id: tx7zhd

Krok do samodzielności. Szymon chce chodzić!

Krok do samodzielności. Szymon chce chodzić!

Nasi użytkownicy założyli 939 136 zrzutek i zebrali 931 501 760 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Przyjęliśmy tryb 20 zabiegów, raz na kwartał. Szymona czeka diagnostyka bioder i kupujemy kombinezon Up see. Rozważamy też zakup aparatu na biodra Swash.
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Maj 2012r.

"Niech rodzi naturalnie, będzie miała szansę na trzecie dziecko" - mamrotali nade mną lekarze, a ja błagałam jedynie, by ratowali moje dziecko. Nikt nie słuchał...

Odkleiło się łożysko, przez co konieczne było cesarskie cięcie. Szymon przyszedł na świat w 24 tygodniu ciąży i żyje tylko dlatego, że ja zaczęłam się wykrwawiać i potrzebny był zabieg. Zmuszanie mnie do naturalnego porodu skutkowało rozległymi wylewami w mózgu Szymka, odmą płuc. Syna wielokrotnie reanimowano, pół roku podłączony był do respiratora.

Marzec 2017 r.

Szymon jest boski!

Cud 1

Miał oddychać za pomocą respiratora i być tlenozależny. Planowano objąć go programem wentylacji domowej. Miał ciężką dysplazję oskrzelowo-płucną.

Szymon oddycha samodzielnie, znosi nawet olbrzymi wysiłek, nie zapada na infekcje oskrzeli i płuc. Nie potrzebuje tlenu. Respirator? Zapomnieliśmy, co to

jest.

Cud 2

Szymon miał być odżywiany przez gastrostomię. Nie miał odruchu ssania, krztusił się własną śliną. Dotknięcie jamy ustnej czy warg, skutkowało wymiotami. Miał koszmarny refluks, zwracał ponad 20 razy dziennie.

Syn je przecierki łyżeczką, nie dostaje przy tym zachłystowego zapalenia płuc. Potrafi odkasływać wydzielinę i ją przełykać. Ssie smoczek, zaczyna gryźć. Refluks ustąpił.

Cud 3

Szymon miał być niewidomy. Nie mrugał, miał olbrzymi oczopląs, ruchom gałek ocznych towarzyszył uporczywy ruch głową.

Syn ma tylko niedużą krótkowzroczność bez astygmatyzmu. Dostrzega przedmioty nawet po bokach, wodzi wzrokiem. Odpowiada na uśmiech z odległości kilku metrów. Oczopląs jest szczątkowy, głowa trzymana jest stabilnie przy różnych pozycjach.

Cud 4

"Czego Pani chce od wcześniaka z 24 tygodnia?". "Warzywo".

Syn zaczyna czytać globalnie (całe wyrazy). Mając 3 lata rozwiązywał ciągi matematyczne dla pięciolatków. Porozumiewa się mową alternatywną (obrazki lub tablet) i mimiką. Zaczyna wokalizować i gaworzyć mimo porażonej struny głosowej. Jest uwielbiany (nie ma w tym krztyny nawet przesady) przez dzieci w przedszkolu. Kocha muzykę, zwierzęta oraz książki.

Cud 5

Szymon miał nigdy nie stanąć na nogi.

Chodzi w basenie, zaczyna podpierać się na łokciach i podciągać do samodzielnego siadu. Opracował ruch alternatywny, przez co zwiewa z siedziska i ucieka na podłogę do swoich ukochanych psów i kota. Rechocze przy tym, bo jest bardzo zadowolony, że broi.

Zrzutka...

Szymon osiągnął to wszystko w 4 lata mimo uszkodzenia móżdżku, zmian w pniu mózgu i zaniku istoty białej w płacie czołowym mózgu!!!

Obecnie potrzebuje wzmożonej terapii w komorze hiperbarycznej. Tlen, podawany pod ciśnieniem, może wspomóc regenerację uszkodzonych tkanek. Roczny koszt turnusów to 24 tysiące złotych. Wspomoże to bieżącą, wielokierunkową rehabilitację oraz zwiększy efekt nowo wprowadzonych zabiegów (botoks w lewej nodze, podawanie Baclofenu w celu zmniejszenia spastyczności).

Szymon daje nam jasno do zrozumienia, że chce chodzić. Wyrywa się do dreptania i buntuje się, gdy go sadzamy! Potrafi się wtedy rozpłakać z nerwów. Musimy podwoić wysiłki, by dać Szymonowi szansę na chodzenie na lądzie. Bo on - całym sobą - tego pragnie...

Choć jest to dla mnie trudne, zmuszona jestem prosić Państwa o pomoc. Nie boję się ciężkiej pracy, już jednego skrajnego wcześniaka postawiłam na nogi (Michał ma obecnie prawie dziesięć lat i doskonale się rozwija). Proszę o pomoc w opłaceniu terapii w komorze hiperbarycznej dla Szymona. Przy dwójce dzieci szczególnej troski w domu, nie jesteśmy w stanie sami opłacić kolejnej terapii. Obiecuję nie ustawać w wysiłkach i nadal pracować nad kolejnymi cudami w życiu marginalnie skrajnych wcześniaków.

Dziękuję.

Ilona "Iga" Młynarczyk

www.kurlandia.blog.onet.pl

Facebook Dinozaury Szymona i Kurlandia

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 56

AJ
Agnieszka JASINSKA
2 000 zł
HC
Hanna Czarnecka
500 zł
IW
Iwona Wojciechowska
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MA
MartaStaszak
200 zł
AK
Anna Krućko
200 zł
PP
Patrycja Podziewska
150 zł
JS
Joanna Sudoł
110 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków