id: tv389j

'S'zlachetna 'P'aczka by 'S'portowa 'P'erspektywa

'S'zlachetna 'P'aczka by 'S'portowa 'P'erspektywa

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
6 250 zł 
z 6 000
104%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 936 832 zrzutki i zebrali 927 586 588 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Rok temu po raz pierwszy podjąłem decyzję o przystąpieniu do akcji charytatywnej. Zapisując się na Maraton Warszawski (drugi z pięciu do Korony Polskich Maratonów). BONUS INFO [no co? niektórzy nie wiedzą :) ] - maraton to przebiegnięcie 42,195 km. Cała akcja bardzo mnie zaangażowała... przez kilka miesięcy promowałem ją gdzie się da, głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Początkowo byłem pełen obaw... czy w ogóle kogoś zainteresuję przystąpieniem do akcji... wszystko opierało się o zaufanie do ludzkiej dobroci, wrażliwości i bezinteresowności. Finalnie - we wrześniu (kilka miesięcy później) skończyliśmy bodajże na 6 miejscu w skali ogólnopolskiej ... zabraliśmy przeszło 1000 zł. w dosłownie kilkanaście dni! A ja się martwiłem czy zbiorę chociaż "300 zł" bo to była taka KWOTA MINIMUM aby otrzymać pakiet startowy... :) Później - po osiągnięciu takiej puli (1000 zł.) wpłaty już nie były tak śmiałe ze względu na to, że "dodatkowym motywatorem dla wpłacających " było moje zobowiązanie - UZBIERAMY 1000 zł - golę głowę na ŁYSO (1 raz w życiu) i biegnę w stroju SUPERMAN'a. ... :D Później mega żałowałem, że nie dałem wyższej kwoty, bo widziałem że był jeszcze spory BUFOR potencjalnych zainteresowanych, tylko brakowało tego BODŹCA... tego dodatkowego CELU , który pomógłby księgować większe wpłaty na konto WCZEŚNIAKÓW :-) Ale i tak, cała akcja wypaliła na 150%, byłem bardzo podbudowany tym, ilu zależy na maluchach... :) Wiele wypożyczalni strojów odradzało mi praktyki biegu w poliestrowych strojach SuperMana mówiąc, że ten materiał nie oddycha i trudno mówić, że w czymś takim (poniżej zdjęcia w opisie akcji) da się pokonać taki spory dystans, szczególnie że pogoda tym bardziej pod tym kątem może nie dopisać - słońce. Ostatecznie dotrzymałem słowa ... a cała akcja od tamtej pory żyje we mnie do dziś. Po udanych początkach w akcjach charytatywnych, po spotkanej dobroci na tej drodze ze strony innych, zobowiązałem się, że "za rok" zrobimy to samo - wspólnie w ramach akcji SZLACHETNA PACZKA !!! ... i dziś mamy ten dzień! ZAPRASZAM DO WSPÓLNEJ ZRZUTKI NA LUDZKIE POTRZEBY. Andrzej Kowalczyk "Sportowa Perspektywa"

SPORTOWA

To SPORT otworzył mi oczy

PERSPEKTYWA

I pozwala uwierzyć, że ciężka praca i zaangażowanie ... ZOSTANĄ ... WY-NA-GOR-DZO-NE !!

2018 rok pod znakiem SZLACHETNIEJ PACZKI !!!

/fot. Warszawski Maraton 2017 r . Skoro mogłem pomóc w ramach mojego startu... dwa razy się nie zastanawiałem :)

„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy,cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.”

W niesieniu pomocy liczy się LUDZKA SOLIDARNOŚĆ.

... dlatego chociaż samemu nie stać by mnie było na podjęcie się takiej akcji i zapewnienie naszej wybranej rodzinie POTRZEBNYCH RZECZY - tak razem na pewno to udźwigniemy.

Nie ważne czy zrobiłbym to sam, czy z drugą osobą, czy w gronie tysiąca osób... jakie to do cholery ma znaczenie?! Jeżeli osiąga się założony

CEL i EFEKT.

.. nie jest to kompletnie istotne z punktu widzenia osób potrzebujących. Ważne jest, że ta wybrana rodzina otrzyma to, czego potrzebuje. Nic więcej się nie liczy. Nie jest bardziej "premium" czy prestiżowe uzbieranie czegoś samemu niż w grupie... jeżeli na jedno wyjdzie - ma to taką samą wartość ;-)

Ludzka solidarność...ona ma potężną siłę rażenia.

Siema ludzie! Liczę na Was!!!

