id: tw26wu

POMOC UKRAINIE // Szpital w Jaworowie //

POMOC UKRAINIE // Szpital w Jaworowie //

7 020 zł 
z 500 000 zł
1%
zakończona 22.04.2022r
35 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Kochani darczyńcy,


Zwracamy się do Was z pilną prośbą o pomoc. Być może wielu z Was słyszało o ostrzale Międzynarodowego Centrum Utrzymania Pokoju i Bezpieczeństwa, który miał miejsce w Jaworowie na Ukrainie, niecałe 20 km od przejścia granicznego w Korczowej. 13 marca, około piątej nad ranem, nasi wolontariusze byli świadkami tego ostrzału rakietowego, przebywając wtedy w punkcie pomocy uchodźcom na granicy ukraińskiej. Niedługo po tym wydarzeniu Oleg Brodyk, dyrektor szpitala w Jaworowie, zwrócił się do Fundacji Polania o pomoc w uzyskaniu zaopatrzenia dla swojego szpitala, w którym konieczne było opatrzenie ogromnej ilości rannych (według danych jakie obecnie posiadamy, w ostrzale życie straciło 35 osób, a rannych zostało wtedy aż 134 osoby, ale liczba poszkodowanych może być o wiele wyższa  - https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-atak-rakietowy-w-jaworowie-zginelo-35-osob-a-ponad-130-jest-,nId,5890128#crp_state=1)

k311c659fbe1aedf.jpeg

gbbe04fabff8256b.jpegDziałamy z ramienia Fundacji Polania (https://fundacjapolania.pl/), której założyciele, od blisko trzydziestu lat pomagają potrzebującym w Ukrainie. Od kilku tygodni jesteśmy obserwatorami niewyobrażalnego cierpienia ludzi (wykończonych kobiet, schorowanych staruszków, przerażonych dzieci) i zwierząt przekraczających granicę. Niektórzy z nas stali się też naoczymi świadkami ostrzału poligonu w Jaworowie, który był widoczny z naszego punktu. Trudne emocje, które nam towarzyszą w tym czasie, są niczym w porównaniu z traumą doświadczaną przez obywateli Ukrainy. Ogrom dramatów ludzkich rozgrywający się tak blisko Polski jest zatrważający. Jesteśmy zdeterminowani, żeby zrobić wszystko co w naszej mocy, żeby pomoc Ukraińcom - niewinnym ofiarom tej wojny.

fe7096fb424f1d1a.jpeg

Wielu z nas, wolontariuszy, poświęca swój czas, pieniądze, zobowiązania zawodowe i prywatne, aby przyjechać do Korczowej i koordynować punkt pomocy dla uchodźców po stronie ukraińskiej. Robimy to bezinteresownie, zbierając pieniądze na paliwo po znajomych i rodzinie, kosztem snu i zdrowia psychicznego. Teraz, w obliczu tak dużych potrzeb szpitala, doszliśmy do kresu własnych możliwości i dlatego zwracamy się do Was z apelem o pomoc.

tc034024404dd50e.jpeg

Każdy stara się pomóc na miarę swoich możliwości i w ten sposób dzieją się niesamowite rzeczy - jak sobie powtarzamy - jest to jedyna przeciwwaga dla zła, które dzieje się teraz. Jesteśmy w stanie zrobić wiele, lecz z Waszym wsparciem finansowym – zrobimy znacznie więcej. Wpłacając na tę zbiórkę, umożliwicie nam dalsze działanie i niesienie pomocy dla szpitala w Jaworowie: dla poszkodowanych w wyniku ostrzału, innych działań wojennych, osób próbujących opuścić Ukrainę (szpital w Jaworowie znajduje się najbliżej granicy po stronie ukraińskiej i przyjmuje osoby wymagające interwencji medycznej czekające w kolejce do przejścia granicznego) jak i innych po prostu potrzebujących pomocy, niefortunnie znajdujących się w szpitalu, który nie otrzymuje całego potrzebnego zaopatrzenia w związku z obecną dramatyczną sytuacją polityczną.

acc281184dd0bc6c.jpegUdało się nam już zebrać kilka transportów opatrunków, które zostały zawiezione na miejsce i przekazane władzom szpitala – niestety – to kropla w morzu bardzo kosztowych potrzeb placówki. Pozostajemy w ścisłym kontakcie z dyrektorem Olegiem Brodykiem, od którego otrzymaliśmy dokument opatrzony jego podpisem oraz oficjalną pieczęcią szpitalną, zawierający listę najpotrzebniejszych leków, opatrunków oraz sprzętów. Lista jest obszerna, jako że w szpitalu, poza sprzętem i lekarstwami potrzebnymi dla osób poszkodowanych w ostrzale brakuje również wielu innych, niezbędnych dla codziennej pracy placówki urządzeń i lekarstw.  "W miarę nasilenia się walk będzie coraz więcej operacji chirurgicznych. Pilnie potrzebujemy igieł chirurgicznych, nici i worków na krew do transfuzji" - powiedział ordynator szpitala Oleg Brodyk, w wywiadzie dla japońskiej agencji prasowej Kyodo News, przeprowadzonym jeszcze na kilka dni przed ostrzałem. Szef berlińskiego oddziału tej agencji, który przeprowadzał ten wywiad, był również w Korczowej gdzie mieliśmy szansę opowiedzieć mu jak sytuacja wygląda z naszej perspektywy.

zb4d871346def6d3.jpegZwracamy się do Was wszystkich z gorącą prośbą o wsparcie tej zbiórki, której celem jest niesienie pomocy cierpiącym, niewinnym ludziom. Każda wpłata robi różnicę, dlatego prosimy o wpłatę choćby symbolicznej złotówki - jest to dla nas bezcenne wsparcie i znak, że nasza praca ma sens.

 

Dziękujemy!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 35

MS
MARZENA SZTORC
500 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MB
Mirosław Biliński
70 zł
AK
Aneta Ciechanowska- Kubic
2 400 zł
 
Dane ukryte
100 zł
NB
Natalia
20 zł
 
Dane ukryte
70 zł
SK
Salamon Krzysztof
70 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

862 980 zrzutek

i zebrali

758 911 907 zł

A ty na co dziś zbierasz?