id: tzn8kc

ZASYPUJEMY pandemiczny DOŁEK - Teatr Aczemu

ZASYPUJEMY pandemiczny DOŁEK - Teatr Aczemu

13 950 zł z 18 700 zł
74%
zakończona 17.06.2021r
172 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • a3a70b41a363aa7e.jpeg

  Dziękuję za zwrócenie uwagi - konto już w trakcie weryfikacji. Dokumenty uzupełnione <3 Dziękuję za wskazówki!

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Założyć i zbudować teatr bez żadnego dofinansowania, grantu czy dotacji nie jest łatwo. Zwłaszcza taki, w którym jednym z założeń jest, by uczciwe zapłacić ludziom - aktorom, scenografom, kompozytorce, kostiumografce, graficzce i wszystkim innym. Ale się da! Pracowałam w wielu miejscach, zbudowałam Teatr Sztampa Wrocław (działa od 11 lat, choć robię to non profit). Proponowano mi założenie teatru dla dzieci przez długi czas, nosiłam się z tym pomysłem, gryzłam, zastanawiałam, aż w końcu zebrałam się na odwagę i ruszyliśmy. Kiedy? W grudniu 2019... Wystartowaliśmy pięknie, ale podziałaliśmy 3,5 miesiąca i... przyszła pandemia. Teatr nie działa. Ot, pech, któż to mógł przewidzieć. Zainwestowane / pożyczone na rozruch pieniądze nigdy nie zwracają się od razu, wiadomo, to jasne. Jednak zakaz pracy przez kilkanaście miesięcy tuż po starcie to niemal knock-out dla tak młodego teatru. I srogi cios dla kogoś, kto postanowił go zbudować od zera. Ale jeszcze zipiemy. A ja otrzepuję kolana i postanawiam zawalczyć o teatr jeszcze raz.


Mam solidnego pietra, jednak chyba bardziej wierze w życzliwych, niż obawiam się tych nieżyczliwych. Przywdziewam zatem finezyjny kapelusz i postanawiam zasypać ten dół. Stanąć do tej nierównej walki z wdziękiem, nawet, gdyby miało się nie udać, to przynajmniej spróbuję. Podobno nie każdy z chłop z widłami to Posejdon, ale na pewno każdemu kto chwyci łopatkę przy tej akcji będę wdzięczna. Każdemu. Można zostać mecenasem kultury, teatru dla Małych Ludzi i pomóc zasypać dołek, który wykopał pod nami los. Będę niezwykle wdzięczna. I szczęśliwa. Nie tylko ja. A CZEMU? Bo my szczerze lubimy robić teatr. Ten dla dzieci także.


O NAS:

Teatr Aczemu to teatr dla ciekawskich. Teatr, który pytań się nie boi i pytania prowokuje. To teatr zapraszający do rozmowy i wspólnej przygody w poznawaniu i doświadczaniu świata. To miejsce zabawy, rozrywki i refleksji dla Małych Ludzi. Lubimy Małych Ludzi. I lubimy literaturę. A przede wszystkim lubimy dziecięcą ciekawość i wszystkich tych, którzy dziecięcej ciekawości towarzyszą na co dzień.

„Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, i jakimi są.”

— Tove Jansson, „Lato Muminków”

Zespół aktorski składa się z ludzi, którzy od wielu lat pracują w różnych teatrach dla dzieci i młodzieży. Stworzyła go Małgorzata Pilczuk, wieloletnia aktorka kilku teatrów dla najmłodszych, a także założycielka i szefowa Teatru Sztampa, który od 2009 popularyzuje we Wrocławiu klasykę literatury. 4,5 roku temu Małgorzata została mamą Felicjana i jeszcze głębiej weszła w świat dziecięcej literatury i wyobraźni. Postanowiła przekuć swoje doświadczenie teatralne oraz zachwyt nad dziecięcą radością w poznawaniu świata w nowy projekt - Teatr Aczemu. Teatr, który jest miejscem spotkania literatury, muzyki i sztuki, ale przede wszystkim ludzi. Dużych i Małych.


ACZEMU STRONA :

http://teatraczemu.pl


TEATR ACZEMU NA FB:

https://www.facebook.com/aczemu.teatr


TEATR ACZEMU NA IG:

https://www.instagram.com/teatr.aczemu/NA CO ZBIERAMY:

 • zaległość w ZUSie
 • minizaległość z US
 • jakikolwiek ruch w celu organizacji nowego sezonu
 • promocję


Z resztą poradzę sobie sama. Wróć, nie sama - z moim zespołem. Bo teatr to sport drużynowy. A walka jest o to, by ta drużyna nie zniknęła.


Małgorzata Pilczuk__________

P.S. Nie sypcie soli na ranę i nie pytajcie o tarczę antykryzysową i wsparcie systemu - nie sposób wykazać spadku obrotów z czasów, gdy firma nie istniała, zatem niewiele wsparcia otrzymaliśmy. Ale jeśli bardzo chcecie - opowiemy wszystko. Dowcip też.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 172

MS
Marek Sidorczyk
500 zł
TB
Tomasz Babral
500 zł
AB
And Beloooveeeed
500 zł
MH
M.M.
500 zł
 
Anna i Maciej Mazgaj
300 zł
TK
Trzymam Kciuki!
300 zł
 
ark
300 zł
AP
agp
300 zł
KS
Karolina Skalska
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Wiatru w żagle! :)

  50 zł
 • Klaudia Żuchowska

  Błagam pomóż uratować moją mamę😞ID:xxhya9 Mama bardzo potrzebuje pomocy, zbieramy na leki ,które bardzo jej pomogą wyzdrowieć. Choruje na depresję stopnia średniego. Jest bardzo ciężko, błagam o pomoc. Mamę ma się tylko jedną,a ja mogę ją stracić. Depresja na każdego wpływa inaczej. Na leki nas nie stać, nie mamy nikogo kto mógłby nam pomóc. Każda złotóweczka się liczy:(

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia w zasypywaniu, trzymamy kciuki

  246 zł
 • K
  Karolina

  ❤️ Charakteryzatornia Sztampy wspiera!

  50 zł
 • Tomek Babral

  tak trzymać! i biedzie prosto w ryj... gacie na łeb ząlożyć i niech łazi bez ślip!

  500 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

706 217 zrzutek

i zebrali

476 983 122 zł

A ty na co dziś zbierasz?