id: u3achw

Autorska płyta Mizia and Mizia Blues Band - Dzień na minus, dzień na blues

Autorska płyta Mizia and Mizia Blues Band - Dzień na minus, dzień na blues

Nasi użytkownicy założyli 912 317 zrzutek i zebrali 874 272 157 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Drodzy zrzutkowicze! Płyta już trafiła do tłoczni i druku - to także dzięki Wam. Tych, którzy do tej pory dokonali wpłaty prosimy o kontakt na [email protected] w celu ustalenia rozmiaru, koloru i kroju koszulki, adresu wysyłki płyty i/lub koszulki oraz danych do biletu na premierowy koncert 18 września. Z chwilą obecną, czyli 27 sierpnia o godz. 0.10 zawieszamy możliwość zamówienia biletu na koncert, bo sala już nas (a w zasadzie Was) więcej nie pomieści. Gdyby okazało się, że ktoś jednak zrezygnuje albo Stary Klasztor jakoś rozciągnie Salę Witrażową, to damy Wam znać. Oczywiście zrzutka nadal działa. Można wspierać nasz zespół poprzez zakup płyty (50 zł), płyty z koszulką (80 zł), zamówienie koncertu u siebie na chacie (3,5k) albo dowolną inną kwotą. Pozdrawiamy Was bluesowo. Do zobaczenia i przede wszystkim do usłyszenia!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Drodzy słuchacze, fani muzyki, zwłaszcza bluesa, ale i rocka, reggae, folku oraz miłośnicy innych nurtów muzycznych, oto na naszych i Waszych oczach materializuje się nasze marzenie – jubileuszowa płyta „Dzień na minus, dzień na blues” Mizia & Mizia Blues Band. Do finału brakuje już niewiele i tu potrzebujemy Waszego wsparcia. Premiera płyty w internecie odbędzie się 16 września 2021 w Światowym Dniu Bluesa, a 18 września w Sali Witrażowej Starego Klasztoru we Wrocławiu odbędzie się koncert premierowy i płyta będzie mogła fizycznie trafić do Waszych rąk.y6057a1a0ce8a6bf.jpeg

Choć na scenie bluesowej działamy już od 20 lat, dotąd nie mieliśmy w kolekcji takiego krążka, a mamy ich już w sumie 6 (wszystkie z naszą interpretacją znanych bluesowych i rockowych standardów). Jednak przy okazji obchodów tak zacnego jubileuszu, jakim niewątpliwe są dwie dekady działalności muzycznej, postanowiliśmy stworzyć i nagrać inny materiał. Wszystkich Was razem i każdego z osobna zapraszamy do wsparcia nas w dokończeniu tego projektu. Sprawicie sobie i nam cudowny prezent.


Będzie to płyta niezwykła i inna od całego dotychczasowego dorobku grupy. Nie tylko dlatego, że podsumowuje nasze dwudziestolecie ale przede wszystkim dlatego, że otworzy przed nami nowe ścieżki. Oto bowiem zespół dotychczas grający głównie standardy polskiego i światowego bluesa, przygotował autorski materiał. Teksty piosenek, inspirowane codziennym życiem oraz doświadczeniami ich twórców i założycieli zespołu – wrocławskiej rodziny Miziów – pokazują świat od pozytywnej strony. Warstwę muzyczną wszystkich piosenek stanowi konsekwentnie chicagowski blues, wzbogacony o rockowe inspiracje, ballady, a nawet reggae. Duża część materiału, który znajdzie się na płycie została w marcu przedpremierowo zarejestrowana na wideo podczas koncertu w Radiu Opole. Koncert możecie obejrzeć tutaj…


https://www.youtube.com/watch?v=orVr7mmQyIs


Jakie są piosenki, które znajdą się na płycie? To piosenki o fascynacji bluesem i pasji do koncertowania czyli „Why I Sing the Blues” – napisany pod wyraźnym wpływem B. B. Kinga, tytułowy „Dzień na minus, dzień na blues” czy „Recydywa” – nawiązujący stylistycznie do utworów wrocławskiej legendy blues-rocka grupy Recydywa Blues Band i jej poświęcony. Nie mogło zabraknąć oczywiście opowieści o miłości. Klasyczne bluesy podejmujące ten uniwersalny temat to „Blues dla Niej”, „Nawet nie wiesz” i „Nie wytrzymam” – każdy ukazujący temat z innej perspektywy. Poza miłością do najbliższych, do muzyki bluesowej Miziowe darzą tym uczuciem także góry – Stefan i Włodzimierz poprowadzili kilkaset wycieczek górskich z uczniami wrocławskich liceów (V LO, III LO, XIV LO). Doświadczenia z tych wypraw zawarli w piosence „Wielka góra”. Inny charakter mają z kolei utwory „Sąsiedzi” i „Czas mierzę niebem”. Pierwsza to żartobliwa piosenka o międzysąsiedzkich „układach”, druga to nastrojowa ballada, z poetyckim tekstem Julii Błaszczyk, byłej uczennicy Włodka. Nie braknie też artystycznego komentarza do wydarzeń krajowych. Jest nim piosenka „Kobieta znaczy siła”. To utwór wyrażający poparcie dla dążeń kobiet do niezależności, równego traktowania, poszanowania ich woli, wyrażanych na różne sposoby, m.in. Strajkiem Kobiet. Ale przede wszystkim to piosenki optymistyczne, z pozytywnym przesłaniem, jak choćby „Tylko ja mam czas”, „Wrzuć na luz” czy „Nie chcę już słyszeć”… Oto fragment tej ostatniej

 

Nie chcę już słyszeć o brudnym samochodzie

Pesymizm nie jest w modzie, zrozum że szansę masz

Zamiast dziur szukać, nastrój się na pozytyw

Zdobędziesz wszystkie szczyty i zawojujesz świat

Z uśmiechem ci do twarzy, wtedy w twe żagle wieje wiatr

 

Na charakter tekstów niebagatelny wpływ mają osobowości ich twórców, a są to postaci niebanalne i bardzo zaangażowane w życie Wrocławia. Senior rodu Miziów – Stefan Mizia – harmonijkarz, autor tekstów – to nauczyciel matematyki z kilkudziesięcioletnim stażem. Przewodnik, instruktor przewodnictwa. Przeprowadził ponad 400 wycieczek z uczniami. Ukoronowaniem pracy w V LO była autorska klasa o profilu przewodnickim – na jej potrzeby napisał książkę „Historia Śląska”, która doczekała się wielu wydań. Z kolei w XIV LO stworzył ogólnoszkolną koncepcję wychowania regionalnego. Z wypraw za wschodnią granicę przywiózł podręczniki do geometrii i pasję do tej królewskiej gałęzi matematyki. Jest pomysłodawcą i od 20 lat głównym organizatorem oraz sędzią Mistrzostw Polski w Geometrii Elementarnej.

 n98cbbc50d788de8.jpeg

Młodszy syn Włodzimierz Mizia to lider i założyciel zespołu. Wokalista, gitarzysta, autor większości tekstów i muzyki. Całe życie zawodowe związany jest z wrocławskim III LO, którego jest także absolwentem. To właśnie od występu na trójkowym festiwalu „WYBRYK” w 2000 roku zaczęła się historia Mizia & Mizia (duet ojca i syna zdobył tam Grand Prix). Nauczyciel matematyki, kontynuuje tradycje rodzinne zarażając swoich uczniów miłością do gór i muzyki. Jako przewodnik sudecki przeprowadził prawie 200 wycieczek i obozów wędrownych z uczniami. Razem z uczniami i absolwentami tworzy muzyczne projekty od rocka po pieśni turystyczne i poezję śpiewaną. Od lat zaangażowany w organizację imprez i wydarzeń muzyczno-turystycznych w regionie m.in. przy schronisku Orle w Górach Izerskich.

 p794c620afbc1457.jpeg

Starszy z synów Witek Mizia, który do grupy dołączył nieco później, to gitarzysta i także autor tekstów. Niespokojny duch rodziny, zanim na stałe osiadł pod Wrocławiem i dołączył do zespołu poznał wiele zakątków naszego kraju. Bardziej niż w góry ciągnie go do jezior. To wielki miłośnik żeglarstwa. Mazury nie mają przed nim tajemnic. Swoją pasję do żeglowania przekuł w zawód – jest szkutnikiem, buduje i remontuje jachty i łodzie. Jest też wielkim fanem (i pomocną dłonią) jednej z największych imprez żeglarskich w Polsce – festiwalu „Szanty we Wrocławiu”. Z kolei nad jeziorem Mietkowskim wymyślił i przez wiele lat organizował własny festiwal „Marinowanie Mietków”, na który zapraszał uznanych wykonawców z całego kraju. Impreza rozrosła się do jednej z największych w regionie. Choć preferuje żagle, nie odpuszcza górom. Corocznie wspiera ojca i brata m.in. w organizacji wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych (koncertów, rajdów) w schronisku Orle.


