Przywrócić "oddech"
Przywrócić "oddech"
Nasi użytkownicy założyli 1 231 415 zrzutek i zebrali 1 363 808 835 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Zbieramy na „butlę tlenową”.. czyli słowem wstępu:
Dosłownie. Naszą pasję idealnie odzwierciedla funkcjonujący w mainstreamie cytat: „Kiedy pytasz po co tańczę, to tak jakbyś pytał po co oddycham…”. To nasza mantra, dlatego taniec towarzyski jest dla nas największą miłością i „sposobem w jaki postrzegamy świat” – w tej formie jak i w jej technice można odnaleźć wiele odniesień do życia codziennego, oraz wartości i istotę życia społecznego. Można by powiedzieć, że ten styl ma nie tylko właściwości estetyczno - kulturalne, ale także socjalizacyjne i terapeutyczne.
W celu zwiększenia naszych kwalifikacji tanecznych jako sportowców jak i w przyszłości szkoleniowców / nauczycieli tańca jesteśmy zobligowani do ciągłego podnoszenia swojego tanecznego warsztatu co wiąże się z odpowiedzialnością i udziałem w regularnych szkoleniach, wykładach, zajęciach grupowych, pobieraniem lekcji indywidualnych, startach w turniejach tańca, jak i do posiadania profesjonalnego wizerunku scenicznego odpowiedniego do rangi turnieju czy wydarzenia. Niestety taniec wyczynowy pochłania w odróżnieniu od większości sportów znaczne środki finansowe, pozostawiając wszelkie wydatki po stronie zawodnika. Pomimo, iż od dziecka taniec jest jedyną pasją, którą kochamy poświęcając mu każdą wolną chwilę; oboje pracujemy, studiujemy taneczne kierunki i wszystkie swoje oszczędności inwestujemy w taneczny rozwój; jesteśmy w stanie pokryć zaledwie niewielką część kosztów związanych z tym pięknym sportem na obecnym etapie naszej kariery.
Zebrane fundusze umożliwiłyby nam dalszy rozwój i wyjazdy na turnieje, czyli innymi słowy podpięcie pod naszą, wspomnianą wcześniej, butle tlenową ;) .
Od początku -
Kim jesteśmy:
Jesteśmy tancerzami sportowego tańca towarzyskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Na codzień trenujemy wyczynowo tzw. konkurencję „10-ciu tańców” czyli dwa style taneczne równolegle. Obecnie posiadamy najwyższą krajową klasę taneczną „A” w stylu latynoamerykańskim oraz klasę „B” w stylu standardowym. Na co dzień mieszkamy i trenujemy w Kaliszu (wielkopolska.), jednakże turniejowo reprezentujemy zielonogórską „Szkołę Tańca Gracja” (woj. lubuskie)
Czym się zajmujemy?
Nasza działalność artystyczna w kontekście współzawodnictwa opiera się w dużej mierze na rywalizacji sportowej czyli aktywnym uczestnictwie w turniejach rangi ogólnopolskiej jak i międzynarodowej. To także udział w wielu akcjach / eventach czy zbiórkach , również tych charytatywnych - mających na celu nieść pomoc, krzewić kulturę oraz popularyzować taniec towarzyski jako dziedzinę artystyczno-sportową. Staramy się także promować ruch jako zdrowy styl życia i wyśmienity sposób na niebanalną aktywność wśród dzieci i młodzieży. Nigdy nie stroniliśmy od udziału w szlachetnych inicjatywach, przeciwnie - od wielu lat (także zanim jeszcze stworzyliśmy taneczny duet) rok rocznie wspieraliśmy artystycznie swoimi scenicznymi działaniami własne miejscowości w lokalnych przedsięwzięciach kooperując z Gminnymi Ośrodkami Kultury czy uczelniami. Przez kilkanaście lat mieliśmy okazję i wielką radość konsekwentnie wspierać również Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na co dzień pomagamy szkolić młode talenty w najstarszej kaliskiej szkole tańca z ponad 30-sto letnim stażem. Prowadzimy tam zajęcia dla dzieci i młodzieży, dla grup hobbistycznych jak i sportowych.
