id: tvm9p4

Komunikator wzrokowy dla chorej na Zespół Retta Judytki

Komunikator wzrokowy dla chorej na Zespół Retta Judytki

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
6 083 zł z 55 000 zł
11%
36 dni do końca
109 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

  • If You want to help from abroad here are the data for transfer :

    r8abeab39981ba83.jpeg

    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Judytka urodziła się w 2015roku. Do 6 miesiąca rozwijała się prawidło. Po tym czasie nastąpił regres,przestała podejmować próby samodzielnego siadania,mięśnie osłabły. Do dziś mając już 5 lat nie jest w stanie chodzić ani mówić.

Od 10 miesiąca życia jest stale rehabilitowana,dodatkowo chodzi regularnie do logopoedy,terapeuty SI,dogoterapeuty,pedagoów. Terapia genowa nadal nie jest dostępna,by móc ją wyleczyć.Córeczka jest stale pod opieką neurologów,kardiologa,ortopedy.Ma problemy z kręgosłpem.Wszystkie badania,wizyty, terapie zbierając je razem są drogie i zapewniam jej specjalistyczną pomoc na tyle ile jestem w stanie ,by opóźnić rozwój choroby. Judytka uczy się także komunikacji zastępczej za pomocą piktogramów,niestety przez coraz bardziej wzmożone stereotypowe ruchy rąk,które odebierają sprawność jej rączkom nie jest w stanie opanować takiej komunikacji z otoczeniem.

Ponad rok temu po wielu badaniach genetycznych okazało się,że Judytka cierpi na Zespół Retta,który jest bardzo rzadką,cieżką i postępującą chorobą,która odbiera dziecku często całkiem zdrowie i niezależność,pozostają tylko oczy. Właśnie dlatego zwracam się do Wszystkich Dobrych Ludzi o choćby najmniejszą wpłatę,by móc zakupić komunikator wzrokowy dla Judytki, który umożliwi kontakowanie się z nią na co dzień,niestety nie jestem w stanie zapewnić jej go sama. Potrzebny jest Eye Tracker Tobii PcEye,system Tobi i całe oprzyrządowanie umożliwiające korzystanie z komunikatora,między innymi specjalna kamera do śledzenia ruchu gałek ocznych.Dodatkowo, jako rodzic muszę odbyć szkolenia z eyetrackingu,które również są drogie. Komunikator nie tylko umożliwi Judycte porozumiewanie się z otoczeniem ,sprawi,że będzie mogła "mówić"o swoich potrzebach,ale również wspomoże naukę,bo z czasem zacznie uczęszczać do ośrodka szkolno-wychowawczego.

Będziemy z Judytką bardzo wdzięczne za każdą okazaną pomoc.

Wpłacający 109

TG
Tomasz Gora
500 zł
PS
Paweł Subzda
250 zł
MG
Marzanna Góra
200 zł
AS
Andrzej Subzda
200 zł
K
Katarzyna Zy
150 zł
ND
Nikola, Dorota, Mateusz
130 zł
MK
Marlena Król
100 zł
AP
Antoni Pierścionek
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
RK
Radosław Kotwis
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

624 014 zrzutek

i zebrali

375 013 737 zł

A ty na co dziś zbierasz?