id: u5tb9h

Na odbudowę zniszczonej kapliczki w Otwocku

Na odbudowę zniszczonej kapliczki w Otwocku

4 111 zł 
z 15 000 zł
27%
zakończona 31.03.2021r
38 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Edit:


W dniu dzisiejszym, tj. 14.08.2021 udało się zakończyć prace związane z renowacją kapliczki, akurat w wigilię jutrzejszego wielkiego święta. 😊Oficjalne poświęcenie planujemy na 8.września, będę jeszcze potwierdzała tę datę. Dziś wraz z siostrami zakonnymi odmówiliśmy modlitwy w tym miejscu. Niestety, w ciągu ostatnich kilku miesięcy sam postument był dwukrotnie dewastowany. Mam nadzieję, że aktualne zabezpieczenia oraz kamery spełnią tym razem swoją funkcję. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wpłaty dokonane na ten cel!!! 😊


————————————————


Zbieramy fundusze na odbudowę kapliczki przy ul. Chrobrego w Otwocku.


W nocy z 17/18 stycznia kapliczka została ponownie zniszczona przez wandala/-i. Naprawdopodobniej przez tę samą osobę. Celem zbiórki jest ufundowanie nowej figurki Matki Boskiej oraz zamocowanie specjalnej konstrukcji metalowej wraz z szybą pancerną, która zapobiegnie podobnym incydentom w przyszłości. Jeśli zostaną nam środki, przeznaczymy je na zakup dodatkowych kamer monitorujących.


A teraz kilka słów dla zainteresowanych:


Kilka miesięcy temu, dokładnie we wrześniu, wraz z mężem odbudowaliśmy kapliczkę przy ul. Chrobrego na Kresach w Otwocku. Była to nasza inicjatywa oraz nasze prywatne środki. Spełniliśmy tym samym nasze wielkie marzenie, ponieważ mieliśmy do tego miejsca ogromny sentyment i z bólem serca patrzyliśmy jak na przestrzeni wielu lat każda kolejna odbudowa tejże kapliczki kończyła się dewastacją.


Dodam jeszcze, że według najstarszych mieszkańców mojej dzielnicy pierwotna wersja kapliczki została postawiona w roku 1921 jako votum od mieszkańców, w pierwszą rocznicę Cudu Nad Wisłą. Starania o odbudowę kapliczki rozpoczęliśmy kilka lat temu. W ubiegłym roku udało się je sfinalizować za pełną zgodą właściciela działki. Odbudowaliśmy zniszczony cokół, zakupiliśmy figurę, obmurowaliśmy grządki, zasadziliśmy wrzosy. Nasz wkład doceniły także siostry z pobliskiego Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi, które kibicowały nam od początku, a teraz z ogromnym smutkiem poinformowały o zdewastowaniu kapliczki. 


Od kilku miesięcy, chodząc z rodziną na spacery, z wielką radością obserwowaliśmy, jak zapomniane, zniszczone i zasypane śmieciami miejsce wypiękniało. Rozmawialiśmy z mieszkańcami, którzy przynosili kwiaty i znicze oraz cieszyli się, że mają gdzie przyjść i pomodlić się.


Jeszcze nie zdążyliśmy zamocować tablicy pamiątkowej oraz poświęcić tego miejsca, a już w poniedziałek 18 stycznia odkryliśmy, że ktoś znów dokonał aktu wandalizmu na tym miejscu. Na zamieszczonych zdjęciach mogą Państwo zobaczyć jak wyglądała kapliczka we wrześniu 2020, a jak po ataku wandala...


Tym raze bardzo zależy nam na tym, aby w jak najlepszy sposób zabezpieczyć to miejsce przed kolejnymi atakami za pomocą szyb pancernej oraz kamer.


Mój post na FB https://www.facebook.com/groups/Otwock z dnia 21. stycznia wywołał bardzo duże poruszenie wśród mieszkańców Otwocka, a zwłaszcza dzielnicy Kresy. Wiele osób zadeklarowało chęć pomocy przy odbudowie, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Wszyscy zainteresowani mogą wpłacać swoje datki w tym miejscu. Liczy się naprawdę każda złotówka, dlatego prosimy o wsparcie. :)))


Z góry dziękujemy!!!


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 38

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

880 315 zrzutek

i zebrali

810 685 579 zł

A ty na co dziś zbierasz?