimś powiedzieć - woli nie mówić nic. Nominowany przez kolegów do radiowego tytułu ,,Bohater w koronie” - otrzymał to wyróżnienie.

Do października 2022 r. Michał aktywny zawodowo i prywatnie realizujący swoje pasje: Pasjonat starych i zabytkowych samochodów i motorów, wędkarz, najlepszy domowy kucharz.

W przeszłości pracownik służb medycznych, obecnie funkcjonariusz policji. Przyjaciel nie tylko ludzi ale i zwierząt - największy przyjaciel Flafka- labradora i Aprill – klaczy.


03 października 2022 Michał trafia do szpitala - rozpoznanie: tętniak rozwarstwiający aorty głównej. Transport do innego szpitala - operacja, ecmo i stan krytyczny, masywny krwotok – kolejne otwarcie klatki piersiowej, masywne przetoczenia krwi a w kolejnych dniach powikłania leczenia krwią i jej preparatami.


Ciężka walka medyków o życie Michała i walka Michała o własne życia. W kolejnym tygodniu usunięcie ecmo, Michał zaintubowany komunikuje się mrugnięciami oczu. Ustalamy kod – jedno mrugniecie, dwa mrugnięcia - jest super! Michał żyje, co jest cudem!

Cztery dni później - tamponada serca i kolejny zabieg, sukces. Wielka radość, która trwa jeden dzień i kolejna tamponada. Michał jadąc na blok zadaje retoryczne pytanie ,,ile razy można jeździć tam i z powrotem?’’


Następny dzień - kolejny zabieg = kolejna tamponada serca… a wieczorem usuniecie rurki intubacyjnej – kolejne 3 dni radości. Michał w logicznym kontakcie, aż do dnia trudności z oddychaniem - płyn w opłucnej, i ostra niewydolność oddechowa, respirator, ecmo... niewydolność wielonarządowa - nerek, wątroby, i różne drobnoustroje…

Kolejne dni bez zmian, nie jest gorzej - to dobra wiadomość.


06.11 urodziny Michał- skończył 46 lat, zaintubowany ale w logicznym kontakcie.

W nocy nagłe zatrzymanie krążenia i długa reanimacja, krwiak i kolejna operacja - ile może wytrzymać jeden człowiek? Bardzo wiele… Prawdziwy rollercoaster. Michał to twardziel. To co przeżył, dziś widoczne jest w zaniku mięśni i tym ze się nie porusza. Jest osobą leżącą i konieczna jest rehabilitacja! Dla Nas człowiek cudowny, a po tym co przeszedł przez ostatnie miesiące jest bohaterem nie tylko dla Rodziny i przyjaciół, ale też dla wielu osób które spotkał podczas choroby.


Michał pokazał ogromną siłę i wolę walki o życie, a teraz walczy o powrót do sprawności.


Michał potrzebuje systematycznej i długotrwałej rehabilitacji która wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Bardzo prosimy wszystkich znajomych i nieznajomych: pomóżcie stanąć Michałowi na nogi - dosłownie.


Każda wpłata ma dla Nas ogromne znaczenie - bardzo dziękujemy!

Wiktoria – córka i Anita - żona

Lokalizacja

Kraków, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 869

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
PA
Pawel
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
GR
Grzegorz
50 zł
Marzena Świerczok Damiani
300 zł
 
Dane ukryte
50 zł
LG
Lidia
150 zł
PC
Jadwiga Trzos- licytacja
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków