id: tz8r9k

Ratujemy Mamę, którą potrącił bus na przejściu dla pieszych

Ratujemy Mamę, którą potrącił bus na przejściu dla pieszych

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
15 668 zł z 120 000 zł
13%
197 dni do końca
253 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

O wypadku poinformował nas sąsiad, który mieszka naprzeciwko Mamy. Był na miejscu i widział to na własne oczy. Pomógł Mamę zaraz po potrąceniu położyć na bok, żeby mogła oddychać i nie zakrztusiła się własną krwią…


Wypadek zdarzył się na przejścia dla pieszych


w43fe17ee09f751e.jpeg

Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.walbrzych.policja.gov.pl


Wiadomość spadła na nas zupełnie niespodziewanie i kompletnie nas zaskoczyła. Co się stało? Jak? Gdzie? Mamę potrącił samochód??? Wypadek zdarzył się na przejściu dla pieszych w Wałbrzychu. Na wysepce pomiędzy dwoma pasami ruchu. Młody człowiek jadący samochodem dostawczym BUS jechał zbyt szybko, jak na panujące na drodze warunki, zaczął hamować przed pasami, wpadł w poślizg i uderzył w Mamę, która stała na wysepce dla pieszych. Po zdarzeniu okazało się, że miał łyse opony.

Karetka przyjechała dosyć szybko i od razu zabrała Mamę na ostry dyżur. Tyle dobrego.


Kim jest nasza Mama?

Nasza 61-letnia Mama Anna jest bardzo energiczną i aktywną kobietą. Ona jest z tych osób, które jak wejdą do pomieszczenia, to wnoszą ze sobą energię, którą „zarażają” wszystkich dookoła. Mama była zawsze bardzo aktywna fizycznie, a nawet wysportowana – chodziła na długie spacery, uprawiała nordic walking, często ćwiczyła na siłowni podwórkowej. Wydawała się „nie do zdarcia”.

k14c49f81dfe403f.jpegPoza tym Mama miała zawsze dobre serce dla wszystkich – pomagała ludziom wokół, dbała o bezdomnych, przynosząc im ciepłą herbatę i jedzenie. W dniu wypadku zanosiła kości dla psa znajomej…

af9307f53621cb0f.jpeg

Mama podłączona do tych wszystkich rurek…

Dlatego widok naszej Mamy w takim stanie, podłączonej do tych wszystkich rurek i urządzeń, okazał się dla nas, jej synów i pozostałej rodziny wręcz wstrząsający. Jak to możliwe? Jak do tego doszło?


Szczerze mówiąc, na tej ulicy w Wałbrzychu zawsze zdarzały się wypadki i od lat nikt z tym nic nie robi. Dlaczego? Ale może to nie miejsce na taką dyskusję.


W wypadku najbardziej ucierpiała górna część ciała, szczególnie głowa, stąd krwotok potwardówkowy oraz krwiak skroniowo-czołowy i śródmózgowy. Do tego stwierdzono liczne złamania żeber oraz złamanie kręgu szyjnego. Mama w ciągu miesiąca przebywała w 3 szpitalach. Przeszła operację krwiaka, ale jej stan nadal jest poważny.


Mama przez długi czas była nieprzytomna. W ostatnim czasie ma otwarte oczy, patrzy się w kierunku mówiącego, ściska za rękę, a na prośbę potrafi mrugnąć. Wiemy, że to niewiele, ale dla naszej rodziny to sygnał, że jest nadzieja i że będzie lepiej.


Potrzebna opieka, leczenie i rehabilitacja

z263cdbd01477f19.jpegObecnie Mama wymaga opieki 24h na dobę. Z tego co już wiemy, to potrzebne będzie leczenie i rehabilitacja. Rehabilitacja neurologiczna, która jest bardzo droga. Koszty takiej rehabilitacji są ogromne, więc nie jest to kwota, którą normalnie funkcjonująca, pracująca i zarabiająca, średnia polska rodzina może unieść. Za 26 dni rehabilitacji w klinice zapłaciliśmy 26 tys. zł! A to dopiero pierwszy turnus! Rehabilitacja będzie potrzebna przynajmniej przez najbliższe pół roku, a może i dłużej.


Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc do dobrych ludzi. Nigdy nie myśleliśmy, że coś takiego spotka naszą rodzinę, że będziemy prosić o pomoc obcych ludzie. Ale to nasza Mama. Zrobimy wszystko, żeby jej pomóc, żeby poprawić jej stan, żeby mogła znowu stanąć na własnych nogach i znowu mogła być sobą. Na tyle, na ile jest to możliwe w tej sytuacji. W takich wypadkach nie ma reguły. Jednak razem z resztą rodziny wierzymy, że jeszcze będzie dobrze. Na powrót swojej babci czeka również jej wnuk Piotruś.

Potrzebujemy jednak Twojej pomocy. Pomożesz?


Darek i Tomek, synowie Anny


Uwaga: Zdjęcia z miejsca wypadku wykorzystane w opisie powyższej zrzutki pochodzą ze strony: http://www.walbrzych.policja.gov.pl

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 253

PP
Pawel Paduch mateusz lukasz
750 zł
R
Radek
500 zł
AB
Adam B.
500 zł
H
Halina
500 zł
MK
Michał Krysiak
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
JI
Jędrzej i Kornela
300 zł
Z
Zbyszek K.
300 zł
K
Krystian
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

704 464 zrzutki

i zebrali

473 974 289 zł

A ty na co dziś zbierasz?