Remont pracowni dla osób niepełnosprawnych ID: tzcxfe

3 305 zł z 15 000 zł

22%

3 305 zł

z 15 000 zł

zakończona

30.04.2019r

37

wspierających
22%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Remont dodatkowego lokalu Warsztatu Terapii Zajęciowej, gdzie przeniesione zostaną 3 pracownie terapeutyczne dla 15 osób niepełnosprawnych ze schorzeniami zdrowia psychicznego

WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ

W KRAKOWIE, UL. królowej jadwigi 81

Warsztat Terapii Zajęciowej

WTZ jest formą rehabilitacji społeczno-zawodowej dla osób niezdolnych do pracy z powodu zaburzeń psychicznych. W Warsztacie prowadzone są różne formy terapii zajęciowej, służące nauce i doskonaleniu umiejętności potrzebnych w pracy zawodowej. Warsztat jest kolejnym etapem rehabilitacji i przygotowania do podjęcia pracy.

ul. Królowej Jadwigi 81

W Warsztacie działają pracownie: marketingu i reklamy, komputerowa i urządzeń biurowych, artystyczna, rękodzieła, stolarsko-konserwatorska, gospodarstwa domowego i umiejętności społecznych.

Naszym dużym problemem jest bardzo mała powierzchnia lokalowa

na której mieści się aż 7 pracowni, a w zajęciach uczestniczy 35 osób niepełnosprawnych i 10 pracowników! Przez to zajęcia odbywają się w dość trudnych i uciążliwych dla wszystkich warunkach. Każda z pracowni ma kilka-kilkanaście metrów kwadratowych powierzchni, a w zajęciach uczestniczy 5 uczestników i terapeuta. Dlatego możliwości pracy są bardzo mocno ograniczone. Dodatkowym problemem jest brak możliwości wydzielenia poszczególnych pracowni, ponieważ większość pomieszczeń jest przechodnich i otwartych. Barierą rozwojową terapeutów i uczestników jest brak miejsca, ciągły hałas i brak możliwości skupienia się czy wyciszenia grupy podczas pracy, zaplanowania dodatkowego szkolenia. Chcąc poprawić warunki rehabilitacji dla naszych podopiecznych niezbędna jest adaptacja dodatkowych pomieszczeń na użytek placówki.

Pracownia stolarsko-konserwatorska

Pracownia artystyczna

Od tego roku w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby Warsztatu zwolnił się lokal użytkowy o powierzchni 94 m2, który został wynajęty przez naszą organizację. Lokal wymaga jednak gruntownego remontu i przystosowania dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Instytucja nie ma możliwości finansowania dodatkowych działań adaptacyjnych i zakupu dodatkowego wyposażenia ze środków PFRON, które są przeznaczone i wystarczają jedynie na bieżącą działalność Warsztatu.

W ramach wykorzystania zebranych środków planujemy wykonać generalny remont lokalu - wymianę instalacji elektrycznej, malowanie pomieszczeń, wymianę posadzki, dostosowanie toalet, wymianę drzwi, wydzielenie i zagospodarowanie pomieszczeń na pracownie. Po zakończonym remoncie do nowego lokalu przeniesione zostaną trzy pracownie warsztatu - pracownia marketingu i reklamy, pracownia komputerowa i urządzeń biurowych oraz pracownia stolarsko-konserwatorska co znacząco poprawi jakość i komfort pracy całej placówki.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ O NAS WIĘCEJ?

Wejdź na www.wtz81.pl

Wpłacający37

RG
Ryszard Gtetkowski
450 zł
AB
Anna Białas
400 zł
RG
Radosław Grzęda
100 zł
ND
Natalia Diachenko
100 zł
AM
Adamska Marta
100 zł
ES
Ewa Stępień
100 zł
D
Dyta
50 zł
BB
Barbara Bartus
50 zł
I
Izabela Gajek
50 zł
B
Bożena
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

438 316 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?