id: tu55gy

Pomoc dla branży spotkań - zrzutka na działalność Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń w 2020

Pomoc dla branży spotkań - zrzutka na działalność Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń w 2020

Nasi użytkownicy założyli 1 188 247 zrzutek i zebrali 1 250 968 283 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Celem zrzutki jest wsparcie powołanej do życia 21 lipca 2020 Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń, która zastąpiła funkcjonujący od marca 2020 zespół - Sztab Kryzysowy TUgether, Jest to organizacja, której nadrzędnym celem działania jest przeciwdziałanie skutkom pandemii w branży spotkań i wydarzeń - zacieśnianie współpracy między organizacjami branży MICE i reprezentowanie jej interesów w rozmowach z rządem.


Od ponad 30 lat obszar polskiej gospodarki, w której działamy, bardzo dynamicznie się rozwijał w tempie kilkunastu procent rocznie generując kilkaset tysięcy miejsc pracy i ok 8-10% polskiego PKB. Co roku ok 16 mln osób z kraju i zza granicy uczestnicy w spotkaniach biznesowych (narady, konferencje, kongresy itp.), a z kolei około 30 mln Polaków bierze udział w wydarzeniach rozrywkowo - artystycznych. Wiele z nich jest absolutnymi liderami w tej części Europy jak m.in. Europejski Kongres Gospodarczy, IMPACT, targi MSPO, czy festiwal Open’er. Temu trendowi towarzyszą szerokie inwestycje i rozwój chociażby takich elementów infrastruktury i zaplecza jak m.in. obiekty hotelowe / widowiskowe / konferencyjne / targowe, tabor autokarowy, czy też wyposażenie techniczne (sprzęt audio - video / multimedia, oświetlenie, nagłośnienie etc.). Co również niezmiernie ważne, nasz przemysł tworzy szeroki łańcuch dostaw głównie w zakresie firm MŚP i MIKRO


Kryzys związany z wirusem SARS-CoV-2 uderzył w bezpośrednie podstawy naszego funkcjonowania sprawiając, że średnio 95% wydarzeń i spotkań w okresie marzec - sierpień 2020 zostało odwołanych. Niestety ta sytuacja nie ulegnie poprawie jesienią tego roku ze względu na przenoszenie zdecydowanej większości spotkań i wydarzeń na rok 2021.


Stoimy zatem przed wyzwaniem wprowadzenia nowej strategii i rozwiązań dla naszego przemysłu, które zagwarantują nam możliwość przetrwania i dostosowania się do nowej sytuacji rynkowej. Perspektywa odbudowy i transformacji naszego sektora gospodarczego będzie długotrwała stąd też konieczność systemowego podejścia w tym zakresie.


Wierzymy, że Rada stanie się swoistym forum wymiany poglądów i informacji w kontekście opisanych problemów i będzie miała tym samym możliwość opracowania propozycji konkretnych rozwiązań, które będą następnie przedkładane administracji państwowej. Rada deklaruje pełną współpracę m.in. z Radą Ministrów / Prezydentem / Sejmem i Senatem RP, a także ze wszystkimi stronami sceny politycznej, w zakresie zgłaszania i wdrażania rozwiązań dla naszego przemysłu. 


Jako Stowarzyszenie MPI Poland Chapter, będące członkiem TUgehter od początków jego istnienia, a obecnie również członek Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń, prosimy wszystkich naszych Członków, Sympatyków oraz Wszystkich Tych, którym los branży spotkań nie jest obojętny - o wsparcie dla Rady.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 7

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!