Miłość odwzajemniona, czyli nasze sukcesy:
Pomimo, iż tańczymy przede wszystkim dla publiczności, własnej adrenaliny i nieodpartej przyjemności taniec wyraźnie odwzajemnił nasze uczucie gdyż tańcząc wspólnie dopiero od połowy października 2019 r (wyłączając przymusową przerwę marzec-czerwiec/sierpień 2020) posiadamy na koncie kilka znaczących sukcesów, tj.:
-1 miejsce na „Jesiennym Turnieju Tańca Towarzyskiego" organizowanym w ramach dwudniowych Mistrzostw Polski w Tańcach Latynoamerykańskich PTT w Zielonej Górze 16-17.11.2019r
-1 miejsce na drugiej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca pod Patronatem Prezydenta Miasta Leszna 23.11.2019r
-1 miejsce na IV-tym Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „FAST-STEP” MOTION 2019 w Warszawie 1.12.2019r
- 2 miejsce (pośród 50-ciu startujących par) na XLVI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Profesora Mariana Wieczystego 13-15.12.2019 w Krakowie w klasie tanecznej „C” w kategorii wiekowej par dorosłych i awans decyzją Komisji Sędziowskiej do wyższej klasy tanecznej „B”
- 2 miejsce na XLVI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Profesora Mariana Wieczystego 13-15.12.2019 Kraków w kategorii Open w konkurencji par dorosłych.
- finałowe 7 miejsce Pucharu Polski Klas Polskiego Towarzystwa Tanecznego 4.10.2020r w Brzostku co zaowocowało awansem wg. reguły turnieju do klasy tanecznej „A” będącej najwyższą krajową klasą.
Plany na przyszłość
W niedalekiej przyszłości pragniemy wystartować za granicą i zaprezentować się publiczności nieco szerzej na arenie międzynarodowej godnie reprezentując nie tylko swoje miasto, klub, ale też kraj. Naszym wspólnym marzeniem byłby występ na największych i najbardziej prestiżowych w tanecznym świecie parkietach jak m.in. Turnieju Assen w Holandii czy Blackpool Dance Festival, który jest tym dla tancerzy co Igrzyska Olimpijskie dla naszych sztafecistów czy też Mundial dla piłkarzy-jednym słowem globalnym Świętem Tańca i taneczną Olimpiadą w jednym.
Co tutaj robimy?
Jak zostało wspomniane wcześniej sportowy taniec towarzyski jest dyscypliną pochłaniającą znacznie większe nakłady finansowe niż każda inna dyscyplina sportowa i pomimo iż oboje pracujemy (można powiedzieć, że na tzw. „kilka etatów”), to jednak nasze wynagrodzenie nie jest w stanie pokryć tych kosztów w stopniu wystarczającym do realnego rozwoju.
Ryba bez wody? –tak, można tak to nazwać.
Jako tancerze, ale również instruktorzy sportu tanecznego dość dotkliwie odczuliśmy skutki przemian i decyzji rządzących-nasza branża, podobnie jak cała kulturalno-artystyczna gałąź gospodarki traktowana po macoszemu została „zamrożona” jako jedna z pierwszych dziedzin życia społecznego i przywrócona jako ostatnia. Przez wiele miesięcy przez panujący reżim obostrzeń borykaliśmy się z brakiem możliwości prowadzenia zajęć, udzielania lekcji indywidualnych naszym podopiecznym. Nie mieliśmy też możliwości przygotowywania par nowożeńców do pierwszego tańca w „sezonie ślubów”.. których nie było; udzielania pokazów i występów a także przyjmowania wszelkich zleceń i działań promujących Nas jako parę sportową gdyż wydarzenia kulturalne zostały wykreślone a instytucje zamknięte. Wiele zatem naszych pomysłów, założeń i współprac zwyczajnie legło w gruzach, również umów sponsorskich co pokazuje skalę problemu nie tylko firm, ale i zwykłych ludzi takich jak my. Także i nasze prywatne treningi ucierpiały gdyż przez cały ten okres nasze szkolenia zostały zawieszone do odwołania, szkoły tańca zamknięte, turnieje tańca odwołane, a dostępność sal tanecznych jak i dyspozycje naszych trenerów, do których dojeżdżamy kilkaset kilometrów spadły do blisko zera pozostawiając nas samych sobie.
