id: twujav

Wesprzyj osoby doświadczające zaburzeń lękowych

Wesprzyj osoby doświadczające zaburzeń lękowych

Opis zrzutki

Hej, tutaj Dominik Mucha z projektu POZA ZASIĘGIEM. W ramach naszego projektu organizujemy tę zbiórkę na rzecz naszego honorowego patrona - Stowarzyszenia Animo - Odważ się żyć!


Stowarzyszenie Animo wraz z Marcinem Matychem zainicjowali akcję #zielonysznureczek - Wychodzimy z cienia zaburzenia! wspierającą osoby cierpiące na zaburzenia lękowe. Osoby doświadczające lęku potrzebują wsparcia, akceptacji i zrozumienia. Zasługują na to i jest im to niezbędne w procesie wychodzeniu z zaburzenia.


Akcja ma na celu szerzenie świadomości społecznej związanej z problematyką zaburzeń lękowych oraz zapewnienie osobom ich doświadczającym poczucia, że nie są z tym sami.

Zielony sznureczek wiązany na ręce jest okazaniem solidarności z nimi.


Ale akcja #zielonysznureczek to nie tylko ten drobny symboliczny gest w postaci sznureczka. 


Nasi przyjaciele ze Stowarzyszenia Animo chcą przekształcić projekt w ogólnopolską kampanię społeczną poświęconą szerzeniu świadomości społecznej i wsparcia dla osób z zaburzeniami lękowymi. Jest to wciąż w przestrzeni publicznej temat owiany pewnym tabu i stereotypami. Aby otwarcie i szeroko mówić o tym problemie w prasie, radiu, telewizji i mediach społecznościowych potrzebne jest zaangażowanie i czas bardzo wielu ludzi - psychologów, programistów, organizatorów i wolontariuszy. Potrzebne są plakaty i ulotki, materiały wideo i grafiki, środki na reklamę internetową oraz merytoryczne opracowanie tematu w postaci artykułów, not prasowych i innych tekstów.


Sprawa jest bardzo ważna, a plany bardzo szerokie. Aby akcja się powiodła i dała oczekiwane rezultaty, nie może się ograniczyć do oddolnej inicjatywy na Facebooku.


Więcej o akcji #zielonysznureczek przeczytasz tu: https://stowarzyszenieanimo.pl/akcja-zielonysznureczek-wychodzimy-z-cienia-zaburzenia/


Wspierając tę zbiórkę, przyczyniasz się do rozszerzenia działań w ramach akcji  #zielonysznureczek i tym samym pomagasz realnie osobom doświadczającym zaburzeń lękowych, dokładając jednocześnie cegiełkę do budowli, która będzie mieć wielką siłę i bezpośredni wpływ na sposób poruszania w mediach i przestrzeni publicznej tego wciąż marginalizowanego tematu.

 

Kiedy decydujemy się milczeć o problemie, to nie sprawiamy, że go nie ma. Jest wręcz przeciwnie, dlatego czas powiedzieć temu stop i zacząć działać.


Zacznijmy w otwarty sposób mówić o zaburzeniach lękowych! Dzięki temu osoby, które na co dzień odczuwają objawy tego zaburzenia, poczują wsparcie i to, że nie są pozostawione same z tym problemem.


O NASZYM PROJEKCIE

Projekt społeczny POZA ZASIĘGIEM prowadzony jest w ramach praktycznej ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z Teorii", organizowanej przez Fundację Zwolnieni z Teorii


W związku z pandemią koronawirusa wiele aktywności znalazło się POZA ZASIĘGIEM, mimo to nadal nie jest za późno, żeby zadbać o swoje samopoczucie, rozwinąć nowe umiejętności oraz wiedzę, a także aktywnie i pożytecznie spędzić resztę czasu pandemii. Chcielibyśmy Was zainspirować do wykorzystania tej szansy, ale także ukazać wybrane problemy, z którymi mierzy się wielu studentów i studentek podczas zajęć zdalnych.


Więcej dowiesz się na naszym profilu na Instagramie:

https://www.instagram.com/pozazasiegiem.projekt/


W lutym honorowy patronat nad naszym projektem objęło

Stowarzyszenie Animo - Odważ się żyć!


Ta organizacja non-profit prowadzi bezpłatny i anonimowy telefon wsparcia dla osób dotkniętych zaburzeniami lękowymi za pomocą którego można uzyskać pomoc od psychologów. 


Grupą wiekową osób w Polsce, u których najbardziej nasiliły się objawy lęku uogólnionego i depresji są młodzi dorośli (18-24 lata), co jest związane poczuciem zagrożenia zdrowia i życia własnego i bliskich, ale także z ograniczeniem wolności, trudnymi relacjami w rodzinie i brakiem prywatności. Wielu studentów, w związku z tak długim lockdownem doświadcza osamotnienia, smutku i lęku. Nie są w tym jednak sami, bo podobne doświadczenia mają schowani za monitorami ich rówieśnicy. Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 7

 
Dane ukryte
4 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Nasi użytkownicy założyli

679 693 zrzutki

i zebrali

441 218 128 zł

A ty na co dziś zbierasz?