LUDŹMI czyni nas WRAŻLIWOŚĆ NA LOS DRUGIEGO CZŁOWIEKA. ... jak łatwo odwrócić głowę! :< ... jak trudno dać od siebie "dla nas nic", a dla kogoś "wszystko". Dlaczego? Co nas blokuje? Samolubność? Zachłanność? Żądza bogactwa, bycia lepszym od innych? Pycha? Blichtr je### po oczach.

Ja tutaj chciałbym powrócić do prawdziwych wartości. Nie odwracania głowy kiedy na przeciw nas staje drugi człowiek na zakręcie!!!

Żyję na tym świecie dość krótko… :-) ale już mam taką wiedzę, że dziś możesz być na szczycie, a jutro … na samym dnie.

Ta akcja skierowana jest właśnie w kierunku takiej rodziny. Czasem świat wali się nagle, wszystko nas przytłacza. TO MY DZIŚ UDERZAMY Z POMOCĄ W PIERWSZYM RZĘDZIE DLA TEJ RODZINY! Cholerny zaszczyt! Móc pomóc się komuś podnieść. Możesz być kierownikiem, dyrektorem, prezesem wielkiej korporacji... mogą powierzać Ci ogromne projekty, duże pieniądze od Ciebie uzależniać. ... ALE! nic nie ma większej wartości : żadne pochwały guru kultu, żadne pieniądze, samochody, mieszkania z basenem na dachu wieżowca... NIC NIE MA WIĘKSZEJ WARTOŚCI NIŻ ROLA "DAWCY NADZIEI" . Drugi człowiek... nieznany...

Zrób tak, aby było dobrze …w te święta… nie tylko Tobie … ale też tym, którzy gdzieś tam czekają na lepsze jutro :)

Normalni ludzie, obok nas. Ta sama glina, być może kiedyś mający WSZYSTKO jak my dziś, a czasem niezależnie od swoich wyborów w życiu postawieni teraz przed próbą!

„Wigilia jest zawsze wtedy, kiedy my tego chcemy…”

Taka pomoc to ogromna LOKATA , to wszystko zawsze się buforuje… chociażby wiesz w jakim sensie?...

W taki, że jeżeli kiedyś sam staniesz oko w oko z problemami i będziesz czekał na pomoc… to NIE PODDASZ SIĘ a będziesz w ten SZTORM stabilnie trzymał się ostatniej deski dryfującej nadziei na morzu problemów, bo BĘDZIESZ WIEDZIAŁ, ŻE KTOŚ PŁYNIE BY NIEŚĆ CI POMOC!

Że są ludzie gotowi pomóc innym, bezinteresownie.

Że można liczyć na obcych, którzy często de facto ostatni o nas zapominają, a przecież nawet nas nie znają.

TA MYŚL NIE POZWOLI CI UMRZEĆ i SIĘ PODDAĆ.

Będziesz czekał.

Będziesz TWARDY i przeciwności losu Cię nie pokonają!

PRZEJŚĆ OBOJĘTNIE POTRAFI KAŻDY!... naprawdę nie musisz być nikim wyjątkowym!

POMÓC BEZINTERESOWNIE – tylko ludzkie unikaty. Dziękuję za uwagę!!! :) „ Łatwiej odwrócić głowę, jeśli nie widzisz wniosków, Nie Twoje dzieci, nie Twój dom stoi w ogniu... "

Jeszcze szerszy opis tego, co potrzeba do paczki, jak wygląda cała organizacja znajdziecie tutaj, na moim profilu => https://www.facebook.com/andzun.qan/posts/2139267629469419 ... jeśli nie chcesz z jakiegokolwiek powodu wpłacać pieniędzy, a wolisz pomóc np. w postaci zakupów potrzebnych rzeczy, jak np. Dagmara z rodzinką :-) (poniżej foto) to napisz do mnie wiadomość.

Ustalimy co możesz kupić, jaką kwotą dysponujesz, czego jeszcze brakuje. ... a może masz coś zbędnego jak : Grzegorz komputer, Patrycja łóżko, telewizor, Rafał meble, Magda kurtkę... i chciałbyś się tym podzielić (rzeczy w stanie bardzo dobrym) - możesz pomóc i tak! Każdy może pomóc - nie każdy zechcę!... Każdego $tać na pomoc... ale nie każdego mentalnie stać na pomoc. Jedyną przeszkodą do niesienia pomocy... może być Twoja pycha i poczucie wyższości. Każdy z nas ma "serducho". Nie każdy potrafi z niego korzystać :-)

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 73

 
Dane ukryte
1 000 zł
KS
Kamil Szymański
KS
Kamil Szymański
AJ
300 zł
KS
Tyskie Sinice
232 zł
 
Dane ukryte
225 zł
PP
Przemyslaw Plewa
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MP
Monia
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków