id: ty67ep

Sztafeta dookoła świata - Bike Jamboree - #etap30

Sztafeta dookoła świata - Bike Jamboree - #etap30

875 zł 
z 15 000
5%
zakończona 24.08.2019r
16 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Sylwia, Kasia, Michał i Piotr to uczestnicy #etapu30 sztafety dookoła świata Bike Jamboree. Ta harcerska inicjatywa wystartowała w maju 2017 r. i jej głównym celem jest dojechanie na międzynarodowy zlot skautów w lipcu 2019 w USA. Celem #etapu30 jest odebranie pałeczki ze zlotu i rozpoczęcie powrotu całej sztafety do Polski. Pomóż nam zrealizować ten cel! Pomóż nam zatoczyć koło dookoła globu! Rowery przejechały już tysiące kilometrów w mrozie i upale i potrzebują częstych napraw. Pomóż nam zebrać fundusze na ich naprawę i części!

#etap30 Bike Jamboree

Sztafeta Rowerowa dookoła świata

Bike Jamboree:

Bike Jamboree to podróżniczy projekt, organizowany przez Fundację Światowe Jamboree oraz Stowarzyszenie Afryka Nowaka. Jest to pierwsza na świecie rowerowa sztafeta dookoła świata. Nikt wcześniej nie zorganizował podobnego przedsięwzięcia. Projekt zakłada okrążenie kuli Ziemskiej w prawie dwu i pół rocznej przygody. 37 etapów pokona 21 krajów. Projekt ruszył 27 maja 2017 roku z Gdańska. Jego głównym celem jest dotarcie na Międzynarodowy Zlot Skautów, tzw. Jamboree, do Zachodniej Wirginii w USA na przełomie lipca i sierpnia 2019 roku. Następnie sztafeta wróci do Polski, do Gdańska, w którym wszystko się zaczęło. Planowane zakończenie Projektu 14-15 grudnia 2019 r.

#etap30

Etap 30 to pierwszy etap, który rozpocznie wracanie sztafety do Polski. Pod koniec lipca odbierzemy pałeczkę sztafetową na Międzynarodowym Zlocie Skautów Jamboree i jako pierwsi skierujemy swoje koła w stronę mety. Naszą metą jest Nowy Jork, z którego przerzucimy pałeczkę do Afryki.

Pomóż nam osiągnąć cel!

Zostań partnerem #etap30!

Odkrywaj świat!

Pomóż nam zrealizować #etap30, a odwdzięczymy się szeregiem informacji o USA, wyślemy ciekawostkę, wyślemy kartkę i moc pozdrowień!

Spełniaj marzenia!

Pomóż nam zrealizować #etap30, a pomożemy ci wejść w świat trekingów, szosówek, czy MTB.

Jedź z nami!

Pomóż nam zrealizować #etap30, a umieścimy twoje imię na specjalnej fladze i wejdziesz do specjalnej grupy partnerów etapu!

Poznaj nas!

Piotr

Od 10 lat instruktor ZHP (Hufiec Łódź-Polesie). Od lat związany z pionem wędrowniczym, gdzie rozwija swoje pasje podróżnicze. Z wykształcenia geograf, co ułatwia mu doświadczanie świata. Na hasło "wycieczka" już przebiera nogami i ślęczy w mapach. Od dawna zaprzyjaźniony z siodełkiem roweru, który wozi go po mieście, do pracy, na wycieczki, latem i zimą. Jego dewiza to "byle gdzie", bo nie ważne gdzie, ważne, że w ogóle.

Kasia

Sercem oddana dzieciom i podróżom, bliższym i dalszym, co niewątpliwie jest zasługą harcerstwa, do którego należała od zucha.

Kiedy tylko może, ucieka w teren, oddając się długim spacerom i włóczęgom. Od zawsze zakochana w polskich górach. Ostatnio zaprzyjaźniła się z rowerem, który niesie ją, zarówno po zatłoczonych ulicach miasta, jak i leśnych ścieżkach.

W wolnych chwilach zatapia się w dobrej literaturze, uwielbia teatr, oraz niekończące się rozmowy przy gorącej herbacie.

Nie wierzy w przypadki i daje się czasami porwać kontrolowanemu szaleństwu.

Z zawodu nauczyciel w szkole przyszpitalnej.

Michał

Od lat jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego. Obecnie w komendzie Hufca Łódź-Polesie pełni rolę kwatermistrza. Jego największą pasją jest wspinaczka, którą zaraża innych, chociażby w stworzonym przez niego Harcerskim Klubie Wspinaczkowym On Sight. Wspina się nie tylko na sztuczne ścianki i skały w terenie, lubi także z piłą wspiąć się na drzewo. Robi to zawodowo. Podejmuje się wielu wyzwań, lubi jak jest intensywnie. W wolnej chwili biega, wybiegał już dwukrotnie maraton. Rowerem przejechał Polskę wszerz w niecałe 8 dni.

