id: tv24t2

Wspieraj lokatorów, osoby w kryzysie bezdomności, pracowników

Wspieraj lokatorów, osoby w kryzysie bezdomności, pracowników

Opis zrzutki

Łódź dla Ludzi to stowarzyszenie, które powstało na początku 2021 roku. Swoją działalność kierujemy do osób w kryzysie bezdomności i znajdujących się poniżej progu ubóstwa. Ich sytuacja znacznie pogorszyła się w trakcie pandemii COVID-19, stąd bezpośredni impuls do sformalizowania naszej działalności. Zrzeszamy społeczników, działaczy lokalnych, ekspertów i przede wszystkim ludzi dobrej woli, których łączy chęć niesienia pomocy tym, którzy znaleźli się za burtą.


Nasza działalność opiera się na trzech głównych filarach.


Pierwszym jest nasze centrum pomocy pod nazwą Serce Łodzi, inspirowane warszawską Inicjatywą Serce Miasta. Jest to miejsce miejsce, w którym stowarzyszenie prowadzi dyżury, świadczy porady prawne w sprawach lokatorskich, udziela doraźnej pomocy i aktywizuje osoby w kryzysie bezdomności. Jest to także miejsce spotkań ze specjalistami w zakresie bezdomności i przestrzeń do debat, próbujących zmienić myślenie urzędników w sprawach społecznych.


Drugim filarem są interwencje, akcje pomocowe i streetworking. Prowadzimy celowe zbiórki na pomoc potrzebującym, organizujemy zbiórki jedzenia, ubrań czy środków czystości, nagłaśniamy trudne sytuacje w mediach. Wraz z zaprzyjaźnionymi organizacjami prowadzimy wolontaryjnie łaźnię dla osób w kryzysie bezdomności. 


Trzeci filar to działalność ekspercko-lobbingowa. Jako strona społeczna zgłaszamy projekty uchwał i opiniujemy polityki miejskie. Lobbujemy za wprowadzeniem zgodnie z przykładem krajów skandynawskich polityki “najpierw mieszkanie” jako kompleksowego i najbardziej efektywnego rozwiązywania problemu bezdomności. Będziemy dążyć do uchwalenia przez radę miejską Łodzi karty praw osób bezdomnych – na razie taką kartę przyjął jedynie Gdańsk, podobne plany są również w Warszawie.


Współpracujemy z takimi organizacjami pozarządowymi jak Zupa na Pietrynie, Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej, Caritas, Towarzystwo Brata Alberta, a także z politykami, którym leży na sercu los osób w kryzysie bezdomności. Jesteśmy w trakcie uzyskiwania statusu Organizacji Pożytku Publicznego.


Będziemy wdzięczni za wszelkie cykliczne darowizny. Działamy dzięki Wam!Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 248

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!