Koce dla pacjentów Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa w Warszawie ID: tv36hv

950 zł z 5 000 zł

19%

950 zł

z 5 000 zł

zakończona

02.12.2018r

35

wspierających
19%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Przyjaciele! W ramach akcji #WszyscyDoWioseł wspieramy Fundację Hospicjum Onkologicznego na warszawskim Ursynowie. Organizatorem akcji jest Fundacja Legii. A zbieramy, wydawałoby się na dość nietypową rzecz – na koce dla pacjentów!

Dlaczego akurat koce?

- bo idzie zima i mimo ogrzewania potrzeba cieplejszych rzeczy (np. przez przeciągi),

- koce, które teraz są w hospicjum są już w części zniszczone, mają swoje lata,

- każdy (nawet dziecko) wie, jak to jest wtulić się w ciepły koc, szczególnie gdy jest źle, czujemy się wtedy trochę bezpieczniejsi, odizolowani od trosk, sami dla siebie,

- koc to rzecz dość osobista i jest wyrazem bliskości z chorymi w hospicjum,

- koce kupione dzięki akcji #WszyscyDoWioseł dadzą nie tylko fizyczne ciepło, ale też są wyrazem troski, świadomości, że ktoś ciepło pomyślał o pacjentach. Takie uczucia dodają im otuchy w trudnym czasie choroby.

- miękkie, polarowe koce są miłe w dotyku, przyjemne, kojące, czego podopiecznym hospicjum bardzo potrzeba.

Specjalnie, w ramach akcji został przygotowany wyjątkowy film o hospicjum.

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa działa od 1990 roku i prowadzi zarówno hospicjum stacjonarne, jak i domowe. Misją Fundacji jest troska o pacjentów w końcowym stadium choroby onkologicznej. Dodatkowo Fundacja odczarowuje postrzeganie hospicjów i buduje ich pozytywną świadomość społeczną jako miejsc, w których osoby chore mogą spokojnie pożegnać się ze światem i rodziną, mając jednocześnie poczucie, że cały czas są ważne. Dzięki medycynie paliatywnej, pomocy psychologicznej i duchowej pracowników oraz wolontariuszy pacjenci mogą przeżyć swój czas w hospicjum bez bólu i w godności. Fundacja Hospicjum Onkologiczne co roku opieką paliatywną otacza przeszło 1000 pacjentów w hospicjum stacjonarnym. W ramach hospicjum domowego lekarze, pielęgniarki i wolontariusze odwiedzają w domach ponad 2300 chorych. Troską otaczane są także rodziny pacjentów.

Wierzymy, że nie przejdzicie obok tej akcji obojętnie, a zakup kocy dla podopiecznych hospicjum stanie się naszym wspólnym sukcesem! Dziękujemy!

Wpłacający35

W
Wojciech
125 zł
K
Karolina
50 zł
MK
Michał Krajewski
50 zł
K
Kuba
50 zł
M
Malwina
50 zł
KS
Krzysztof Szałas
50 zł
A
anna
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
P
Przemek
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

438 814 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?