A jak na psychologa przystało lubi także zagłębić się w dany temat i dyskutować przy ognisku.

Sylwia

Ma dwie pasje rower i podróże.

Najpierw był rower i wiele maratonów Mtb, z tego większość ukończona na "pudle", później przyszła miłość do szosy, prędkości i lekkości jaką daje.

Następnie przeszedł czas na podróże gdzie wiele z nich odbyło się na rowerze, najdalej była w Australii tu niestety bez roweru, najwyżej w Himalajach gdzie rowerem z sakwami wdrapała się na przełęcz Thorung La 5416 m n.p.m.

Uwielbiam wyzwania, a w podróży ceni sobie możliwość poznawania nowych ludzi.

Film promocyjny sztafety Bike Jamboree podsumowujący pierwsze miesiące Projektu.

Niemożemy ich zawieść i musimy dojechać do końca!

Chcesz być na bieżąco z projektem? Zapraszamy na Instagram, Facebooka i stronę internetową.

Dowiedz się więcej

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 13

Kupuj i wspieraj zrzutkę

100 metrów!

Dzięki Tobie kolejne 100 metrów będzie łatwiejsze, a Tobie zrobi się cieplej na serduszku za pomoc :)Wspólnie przejedziemy 1500 kilometrów!

od 1 zł
Zakończona
500 metrów!

Dzięki Tobie kolejne 500 metrów będzie z górki, a My odwdzięczymy się pozdrowieniami z USA!Wspólnie przejedziemy 1500 kilometrów!

od 5 zł
Zakończona
1 kilometr!

Dzięki Tobie kolejny kilometr z wiatrem w plecy, a my odwdzięczymy się zdjęciem z pozdrowieniami z USA!Wspólnie przejedziemy 1500 kilometrów!

od 10 zł

Kupione 2

Zakończona
2,5 kilometra!

Dzięki Tobie kolejne 2,5 km przejedziemy z uśmiechem, a Tobie wyślemy zdjęcie prosto ze scenerii filmowej!Wspólnie przejedziemy 1500 kilometrów!

od 25 zł

Kupione 1

Zakończona
3 kilometry!

Dzięki Tobie kolejne 3 kilometry pójdą nam jak po maśle, a tobie odwdzięczymy się pakietem 12 tapet na telefon i pulpit monitora, abyś każdego miesiąca mógł pod...

od 30 zł

Kupione 1

Zakończona
5 kilometrów!

Dzięki Tobie 5 kilometrów minie jak z płatka, a my wyślemy ci pocztówkę z USA. Wspólnie przejedziemy 1500 kilometrów!

od 50 zł

Kupione 7

Zakończona
7 kilometra!

Dzięki Tobie kolejne 7,5 kilometra przejedziemy jak po maśle, a my przywieziemy ci magnes z USA!Wspólnie przejedziemy 1500 kilometrów!

od 70 zł
Zakończona
8,5 kilometra!

Dzięki Tobie nasze 8,5 kilometra będzie z górki na pazurki, a my przywieziemy ci komplet 7 kartek z 7 stanów USA.Wspólnie przejedziemy 1500 kilometrów!

od 85 zł
Zakończona
10 kilometrów

Dzięki Tobie kolejne 10 kilometrów minie nam jak z bicza strzelił, a my przywieziemy ci nietypową pamiątkę z USA albo prosto ze Zlotu Jamboree!Dodatkowo:Trafisz...

od 100 zł

Kupione 4

Zakończona
25 kilometrów!

Dzięki Tobie kolejne 25 kilometrów zrobimy błyskawicznie, a Ciebie i twoich znajomych zaprosimy do Łodzi na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Dodatkowo:Trafisz...

od 250 zł
Zakończona
50 kilometrów!

Dzięki Tobie kolejne 50 kilometrów będzie jak z marzeń, a my zorganizujemy dla Ciebie popołudnie z linami! Ścianka wspinaczkowa, taśma slack, skrzynki, a może j...

od 500 zł
Zakończona
50 kilometrów!

Dzięki Tobie kolejne 50 kilometrów zrobimy szybciej niż struś pędziwiatr, a Ciebie zaprosimy do Gorzowa Wielkopolskiego na przygodę z MTB lub szosówką. Wprowadz...

od 500 zł
Zakończona
100 kilometrów!

Dzięki Tobie kolejne 100 kilometrów będzie jak petarda, po prostu wystrzałowe, a Tobie odwdzięczymy się wszystkim co powyżej! (Z puli 50 kilometrów tylko jedna ...

od 1000 zł
Zakończona

Wpłaty 16

preloader

Komentarze 5

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

894 644 zrzutki

i zebrali

839 034 556 zł

A ty na co dziś zbierasz?