id: u2dtfs

Pomoc samotnym seniorom w Szamotułach i Wronkach

Pomoc samotnym seniorom w Szamotułach i Wronkach

Aktualności 2

  • Produkty przekazane - podziękowania otrzymane.
    Czytaj więcej
  • Pierwsza partia produktów zamówiona. W uzgodnieniu z dyrekcją OPS Szamotuły i Wronki zamówiliśmy produkty codziennego użytku dla 17 osób.
    Otrzymają m.in. środki higieny osobistej dopasowane do osób starszych i chorych oraz środki do prania i sprzątania.
    Relację z przekazania produktów umieścimy już wkrótce w aktualnościach i na FB.
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

W połowie stycznia dostarczyliśmy 17 zestawów produktów codziennego użytku do OPS Szamotuły MGOPS Wronki. Były to środki higieny i pielęgnacji ciała dedykowane osobom starszym, przewlekle chorym, często z odleżynami, oraz środki czystości do domu. W pierwszej partii wydaliśmy 2759,92 zł.

Pozostałe ze zbiórki środki wykorzystamy do zakupu kolejnej partii produktów, które jako pierwsze będą się kończyć u osób potrzebujących.

Poniżej podziękowania, jakie otrzymaliśmy z ośrodków pomocy społecznej.

xe12f4d3e13b996d.jpeg


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Oni nie mają wzruszających zdjęć na Facebooku, które pomogłyby im dostać pomoc.

Często cierpią w ciszy i zapomnieniu.

i5a79b55e56f43bb.jpeg


Okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku to czas wielu akcji charytatywnych. Jesteśmy wówczas bardziej chętni do dzielenia się z potrzebującymi.

Często jednak nasza pomoc trafia do tych, którzy są bardziej medialni, a nie do tych najbardziej potrzebujących, którzy swoją niedolę spędzają w samotności i zapomnieniu, bez dofinansowania ze strony organów samorządowych i państwowych.

Są to seniorzy pozostający pod opieką ośrodków pomocy społecznej - pozostawieni przez państwo sami sobie, często schorowani i samotni, których jedyną odwiedzającą osobą jest zawodowa opiekunka.


Tak powstał pomysł, by we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Szamotułach i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wronkach, dla wybranych przez te ośrodki podopiecznych, zakupić potrzebne im środki czystości i higieny osobistej. Są to produkty, na których ze względu na bardzo ograniczone środki finansowe, te osoby zazwyczaj oszczędzają.

Lista konkretnych potrzeb zostanie przygotowana przez poszczególne ośrodki z pomocą opiekunek odwiedzających swoich podopiecznych. Dzięki temu będziemy znali konkretne potrzeby osób, którym chcemy pomóc.

Biorąc pod uwagę zużywalność tych środków, będziemy tę akcję prowadzić nieustannie przez cały rok.

------------------------------------------------------

Na koniec grudnia otrzymaliśmy z obu ośrodków pomocy społecznej zapotrzebowanie i zamówiliśmy produkty dla 17 osób. Czekamy na przesyłkę i poinformujemy tutaj o dalszych losach tej zrzutki.

Tymczasem zbiórka trwa nadal, a każda złotówka zostanie przekazana zgodnie z jej przeznaczeniem na pomoc seniorom w potrzebie.

Wpłacający 70

AB
Andrzej Budzisz
250 zł
JB
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MN
Maria Nadolna
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MG
Magdalena Głowacka
100 zł
B
Bartoldzio
100 zł
IW
Iza Waroś
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

626 076 zrzutek

i zebrali

376 819 434 zł

A ty na co dziś zbierasz?