id: twujav

Psychoedykacyjne webinary - zbieramy na Zoom'a PRO

Psychoedykacyjne webinary - zbieramy na Zoom'a PRO

Opis zrzutki

Hej, tutaj Dominik Mucha z projektu POZA ZASIĘGIEM. W ramach naszego projektu organizujemy tę zbiórkę na rzecz naszego honorowego patrona - Stowarzyszenia Animo - Odważ się żyć!


Stowarzyszenie Animo wraz z Marcinem Matychem zainicjowali akcję #zielonysznureczek - Wychodzimy z cienia zaburzenia! wspierającą osoby cierpiące na zaburzenia lękowe. Osoby doświadczające lęku potrzebują wsparcia, akceptacji i zrozumienia. Zasługują na to i jest im to niezbędne w procesie wychodzeniu z zaburzenia.


Akcja ma na celu szerzenie świadomości społecznej związanej z problematyką zaburzeń lękowych oraz zapewnienie osobom ich doświadczającym poczucia, że nie są z tym sami.

Zielony sznureczek wiązany na ręce jest okazaniem solidarności z nimi.


Ale akcja #zielonysznureczek to nie tylko ten drobny symboliczny gest w postaci sznureczka. 


Nasi przyjaciele ze Stowarzyszenia Animo chcą przekształcić projekt w ogólnopolską kampanię społeczną poświęconą szerzeniu świadomości społecznej i wsparcia dla osób z zaburzeniami lękowymi. Jest to wciąż w przestrzeni publicznej temat owiany pewnym tabu i stereotypami.


W ramach akcji #zielonysznureczek Stowarzyszenie Animo prowadzi otwarte live'y i webinary psychoedykacyjne, które cieszą się coraz większą popularnością. W tej chwili aby usprawnić i obsłużyć proces prowadzenia spotkań online, w których chce uczestniczyć coraz więcej osób, potrzebują koniecznie zakupić pakiet PRO w aplikacji ZOOM, przeznaczonej do prowadzenia takich spotkań.


Więcej o akcji #zielonysznureczek przeczytasz tu: https://stowarzyszenieanimo.pl/akcja-zielonysznureczek-wychodzimy-z-cienia-zaburzenia/


Wspierając tę zbiórkę, przyczyniasz się do rozszerzenia działań w ramach akcji  #zielonysznureczek i tym samym pomagasz realnie osobom doświadczającym zaburzeń lękowych, dokładając jednocześnie cegiełkę do budowli, która będzie mieć wielką siłę i bezpośredni wpływ na sposób poruszania w mediach i przestrzeni publicznej tego wciąż marginalizowanego tematu.

 

Kiedy decydujemy się milczeć o problemie, to nie sprawiamy, że go nie ma. Jest wręcz przeciwnie, dlatego czas powiedzieć temu stop i zacząć działać.


Zacznijmy w otwarty sposób mówić o zaburzeniach lękowych! Dzięki temu osoby, które na co dzień odczuwają objawy tego zaburzenia, poczują wsparcie i to, że nie są pozostawione same z tym problemem.


O NASZYM PROJEKCIE

Projekt społeczny POZA ZASIĘGIEM prowadzony jest w ramach praktycznej ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z Teorii", organizowanej przez Fundację Zwolnieni z Teorii


W związku z pandemią koronawirusa wiele aktywności znalazło się POZA ZASIĘGIEM, mimo to nadal nie jest za późno, żeby zadbać o swoje samopoczucie, rozwinąć nowe umiejętności oraz wiedzę, a także aktywnie i pożytecznie spędzić resztę czasu pandemii. Chcielibyśmy Was zainspirować do wykorzystania tej szansy, ale także ukazać wybrane problemy, z którymi mierzy się wielu studentów i studentek podczas zajęć zdalnych.


Więcej dowiesz się na naszym profilu na Instagramie:

https://www.instagram.com/pozazasiegiem.projekt/


W lutym honorowy patronat nad naszym projektem objęło

Stowarzyszenie Animo - Odważ się żyć!


Ta organizacja non-profit prowadzi bezpłatny i anonimowy telefon wsparcia dla osób dotkniętych zaburzeniami lękowymi za pomocą którego można uzyskać pomoc od psychologów. 


Grupą wiekową osób w Polsce, u których najbardziej nasiliły się objawy lęku uogólnionego i depresji są młodzi dorośli (18-24 lata), co jest związane poczuciem zagrożenia zdrowia i życia własnego i bliskich, ale także z ograniczeniem wolności, trudnymi relacjami w rodzinie i brakiem prywatności. Wielu studentów, w związku z tak długim lockdownem doświadcza osamotnienia, smutku i lęku. Nie są w tym jednak sami, bo podobne doświadczenia mają schowani za monitorami ich rówieśnicy. 



Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Download apps
Pobierz aplikację mobilną Zrzutka.pl i zbieraj na swój cel gdziekolwiek jesteś!
Pobierz aplikację mobilną Zrzutka.pl i zbieraj na swój cel gdziekolwiek jesteś!