id: tv7ftf

„Szkoła życia. Lekcje z dorastania” – wydaj z nami książkę

„Szkoła życia. Lekcje z dorastania” – wydaj z nami książkę

6 269 zł 
z 19 000 zł
32%
zakończona 02.12.2021r
62 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Co łączy mieszkańca PGR-u, absolwentkę prestiżowego liceum i chuligana z Trójmiasta? Ich teksty znalazły się pośród szesnastu prac nagrodzonych w konkursie literackim Szkoła życia.


Teraz chcemy udostępnić je szerokiemu gronu odbiorców. Przyłącz się i wydaj z nami książkę!


O książce

Autorki i autorzy zwycięskich prac dzielą się w nich swoim doświadczeniem z dorastania – z perspektywy lat zastanawiają się, co miało decydujący wpływ na ich życie. Piszą o spotkaniach w klasie, na boisku i podwórku, o relacjach z nauczycielkami i nauczycielami, o szukaniu swojego miejsca między rówieśnikami czy radzeniu sobie z ograniczeniami polskiej szkoły.


Nagrodzone prace składają się na bogatą mozaikę doświadczeń kilku pokoleń: od lat dzieciństwa przypadającego na lata II wojny światowej przez naukę w tysiąclatkach po pandemię i przymusową izolację.


– Teksty są niezwykle cenne, bo do refleksji o szkole wnoszą nowy głos, taki, który na co dzień nie jest słyszany. Tę książkę powinien przeczytać każdy nauczyciel – mówi Justyna Suchecka, członkini konkursowego jury, dziennikarka i laureatka Grand Press.


Prace, które nagrodziliśmy, prezentują cały wachlarz gatunków literackich – opowiadania, eseje, wspomnienia i reportaże. Ich twórcy nie zajmują się pisaniem zawodowo, a jednak teksty są bardzo interesujące literacko, co w trakcie obrad konkursowego jury podkreślał jego przewodniczący Paweł Goźliński, redaktor naczelny wydawnictwa Agora.


Głęboko wierzymy, że każdy ma swoją wielką historię, która może zainspirować innych. 


O publikacji

Dzięki Tobie książka może trafić do czytelników jeszcze przed Świętami. Poza tradycyjną formą papierową, dzięki której trafi na półki szkolnych bibliotek, wydamy także e-book.


Na kwotę zrzutki składają się:


  • koszty prac redakcyjnych – 3000 zł
  • koszt projektu i składu – 4000 zł,
  • koszt druku tysiąca egzemplarzy – 12 000 zł.


Do powstania książki przyczyni się Jacek Ebert, artysta grafik ze studia Kot Bury, twórca projektu książki, oraz Szymon Felkel, autor okładkowej ilustracji.


Nieodpłatnie prześlemy książkę do wszystkich bibliotek szkolnych i publicznych na terenie Wawra, gdzie znajduje się nasza siedziba, a także do bibliotek w miejscowościach, z których pochodzą autorki i autorzy prac. Dzięki Twojej wpłacie publikacja będzie dostępna za darmo w 140 miejscach w całej Polsce.
O nas

W Fundacji na rzecz Wielkich Historii od 2008 roku zajmujemy się edukacją na wielu płaszczyznach. Nasza siedziba mieści się w „Murowance”, najstarszej szkole w Wawrze, która powstała w 1903 roku siłami społeczności lokalnej, a gdzie planujemy otworzyć muzeum edukacji.

Fundacja na rzecz Wielkich Historii jest Organizacją Pożytku Publicznego.


W naszej pracy opowiadamy o przeszłości i jej bohaterach, wykorzystując innowacyjne narzędzia. Angażujemy i zachęcamy do poznawania i popularyzacji dziedzictwa. Współpracujemy z największymi instytucjami kultury i muzeami w kraju. Wspieramy nauczycielki i nauczycieli w poszukiwaniu nowych metod pracy edukacyjnej.

Książka „Szkoła życia. Lekcje z dorastania” będzie dla nas kolejnym krokiem na tej drodze. 

u32e6168375dcc2f.jpeg

Na zdjęciu uczniowie szkoły powszechnej w Wawrze, lata 30. XX wieku (fot. ze zbiorów Biblioteki Publicznej w dzielnicy Wawer)

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 62

 
Dane ukryte
999 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
500 zł
 
Dane ukryte
499 zł
 
Dane ukryte
499 zł
PC
Przemysław Cichowicz
150 zł
ŁK
Łazarz Kapaon
149 zł
 
Dane ukryte
149 zł
MP
Mariusz Piotrak
130 zł
KP
Katarzyna Księżopolska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
Podziękowania

W mediach społecznościowych i na stronie projektu podziękujemy Ci za udział w wydaniu książki „Szkoła życia. Lekcje z dorastania”.

rozwiń

wybrano 3 razy

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 29 zł i więcej
E-book i podziękowania

Udostępnimy Ci e-book „Szkoła życia. Lekcje z dorastania”, a także w mediach społecznościowych i na stronie projektu podziękujemy Ci za włączenie się do naszego działania.

