Postprodukcja filmu dyplomowego "Wiraż"
Postprodukcja filmu dyplomowego "Wiraż"
Nasi użytkownicy założyli 1 262 008 zrzutek i zebrali 1 449 391 761 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
HISTORIA
Grupa przyjaciół, w oczekiwaniu na wyniki matur, spędza czas w lokalnym barze, oglądając mecze Mundialu i oddając się swojej największej pasji - jeździe na motocrossach. Beztroska kończy się jednak w momencie, gdy po wielu latach emigracji do wioski wraca Henryk, tajemniczy mężczyzna owiany złą sławą wśród miejscowych. Jego przyjazd prowadzi do konfliktu z grupą, burząc spokój i harmonię przyjaciół oraz doprowadzając do tragedii.
Zdjęcia do „Wirażu” zrealizowane zostały w terminie 5-10 sierpnia 2024 roku na terenie powiatu żywieckiego i cieszyńskiego. Przewidywany metraż to 20 minut. Film ma być obrazem nastolatków mierzących się z odpowiedzialnością, służyć będzie również jako portret konkretnej subkultury - przeklinającej i uciekającej się do przemocy (wtedy, kiedy trzeba zawalczyć o swoje). „Wiraż” to przede wszystkim jednak przypowieść o sile braterstwa, przynależności oraz o niezrozumieniu, eskalującym do tragedii.
NA CO PRZEZNACZYMY WPŁATY?
Film aktualnie jest na etapie postprodukcji – dodatkowe źródło finansowania pozwoli nam na dokończenie procesu montażu, kolor korekcji, postprodukcji dźwięku oraz zakupu licencji do muzyki - za wszystkie wpłaty dziękujemy już teraz, wszystkich wspierających wymienimy z imienia i nazwiska (lub nazwy) w napisach końcowych do filmu.
TWÓRCY
Piotr Szubra - Absolwent Filmoznawstwa i Wiedzy o Nowych Mediach w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie student IV roku reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest autorem wielu filmów krótkometrażowych, w tym etiud szkolnych prezentowanych na festiwalach filmowych - jednym z najważniejszych jest film ,,Ofiara księżyca" (2022), który miał swoją premierę na 31. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage w Toruniu.
Jakub Kaźmierczak - Student Realizacji Obrazu Filmowego i Fotografii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor zdjęć do licznych filmów krótkometrażowych i teledysków (m.in. dla Pablopavo). Ceniony fotograf - współautor publikacji „Nowe Miasto. Nowe Widzenie” umieszczonej na szortliście prestiżowego konkursu Fotograficzna Publikacja Roku 2023. Wspólnie z reżyserem Piotrem Szubrą zrealizowali siedem projektów.
Oskar Sapeta - Absolwent Organizacji Produkcji Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Rodowity Bielszczanin. Swoje doświadczenie gromadził zarówno na planach etiud szkolnych (m.in “Sprzedawca”, “Dzień Ojca”, “Hekele”, “Przekwit”), produkcji fabularnych (“Hela”, “Po tamtej stronie”), teledysków oraz przy organizacji festiwali filmowych (63/64. Krakowski Festiwal Filmowy, MFF Nowe Horyzonty, XIX/XX Węgiel Film Festival, I/II Student Film Market).
OBSADA
Adam Wietrzyński - Absolwent Wydziału Aktorskiego AST w Krakowie. Wyróżnienie za rolę w spektaklu "(Nie)pokoje" na 39. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi Etatowy aktor Tetaru im. SŁowackiego w Krakowie. Role serialowe m.in., W głębi lasu’’, Król’’. Wcielił się w rolę starszego z braci, Mikołaja.
Hubert Czajka - Student Wydziału Aktorskiego AST w Krakowie. Dopiero na początku kariery, ale młody i ambitny. Debiutował już na małym ekranie rolami w "Ojcu Mateuszu" i "Na sygnale". Związany z Teatrem OFF Junior w Gdyni. Wcielił się w rolę młodszego brata, Dawida.
Krzysztof Jasiński - Legenda polskiego teatru, założyciel i wieloletni dyrektor Teatru STU w Krakowie. Wybitny reżyser, aktor, twórca widowisk telewizyjnych („Benefisy w STU’’). Pan Krzysztof jest antagonistą - Henrykiem.
Oliwia Durczak - Debiutowała w “Pierwszej Miłości” w której gra regularnie od 2004 roku, ponadto wystąpiła w “Jestem M. Misfit”, “Dzielnica strachu” oraz spektaklach, m.in “Zima nuklerna”. Związana z krakowskim AST. Wcieliła się w rolę Weroniki.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj ile osób odwiedziło i wsparło tę zrzutkę z twojego polecenia! Dowiedz się więcej.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj ile osób odwiedziło i wsparło tę zrzutkę z twojego polecenia! Dowiedz się więcej.