id: u7tmb4

Pomóż zaginionemu Łukaszowi wrócić do domu – akcja poszukiwawcza.

Pomóż zaginionemu Łukaszowi wrócić do domu – akcja poszukiwawcza.

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
97 870 zł 
z 80 000
122%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 937 873 zrzutki i zebrali 929 733 200 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbieramy na opłacenie akcji poszukiwawczej profesjonalnych ratowników górskich.


31 lipca tego roku, podczas urlopu z rodziną w Chorwacji, zaginął Łukasz Flak. Mimo intensywnej i szeroko zakrojonej akcji ratunkowej chorwackich służb górskich, wojska i lokalnego środowiska biegaczy, do tej pory nie został odnaleziony. Łukasz był bardzo doświadczonym biegaczem górskim, ultramaratończykiem. Zawsze doskonale przygotowany. Profesjonalista. 


Pasmo górskie, w którym zaginął mój mąż to trudny teren do poszukiwań, pełen szczelin i rozpadlin. Dlatego nadal walczących ratowników z chorwackiego HGSS chcemy wspomóc organizując wyprawę poszukiwawczą z Polski. Na szczęśliwe odnalezienie Łukasza czekam wraz z 6 letnim synem, rodziną i szerokim gronem przyjaciół.


Zwracam się do Was z prośbą o wsparcie, ponieważ w akcję zgodziła się angażować grupa profesjonalnych alpinistów z Polski, Medyk Rescue Team, która zajmuje się poszukiwaniami osób zaginionych w górach. Polska grupa poszukiwawcza ma na celu dokładne przeszukanie obszaru, w którym ostatni raz widziany był Łukasz, aby móc sprowadzić go do domu, gdzie czekamy w ogromnej niepewności.


Nie zostawimy Go w tych górach. Okażmy Solidarność. Chcemy po Niego iść, po to, żeby go odnaleźć !


Potrzebujemy zebrać 80 000 by pokryć koszt wyprawy 15 osobowej, polskiej grupy poszukiwawczej.


Do Chorwacji polscy ratownicy mogą wyruszyć już 5 października.


Obecnie wraz z rodziną i przyjaciółmi kończymy planowanie misji wyjazdowej do Chorwacji. 


Prosimy Was o wsparcie w pokryciu kosztów tej wyprawy. Bądźmy solidarni.


To dzięki Wam, powrót Łukasza jest możliwy !Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 699

GK
G.E Kowalik
3 000 zł
PK
Piotr Kempczol Kempczyński
2 250 zł
MW
Marek Wojnarowski
2 200 zł
JD
Jarek Dąbrowski
2 100 zł
SE
Sebastian
SE
sebkoch
MA
Marcin
PN
Paweł Nosal
1 000 zł
KA
KAMA
1 000 zł
AK
Anna Koch
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków
 • Adriana Kamińska-Flak

  Kochani, wczoraj dobiegła końca akcja poszukiwawcza Łukasza, którą przeprowadziła polska grupa ratownicza. Niestety dobrych wieści brak, nie udało się znaleźć męża. Pozostaje nam czekanie, w zawieszeniu, z myślą, że po stronie chorwackiej komuś, kiedyś, w końcu uda się natrafić na ślad Łukasza. Jeszcze raz dziękujemy za waszą pomoc, słowa pocieszenia, że zwyczajnie z nami jesteście w tej ciężkiej sytuacji.

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia! Trzeba wierzyć!

  100 zł
 • Adriana Kamińska-Flak

  Kochani ! Droga rodzino, przyjaciele, znajomi, ludzie dobrego serca ! Nie sposób podziękować każdemu z osobna za Waszą pomoc, wsparcie i solidarność. Kieruję do Was wszystkich słowa ogromnej wdzięczności, za wszystko. Wierzę, że dobro powraca, czego Wam życzę ! Czekamy na Łukasza cały czas i mamy nadzieję, że do nas wróci. Trzymajcie proszę kciuki za powodzenie akcji ! Dziękuję ! Adriana z synem.

 • Łukasz Mikołajczyk

  moj tato ma 62 lata i zmaga się z powikłaniami zaawansowanej miażdżycy. Miażdżyca to przewlekła choroba tętnic, która powoduje stwardnienie i pogrubienie błony wewnętrznej tętnic. U ojca doszło do uszkodzenia śródbłonka, a z tego powodu powstała zakrzepica, która zablokowała przepływ krwi w żyłach i tętnicach prowadząc do ostrego stanu niedokrwienia w kończynach dolnych, co bezpośrednio grozi amputacją obu kończyn. Codziennością taty jest ból, który towarzyszy mu w każdej chwili jego życia. Wymaga codziennej pielęgnacji ran i częstych zmian opatrunków. Porusza się na wózku, gdyż nie jest w stanie samodzielnie utrzymać równowagi ze względu na rozległe rany. Miesięczny koszt samych opatrunków typu aquagel aq, plastry urgo tul, bandaże, opatrunki oraz preparaty dezynfekujące i odkażające wynosi około 600 zł, a czasem nie ma nawet możliwości zakupić ich w lokalnych aptekach. Prosimy o pomoc w zapewnieniu tacie środków na kontynuację leczenia na najbliższe miesiące, gdyż każdy dzień odpowiedniej terapii odsuwa od wizję amputacji i daje nadzieję, że jeszcze kiedyś stanie na nogi. Bezpośredni nr konta taty 59 1050 1823 1000 0097 2979 2474 Proszę ludzi dobrej woli o wpłaty na pomoc dla taty Jerzego

 • MN
  Monika Nowak

  Licytacja książki J.Przetakiewicz

  40 zł