id: u6emp4

Pomoc dla adwokatek i adwokatów w Afganistanie - na rzecz IBA

Pomoc dla adwokatek i adwokatów w Afganistanie - na rzecz IBA

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
10 381 zł 
z 10 000 zł
103%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Zrzutka polskich adwokatów, radców prawnych, prawników i wszystkich zainteresowanych na rzecz International Bar Association.


Środki uzyskane z tej zrzutki będą po przewalutowaniu na USD w całości przekazane na rzecz International Bar Association na pomoc dla adwokatek, adwokatów i innych prawników w Afganistanie.


Zgodnie z informacjami udzielonymi przez IBA - organizacja ta pomaga prawnikom afgańskim w ich fizycznym przetrwaniu i ucieczce do krajów gdzie ich życie nie jest zagrożone.


Powszechnie wiadomo, że prawnicy - a zwłaszcza prawniczki (adwokatki) są szczególnie zagrożone, do tego stopnia, że możliwe jest nie tylko ich wyeliminowanie z życia zawodowego, ale wręcz fizyczna eksterminacja.


Z tego względu jako adwokaci, którym nie obce jest poczucie sprawiedliwości i solidarności powinniśmy uczynić co w naszej mocy aby pomóc IBA w wydostaniu naszych zagrożonych koleżanek i kolegów.


Zrzutka otwarta jest dla wszystkich polskich prawników - adwokatów, radców prawnych, a także prokuratorów i sędziów a także wszystkich innych, którzy chcą pomóc adwokatom w Afganistanie.


Poniżej wklejam fragment maila z mojej korespondencji z IBA.


✅What are the possibilities to help attorneys in Afganistan?

All funding will be spent towards providing general provisions including food, water and medicine, as well as paying for safe houses, internet costs and transportation. – The needs are many, varied and great.

The daily messages are ones of desperation.

✅What are the needs (i.e. what is the minimum sum that a member organization should provide)

We are not prescriptive regarding sums donated, but hopeful that IBA Member Organisations will be sympathetic to the plight of the Afghans and contribute swiftly and charitably.

✅What programs you currently run?

We are working to evacuate colleagues of the Afghanistan Independent Bar Association and women judges and lawyers at high risk.

We are asking all IBA Member Organisations to donate whatever amount is possible to an assistance fund for the wellbeing of our aforementioned colleagues and their families. Please send USD remittances marked ‘Afghanistan Donation’ to the NatWest bank account below and an email to [email protected] for acknowledgement of your contribution.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 93

GK
Nan Kuśnierczak
20 zł
PB
Piotr Borowiecki
40 zł
MM
ukryta
NK
Natalia Klima-Piotrowska
ukryta
P
Przemek
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
A
Arek
ukryta
M
MagdaLW
240 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

774 618 zrzutek

i zebrali

574 365 757 zł

A ty na co dziś zbierasz?