W tym trudnym dla Nas wszystkich czasie liczymy na wsparcie wszystkich życzliwych, wrażliwych serc, którym podobnie jak Nam nieobca jest pasja i chęć bezinteresownego pomagania. Jeśli czytasz właśnie teraz ten materiał i czujesz podobnie możesz czuć się wyjątkowym człowiekiem - my również wierzymy, że raz niesione dobro powraca nie poddając się w walce w której stawką jest realizacja marzeń.
„Tańczyć może każdy”….czyli taneczna mitologia
Ten popularny frazes zagościł na dobre w popkulturze. Rzecz jasna o ile chcemy tańczyć hobbystycznie/rekreacyjnie aby dobrze się bawić, spalić kalorie, zadbać o swoje wewnętrzne samopoczucie lub pozytywnie zabłyszczeć w gronie znajomych np. pierwszym tańcem podczas ślubu ta dewiza jest oczywiście słuszna prawdziwa. Nieco inaczej wygląda to niestety w przypadku tancerza sportowego. Nad tancerzem podobnie jak nad każdym zawodnikiem w przypadku innych bardziej rozpowszechnionych dyscyplin sportu często pracuje sztab ludzi dbających o jego rozwój nie tylko techniczny czy sprawnościowy ale też mentalny czy samą regenerację. Normalnym w naszej branży staje się, że zawodnik ma wokół siebie nie tylko opiekuna pary czyli trenera prowadzącego, ale kilku szkoleniowców, często zagranicznych fachowców, u których cyklicznie się szkoli. Pary są pod opieką psychologa sportu jak i lekarza sportowego, rehabilitanta bądź masażysty, a czasem i trenera personalnego gdyż tancerze dbając o prawidłowy rozwój swojego ciała bardzo często korzystają m.in. z siłowni, pilatesu czy stretching’u. To także team ludzi, którzy wspierają sceniczny look tancerzy podczas zawodów czyli profesjonalny zakład krawiectwa tanecznego, gdzie strojów nie wypożyczamy niczym w teatralnej garderobie, a zamawiamy szyjąc na miarę. To w końcu również wizażyści odpowiedzialni za make-up czy uczesanie. Kompleksowe przygotowanie pary tanecznej to zatem żmudna praca wielu doświadczonych fachowców, często zawodowców w niszowych branżach a ich usługi z racji indywidualnego wykonania i podejścia do tancerza są niezwykle kosztowne.
Myśl szerzej.. czyli słów kilka na koniec
Jeśli dobrnęłeś/aś do tego momentu pragniemy podziękować Ci za Twoją uwagę i cenny czas na zapoznanie się z naszą historią . Może odwiedziłeś tę zrzutkę z czystej ciekawości, może w ogóle nie interesuje Cię taniec towarzyski sam w sobie jako dziedzina sportu/sztuki. Być może na samą myśl o ruszaniu się w rytm muzyki przewraca Ci się w żołądku i się stresujesz, to nic. Wierzymy bowiem, że doceniasz ludzi z pasją, którzy potrafią wiele zaryzykować, ludzi, którzy aby coś zyskać musieli najpierw coś stracić, często bezpowrotnie.. ludzi znających trud poświęcenia i ponoszenia nieustannych wyrzeczeń, sukcesywnie, konsekwentnie i uparcie realizujących krok po kroku wspólnie zrodzone marzenia.
Chcemy abyś miał świadomość, że pomagając Nam pomagasz również innym. Pomagasz choćby polskich firmom (pracownie taneczne, firmy produkujące obuwie/stroje treningowe, akcesoria taneczne) polskim przedsiębiorcom –trenerom, a fachowców w tej dziedzinie mamy jednych z najlepszych już nie tylko w Europie ale i na świecie. Przyczyniasz się zatem do wsparcia pięknej i mało docenionej dyscypliny pozostającej nieco w cieniu choćby piłki nożnej mimo iż nasz piękny kraj właśnie w sporcie tanecznym ma znacznie większe sukcesy.
Chcecie dowiedzieć się więcej o naszej działalności? Zapraszamy na nasz fanpage:
https://www.facebook.com/Łukasz-Błaszczyk-Ewelina-Sieraszewska-113313896808909
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!