id: u3m3y3

Zakup urządzenia Icare Home 200 do pomiaru ciśnienia w oczach

Zakup urządzenia Icare Home 200 do pomiaru ciśnienia w oczach

Nasi użytkownicy założyli 1 166 978 zrzutek i zebrali 1 214 137 218 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Marcelina urodziła się z zaćmą wrodzoną obuoczną całkowitą, wykrytą w 4 tygodniu życia. W wieku 5 miesięcy przeszła operację usunięcia soczewek z oczu i zaczęła się nasza przygoda i walka o poprawne widzenie.

Nosi okularki +18 dioptrii i ma przyznane orzeczenie o niepełnosprawności.

Niestety mimo podjęcia leczenia w jednej z najlepszych placówek w Polsce, w Katowicach, doszło do powikłań pooperacyjnych w wyniku których w prawym oku rozwinęła się jaskra wtórna, w prawym oku zaćma wtórna.

Żeby tego było mało, po wykryciu jaskry oko Marceliny nie odpowiadało na krople. Musiała przejść operacje, by zatrzymać uszkadzanie nerwów wzrokowych - zabieg trabekulektomii.


Jaskra jest chorobą, której przebieg jest nagły i cichy. Kluczowa jest kontrola ciśnienia wewnątrzgałkowego, które może się zmieniać diametralnie, nawet podczas zwykłego przeziębienia. Praktycznie każdy uraz i choroba wymaga kontroli. Jesteśmy stałymi bywalcami na Ceglanej w Katowicach.


Zakup Icare nie tylko zaoszczędziłby nam sporo stresu, ale przede wszystkim dał pewność, że zareagujemy na czas i powstrzymamy przebieg choroby. Uszkodzenia nerwów nie da się cofnąć, ani naprawić.


Przed nami długa walka o widzenie i poprawne funkcjonowanie Marceliny. Będziemy wdzięczni za pomoc w odjęciu jednego ze zmartwień.

2mFctzH5FXBmqUch.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 111

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!