id: tuj5ht

Dzieci i młodzież proszą o wsparcie ich wyjazdu na wakacje w ramach wędrówki Siedem Aniołów

Dzieci i młodzież proszą o wsparcie ich wyjazdu na wakacje w ramach wędrówki Siedem Aniołów

Nasi użytkownicy założyli 1 036 413 zrzutek i zebrali 1 105 174 530 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Od 2014 roku przez kilka miejscowości w różnych zakątkach Polski wędruje kolorowa karawana Siedmiu Aniołów. Ta inicjatywa w swoich założeniach ma zbliżać do siebie uczestników oraz społeczność lokalną poprzez wzajemne rozwijanie talentów. Projekt połączył osoby z całego kraju z bardzo różnych środowisk: młodzież ze wspólnot religijnych, osoby działające w wolontariacie, dzieci ze świetlic środowiskowych i domów dziecka, osoby z doświadczeniem bezdomności, aktorów, plastyków, muzyków, tancerzy, osoby duchowne.

ddca22b70440a586.jpegW najbliższe wakacje, od 23 do 29 sierpnia planujemy gościć w okolicach Jaczowa (województwo dolnośląskie). To będzie już ósma wędrówka anielska. Codziennie nasza 200-osobowa grupa będzie rozbijać „anielską wioskę” we wsiach, zapraszając lokalną społeczność na Mszę Św., warsztaty artystyczne, spektakl, koncerty, konferencje.

za9ae4bed75efd68.jpegChcemy się wspólnie modlić, celebrować Eucharystię, rozmawiać, a także otwierać się na grupy, które sytuują się gdzieś na marginesie Kościoła – marzymy, aby nasza wędrówka była miejscem dialogu pomiędzy wierzącymi a ludźmi, którzy nie chcą, aby ich nawracano, ale dla których pytanie o Boga nie jest obojętne. 

l40337704728e89c.jpegNasza inicjatywa jest wynikiem spotkania wielu różnych osobowości. Każda z osób tworzących naszą grupę jest inna, ma w sobie inną energię oraz inną historię. Każda osoba uczestnicząca w spotkaniu Siedmiu Aniołów jest sprawcą i twórcą wydarzenia. Wszyscy pracujemy zupełnie za darmo. Nie znaczy to wcale, że dla nas – organizatorów, Wędrówka pozbawiona jest kosztów. Istnieje mnóstwo rzeczy, za które musimy zapłacić lub które staramy się pożyczyć. Dlatego, warto nas wesprzeć i otworzyć się, gdyż to co tworzymy nie jest tylko dla nas, ale wychodzimy z tym do ludzi potrzebujących, a tych jest coraz więcej. 

c850ceda4f8febc9.jpegOwoce naszego projektu już teraz przeszły nasze oczekiwania!

2014 - pierwszy projekt SIEDEM ANIOŁÓW to była nasza odpowiedź na apel papieża Franciszka “RÓBCIE RABAN!”. Grupa z franciszkańskiej parafii wraz z przyjaciółmi z całej Polski zorganizowała dwutygodniową wędrówkę przez 7 miejscowości wokół Pakości. 

2015 - zachęceni owocami pierwszej wędrówki powtórzyliśmy trasę w 2014 roku. Naszym patronem, wspierającym nas finansowo, został Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

2016 – wędrówka Laudato Si’ w okolicach Krakowa oraz udział w Światowych Dniach Młodzieży, gdzie prezentowaliśmy spektakl Laudato Si’ w reżyserii Mary Sadowskiej. Wspierała nas Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie

2017 - w tym roku dzieci ze świetlicy w Starzynie, wraz z opiekunami, zaprosiły nas na wędrówkę po Kaszubach, na którą przygotowaliśmy spektakl „DOMność”

2018 – korzystaliśmy z gościnności miasta Byczyna, naszą wędrówkę zakończyliśmy w Kostrowie hucznym weselem i spektaklami teatrów z Bydgoszczy i Jarocina. Temat przewodni: „Moja miłość”.

2019 - temat przewodni "Dlaczego ja?" i wędrówka w okolicach Miłakowa (woj. warmińsko-mazurskie)

2020 - pierwszy raz nie wędrowaliśmy po okolicznych wsiach, ale spotkaliśmy się jako wspólnota w Górce Klasztornej z "Potrzebą pokoju".

Ponadto, w ciągu roku spotykaliśmy się na twórczych rekolekcjach oraz Stretworkingu po godzinach, które było skierowane dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Inicjatywą stowarzyszenia Siedem Aniołów jest również "Dizajn Boski" - powołaliśmy do życia szkołę dizajnu dedykowaną każdej osobie ze wspólnoty Kościoła. Opracowaliśmy cykl warsztatów weekendowych obejmujący tematykę: projektowania graficznego, obsługi portali społecznościowych, fotografii i wideo.


Staramy się być otwarci na każdą osobę, która chce zaangażować się w nasze działania. 

Udział w naszych spotkaniach jest bezpłatny.

Członkowie grupy (dzieci, młodzież, opiekunowie, artyści, głoszący konferencje, osoby duchowne, panowie z doświadczeniem bezdomności) mają zapewniony nocleg, sanitariaty, profesjonalne warsztaty, opiekę wychowawców, stały dostęp do wody pitnej, wyżywienie całodzienne, wieczorny przewóz na miejsce noclegu.

Społeczność lokalna i każdy gość mają zapewniony bezpłatny udział w konferencjach, warsztatach, koncertach i spektaklach. 

yc7702ec8d4e6174.jpegCelem naszej zrzutki jest zebranie pieniędzy na wyżywienie (śniadanie i obiady) oraz wynajęcie szkoły w której będziemy mogli nocować. Kolację zapewniają nam mieszkańcy miejscowości, które odwiedzamy.

Koszt najtańszego śniadania i obiadu na 1 osobę to 15 zł. 

Co roku przez 7 dni wędruje z nami 200 osób. Większość z nich to dzieci i młodzież.

7 dni x 200 osób x 15 zł = 21 000 zł

Koszt wynajęcia szkoły to 3 000 zł.

Minimalnym celem finansowym, który założyliśmy jest uzbieranie kwoty 18 000 zł, ale kwota która jest nam potrzebna aby w pełni pokryć koszty, to 24 000 zł. 


Zrzutka jest częścią grupy z licytacjami "Siedem Aniołów - licytacja i zbiórka na wakacyjną wędrówkę" na której można wylicytować m.in. ręcznie robione przedmioty wykonane przez uczestników wędrówki - zapraszamy!


Dziękujemy za każdą wpłatę!


PS Znajdziecie nas również na facebooku - Siedem Aniołów


fot. Patryk Olczyk

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 191

IK
Sebastian Adamczyk
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
MB
Marcin Blicharz
500 zł
AM
Anna Meina
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
DS
Dagmara Semmler|
340 zł
 
Dane ukryte
300 zł
IK
Inez Zielant
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 21

 
2500 znaków