rozwiń

wybrano 3 razy

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 47 zł i więcej
Książka i podziękowania

Prześlemy Ci książkę „Szkoła życia. Lekcje z dorastania”, a także w mediach społecznościowych i na stronie projektu podziękujemy Ci za włączenie się do naszego działania.

rozwiń

wybrano 26 razy (pozostało 974 z 1000)

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 79 zł i więcej
2 książki i podziękowania

Książkę „Szkoła życia. Lekcje z dorastania” prześlemy Tobie i innej osobie, z którą chcesz się nią podzielić. W mediach społecznościowych i na stronie projektu podziękujemy Ci za włączenie się do naszego działania.

rozwiń

wybrano 9 razy (pozostało 491 z 500)

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 99 zł i więcej
Mecenat i książka

Twój wkład uhonorujemy wpisaniem na listę mecenasów, która znajdzie się w książce, a także prześlemy Ci jej egzemplarz. Ze względu na proces produkcji książki możemy zagwarantować mecenat tym osobom, które wybiorą nagrodę do 24 listopada 2021 roku. Wpłaty po tej dacie uhonorujemy podziękowaniem na stronie projektu.

rozwiń

wybrano 7 razy (pozostało 493 z 500)

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 149 zł i więcej
Mecenat, książka i wycieczka rowerowa po Wawrze z Maciejem Piwowarczukiem

Maciej Piwowarczuk zabierze Cię na wycieczkę rowerową, na której poznasz tajemnice Wawra – dzielnicy, w której działa Fundacja na rzecz Wielkich Historii. Oprócz tego Twój wkład uhonorujemy wpisaniem na listę mecenasów, która znajdzie się w książce, a także prześlemy Ci jej egzemplarz. Ze względu na proces produkcji książki możemy zagwarantować mecenat tym osobom, które wybiorą nagrodę do 24 listopada 2021 roku. Wpłaty po tej dacie uhonorujemy podziękowaniem na stronie projektu.

rozwiń

wybrano 4 razy (pozostało 6 z 10)

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 249 zł i więcej
Mecenat, książka i warsztaty taneczne z Justyną Suchecką

Weźmiesz udział w godzinnych warsztatach tanecznych, które poprowadzi Justyna Suchecka, dziennikarka, członkini jury konkursu Szkoła życia, a przy tym instruktorka z tytułem mistrzyni województwa lubuskiego w tańcach standardowych oraz latynoamerykańskich. Oprócz tego Twój wkład uhonorujemy wpisaniem na listę mecenasów, która znajdzie się w książce, a także prześlemy Ci jej egzemplarz. Ze względu na proces produkcji książki możemy zagwarantować mecenat tym osobom, które wybiorą nagrodę do 24 listopada 2021 roku. Wpłaty po tej dacie uhonorujemy podziękowaniem na stronie projektu.

rozwiń

(pozostało 8 z 8)

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 499 zł i więcej
Mecenat, książka i kolacja z Pawłem Goźlińskim

Zaprosimy Cię na kolację, na której przy winie porozmawiamy o literaturze z Pawłem Goźlińskim, dziennikarzem, pisarzem i przewodniczącym jury konkursu Szkoła życia. Oprócz tego Twój wkład uhonorujemy wpisaniem na listę mecenasów, która znajdzie się w książce, a także prześlemy Ci jej egzemplarz. Ze względu na proces produkcji książki możemy zagwarantować mecenat tym osobom, które wybiorą nagrodę do 24 listopada 2021 roku. Wpłaty po tej dacie uhonorujemy podziękowaniem na stronie projektu.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 7 z 8)

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 999 zł i więcej
Mecenat, książka i warsztaty literackie z Pawłem Goźlińskim

Weźmiesz udział w warsztatach literackich z Pawłem Goźlińskim, dziennikarzem, pisarzem i przewodniczącym jury konkursu Szkoła życia. Oprócz tego Twój wkład uhonorujemy wpisaniem na listę mecenasów, która znajdzie się w książce, a także prześlemy Ci jej egzemplarz. Ze względu na proces produkcji książki możemy zagwarantować mecenat tym osobom, które wybiorą nagrodę do 24 listopada 2021 roku. Wpłaty po tej dacie uhonorujemy podziękowaniem na stronie projektu.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 11 z 12)

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2021

Wybieram
Wpłać 10000 zł i więcej
Mecenat i… coś więcej

Zorganizujemy dla Ciebie to, czego potrzebujesz, a na czym w Fundacji dobrze się znamy – warsztaty, spacer, wystawę czy grę miejską. Oprócz tego Twój wkład uhonorujemy wpisaniem na listę mecenasów, która znajdzie się w książce, a także prześlemy Ci jej egzemplarz. Ze względu na proces produkcji książki możemy zagwarantować mecenat tym osobom, które wybiorą nagrodę do 24 listopada 2021 roku. Wpłaty po tej dacie uhonorujemy podziękowaniem na stronie projektu.

rozwiń

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2021

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

777 071 zrzutek

i zebrali

578 595 667 zł

A ty na co dziś zbierasz?