Dlaczego warto wesprzeć Mizia & Mizia Blues Band? Dla muzyki, dla własnej przyjemności, dla atrakcyjnych prezentów oczywiście i może dlatego, że… cytując wydawcę portalu Folk24.pl: 

„Zespół Mizia & Mizia Blues Band stanowi swego rodzaju ewenement na polskiej scenie muzycznej. Od powstania w 2000 r. to zespół rodzinny. To, że są już uznaną bluesową marką wypracowywali sobie latami, zdobywając ważne nagrody, występując na najważniejszych bluesowych festiwalach, w tym 5-krotnie na największym „Rawa Blues” w Katowicach. Oczywiście są stale obecni na WOŚP czy Gitarowym Rekordzie Guinnessa (wielokrotnie goszcząc na głównej scenie). Promowali też Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury zagranicą, m.in. na festiwalu „ReWoodstock” we Włoszech. Jednak o ich wyjątkowości świadczą nie tylko osiągnięcia na scenie ale przede wszystkim działalność na rzecz lokalnej społeczności Wrocławia. Znają ich tu wszystkie wrocławskie kluby muzyczne, osiedla i dzielnice – gdzie regularnie grali na plenerach. Odwiedzali szkoły, firmy i miejskie instytucje, którym uświetniali swą muzyką ich jubileusze. Ale przede wszystkim znają ich ci, którym nie odmówili wsparcia grając koncerty charytatywne.”


Dla wspierających przygotowaliśmy kilka prezentów – dedykowane egzemplarze płyty, imienne podziękowania, okolicznościową koszulkę, a nawet specjalny koncert. To, który z nich do Was trafi zależy tylko od Was. Liczymy na Was, nawet jeśli nie możesz wesprzeć nas finansowo polecaj naszą zbiórkę i naszą muzykę. To dla nas też będzie ogromna pomoc.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 7 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Moc bluesa

10 zł – za tę wpłatę otrzymasz od nas moc pozytywnej energii. Jeśli masz jakiś problem, trudny moment, jesteś na zakręcie, masz nie załatwioną sprawę lub musisz...

od 10 zł

Kupione 5

Zakończona
Bilet na koncert premierowy

30 zł – za taką kwotę trafisz do elitarnego klubu i otrzymasz od nas zaproszenie na koncert premierowy, by móc razem z nami i zaproszonymi gośćmi świętować nasz...

od 30 zł

Kupione 16 z 50

Zakończona
Okolicznościowa koszulka

40 zł – za tę kwotę wsparcia mamy dla Was koszulkę okolicznościową z grafiką z okładki płyty. To wyjątkowe wdzianko otrzymają tylko nas wspierający, dołączysz w...

od 40 zł

Kupione 2

Zakończona
Płyta + koszulka

80 zł – taka wpłata to możliwość otrzymania pakietu: koszulka + płyta CD. Ten pakiet ma moc. Takim prezentem możesz sprawić sobie lub komuś (i nam) wielką przyj...

od 80 zł

Kupione 10

Zakończona
Płyta + koszulka + bilet na koncert premierowy

100 zł – pakiet: zaproszenie + koszulka + płyta CD. Ten pakiet to dopiero moc. Moc przyjemności, moc satysfakcji z dobrego uczynku i podwójna moc dobrej muzyki,...

od 100 zł

Kupione 24

Zakończona
Koncert u Ciebie

3500 zł – wpłacając taką kwotę czynisz nam honor i potrójną radość. Pierwsza radość, bo walnie przyczyniasz się do realizacji naszego marzenia. Druga radość, bo...

od 3500 zł

Kupione 1

Zakończona

Posty dla nagród / ofert 1

Pozostałe posty 1

Czas na konkrety!

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Wpłaty 86

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków