Opis zrzutki

Jednym z fundamentalnych działań fundacji w zakresie pomocy kotom bezdomnymi i wolno żyjącym jest współpraca z lokalnymi karmicielami (najczęściej są to kobiety, choć nie tylko!). Karmiciele to ludzie, którzy z dobroci serca zajmują się regularnym dokarmianiem bezdomnych i wolno-żyjących kotów. Najczęściej mają oni pod swoją opieką stada kotów liczące kilkanaście do kilkudziesięciu kotów. Są to zwierzęta zamieszkujące tereny ogródków działkowych, cmentarze, blokowiska, itp. Dzięki współpracy z lokalnymi Karmicielami możemy dotrzeć z pomocą dowiększej liczby kotów, przede wszystkim starając się pomóc w ich sterylizacji. Niestety, oferując pomoc Karmicielom, sami musimy o nią prosić dalej. Fundacyjni podopieczni wyczerpują nasze środki – leczenie, wyżywienie, wszelkie działania pomocowe na terenach wiejskich, nie objętych finansowaniem ze strony Urzędów pochłaniają ogromne kwoty.

Na co zbieramy?

Karma dla kotów – to produkt deficytowy dla Karmicielek. Przy założeniu, że stado liczy kilkadziesiąt osobników, łatwo policzyć ile karmy potrzeba miesięcznie i rocznie by wszystkie koty wyżywić. Z braku środków Karmicielki często karmią koty tym, co mają, podając resztki z obiadu, porcje rosołowe.

Środki na kleszcze i pchły - właśnie rozpoczął się sezon na kleszcze. Najbardziej narażone na kontakt z kleszczami są właśnie porzucone, bezdomne i wolno-żyjące koty, które spędzają całe swoje życie w krzewach, parkach, zaroślach. Równie niebezpieczne są pchły, które przenoszą się w niezwykle szybkim tempie. Łatwe do zwalczenia u kota domowego, w stadach kotów dzikich czynią poważne szkody.

Środki odrobaczające, na pasożyty wewnętrzne- niestety dzikim kotom nie można podać tabletki do pyska, trudno jest je nawet złapać. Najłatwiejszym sposobem na podanie takich środków przez karmicielki są preparaty w formie kropelek, które skrapla się na kark podczas gdy koty jedzą. Środki te są jednak dużo droższe. Jedna tabletka odrobaczająca to koszt 8-10zł, a preparaty na kark typu spot-on to minimum 40zł. Przy założeniu, że kotów jest kilkanaście... łatwo policzyć.

W związku z powyższymi potrzebami, ośmielamy się prosić.Pomóżcie nam im pomagać.

Razem możemy im pomóc godnie przeżyć bezdomność.

Na zdjęciach stado z terenu ogródków działkowych w Poznaniu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 15

IS
ZSZ GOLDAP
329 zł
Zwrócona
PP
Paulina Pawłowska
150 zł
ŁJ
Łukasz Juszczak
50 zł
Jaga Łosak
30 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
20 zł
MJ
Martyna Jarek
20 zł
 
Dane ukryte
17 zł
M
Magda
10 zł
VW
Vincent Werk
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

854 082 zrzutki

i zebrali

741 301 122 zł

A ty na co dziś zbierasz?