Opis zrzutki

Wczorajszy wieczór nie był ani łatwy, ani przyjemny. Dostaliśmy zgłoszenie o dwóch zaniedbanych psach, których właścicielem był ksiądz..


hfd11c7c01b42266.jpeg

Codziennie było słychać przeraźliwe wycie i wołanie o pomoc. Psy brodziły w swoich odchodach od kilku miesięcy.


ncefec0eb456513b.jpeg


Z kojca wydobywał się niewyobrażalny smród.


h0e74b61505a8265.png


Wiedziałyśmy, że może być źle, ale okazało się być znacznie gorzej. To co ujrzeliśmy na miejscu przerosło nasze wyobrażenia.


g20f75a613782057.jpeg


Wierzcie nam, na co dzień spotykamy się z różnymi sytuacjami, ale PRZENIGDY nie widzieliśmy jeszcze tyle odchodów w kojcach.


d552a302dd3e0bb2.jpeg


Psy tonęły w nich. Nie miały skrawka czystego miejsca. Same również były całe oblepione odchodami. Nigdzie nie było wody, ani jedzenia.k80234157056dcce.jpegZastanawiamy się tylko, gdzie rzucono im pokarm? Na te łajno? Dlaczego przez tyle lat nikt im nie pomógł!? Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi człowiekowi, który w życiu powinien kierować się miłosierdziem!? Ten dramat odbywał się obok Was! Na oczach sąsiadów, przechodniów i wszystkich tych, którzy mijali je i NIE ZROBILI NIC, BY IM POMÓC! Wrażliwość, empatia i brak obojętności to nadal to na co stać bardzo niewielu ludzi. Saba i Cezar to psy, które człowieka są spragnione ponad wszystko. Nie potrafią chodzić na smyczy, ze zgłoszeń wiemy też, że już od dawna nie były wypuszczane z kojców. Wyobraźcie sobie to? Dzień w dzień, tydzień w tydzień, miesiąc w miesiąc brodzenie we własnych odchodach!? Oba psy zostały umieszczone w hotelach.


Miesięczny koszt pobytu w nich to 1200 zł, do tego dochodzą koszta diagnostyki, sterylizacji i szczepień. A wiemy, że niestety w ich przypadku nie zakończy się całe nasze działanie w ciągu miesiąca...PROSIMY O WSPARCIE


Przecież żadne skrzywdzone stworzenie przez człowieka, czy jego zaniedbanie nie może zostać bez pomocy. Niestety, obecne wydatki zaczynają przekraczać nasze możliwości...


Obawiamy się, że ta interwencja będzie naszą ostatnią..

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 278

MC
Maciej czarny
1 000 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
B
Bartek
300 zł
MS
Monika
200 zł
AG
Anna Goc
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
G
Grażyna
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków
 • T
  Małgorzata

  Mam nadzieję że ten "człowiek" nigdy nie będzie już miał żadnych zwierząt pod swoją piecza a parafianom współczuję jak oni muszą być traktowani i jak im nie wstyd że nikt nic nie zareagował wcześniej ????????? To jest ZŁE !!!

  20 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Zastanawiam się, kiedy dożyjemy czasów, w których za zaniedbania względem swych zwierząt właściciel będzie zmuszony naprawić szkodę (pokryć koszta leczenia i utrzymania do czasu znalezienia nowego domu) z własnej kieszeni pod rygorem komornika. Bo teraz ktoś narobił gnoju, dostanie może naganę, obcy ludzie psy wyleczą, a gość za rok przyprowadzi na ich miejsce kolejne psy i będzie to samo. Gdyby pokrył koszta z własnej kieszeni, trzy razy by przemyślał co robi, bo kieszeń boli najbardziej.

  10 zł
 • Marek Marek

  Za takie coś,pleban powinien stracić ciepła posadkę.Gdzie wczęśniej byłi parafianie?NIkt nic nie widział.Pozdrawiam mieszkańców Gnojnej.Chrzescijanie!

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Wykonujecie dobra robotę. A księdza trzeba wrzucić do tego kojca na tydzień niech dostanie za swoje.

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Katopatologia!!!

  20 zł
 • Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

796 422 zrzutki

i zebrali

614 374 808 zł

A ty na co dziś zbierasz?