id: tz8r9k

Ratujemy Mamę, którą potrącił bus na przejściu dla pieszych

Ratujemy Mamę, którą potrącił bus na przejściu dla pieszych

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
15 995 zł z 120 000 zł
13%
97 dni do końca
269 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

O wypadku poinformował nas sąsiad, który mieszka naprzeciwko Mamy. Był na miejscu i widział to na własne oczy. Pomógł Mamę zaraz po potrąceniu położyć na bok, żeby mogła oddychać i nie zakrztusiła się własną krwią…


Wypadek zdarzył się na przejścia dla pieszych


w43fe17ee09f751e.jpeg

Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.walbrzych.policja.gov.pl


Wiadomość spadła na nas zupełnie niespodziewanie i kompletnie nas zaskoczyła. Co się stało? Jak? Gdzie? Mamę potrącił samochód??? Wypadek zdarzył się na przejściu dla pieszych w Wałbrzychu. Na wysepce pomiędzy dwoma pasami ruchu. Młody człowiek jadący samochodem dostawczym BUS jechał zbyt szybko, jak na panujące na drodze warunki, zaczął hamować przed pasami, wpadł w poślizg i uderzył w Mamę, która stała na wysepce dla pieszych. Po zdarzeniu okazało się, że miał łyse opony.

Karetka przyjechała dosyć szybko i od razu zabrała Mamę na ostry dyżur. Tyle dobrego.


Kim jest nasza Mama?

Nasza 61-letnia Mama Anna jest bardzo energiczną i aktywną kobietą. Ona jest z tych osób, które jak wejdą do pomieszczenia, to wnoszą ze sobą energię, którą „zarażają” wszystkich dookoła. Mama była zawsze bardzo aktywna fizycznie, a nawet wysportowana – chodziła na długie spacery, uprawiała nordic walking, często ćwiczyła na siłowni podwórkowej. Wydawała się „nie do zdarcia”.

k14c49f81dfe403f.jpegPoza tym Mama miała zawsze dobre serce dla wszystkich – pomagała ludziom wokół, dbała o bezdomnych, przynosząc im ciepłą herbatę i jedzenie. W dniu wypadku zanosiła kości dla psa znajomej…

af9307f53621cb0f.jpeg

Mama podłączona do tych wszystkich rurek…

Dlatego widok naszej Mamy w takim stanie, podłączonej do tych wszystkich rurek i urządzeń, okazał się dla nas, jej synów i pozostałej rodziny wręcz wstrząsający. Jak to możliwe? Jak do tego doszło?


Szczerze mówiąc, na tej ulicy w Wałbrzychu zawsze zdarzały się wypadki i od lat nikt z tym nic nie robi. Dlaczego? Ale może to nie miejsce na taką dyskusję.


W wypadku najbardziej ucierpiała górna część ciała, szczególnie głowa, stąd krwotok potwardówkowy oraz krwiak skroniowo-czołowy i śródmózgowy. Do tego stwierdzono liczne złamania żeber oraz złamanie kręgu szyjnego. Mama w ciągu miesiąca przebywała w 3 szpitalach. Przeszła operację krwiaka, ale jej stan nadal jest poważny.


Mama przez długi czas była nieprzytomna. W ostatnim czasie ma otwarte oczy, patrzy się w kierunku mówiącego, ściska za rękę, a na prośbę potrafi mrugnąć. Wiemy, że to niewiele, ale dla naszej rodziny to sygnał, że jest nadzieja i że będzie lepiej.


Potrzebna opieka, leczenie i rehabilitacja

z263cdbd01477f19.jpegObecnie Mama wymaga opieki 24h na dobę. Z tego co już wiemy, to potrzebne będzie leczenie i rehabilitacja. Rehabilitacja neurologiczna, która jest bardzo droga. Koszty takiej rehabilitacji są ogromne, więc nie jest to kwota, którą normalnie funkcjonująca, pracująca i zarabiająca, średnia polska rodzina może unieść. Za 26 dni rehabilitacji w klinice zapłaciliśmy 26 tys. zł! A to dopiero pierwszy turnus! Rehabilitacja będzie potrzebna przynajmniej przez najbliższe pół roku, a może i dłużej.


Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc do dobrych ludzi. Nigdy nie myśleliśmy, że coś takiego spotka naszą rodzinę, że będziemy prosić o pomoc obcych ludzie. Ale to nasza Mama. Zrobimy wszystko, żeby jej pomóc, żeby poprawić jej stan, żeby mogła znowu stanąć na własnych nogach i znowu mogła być sobą. Na tyle, na ile jest to możliwe w tej sytuacji. W takich wypadkach nie ma reguły. Jednak razem z resztą rodziny wierzymy, że jeszcze będzie dobrze. Na powrót swojej babci czeka również jej wnuk Piotruś.

Potrzebujemy jednak Twojej pomocy. Pomożesz?


Darek i Tomek, synowie Anny


Uwaga: Zdjęcia z miejsca wypadku wykorzystane w opisie powyższej zrzutki pochodzą ze strony: http://www.walbrzych.policja.gov.pl

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 269

AF
Kuna leśna
20 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KJ
Karolina
20 zł
AM
Adam
10 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AS
Anna Szymańska
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

743 039 zrzutek

i zebrali

527 787 699 zł

A ty na co dziś zbierasz?