id: u8bgsy

Wsparcie IOP - Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku

Wsparcie IOP - Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku

Nasi użytkownicy założyli 1 038 067 zrzutek i zebrali 1 109 204 723 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • Kochani, dziękujemy za dotychczasowe wsparcie IOP!


  Wpisana tu docelowa kwota tej zrzutki została już osiągnięta, ale tworzyliśmy ją z myślą o 2021 roku, a teraz - po wejściu w 2022 rok - kontynuujemy (niestety nie mamy możliwości zmiany kwoty docelowej w opisie zrzutki).


  Pomagajcie dalej, bardzo prosimy!


  Aktualnie prowadzimy też akcję zbierania środków na IOP z wykorzystaniem bardzo atrakcyjnego kalendarza "aktorzy dzieciom" - zapraszamy do włączenia się!


  Charytatywny kalendarz IOP 2022

  Kalendarz IOP 2022

  By otrzymać wyjątkowy kalendarz charytatywny na rzecz maluszków z IOP należy złożyć darowiznę w kwocie nie mniejszej niż 60 zł na konto Fundacji Rodzin Adopcyjnych.


  Co ważne, w tytule przelewu należy wpisać „darowizna kalendarz”, a następnie wysłać potwierdzenie przelewu na adres e-mail: [email protected] – w treści wiadomości wpisując swój pełny adres korespondencyjny, imię, nazwisko oraz numer telefonu dla kuriera.


  Dane do przelewu: 

  Fundacja Rodzin Adopcyjnych, ul. Płatnicza 83, 01-827 Warszawa

  nr konta: PL 10 1160 2202 0000 0000 6084 1643 (Bank Millennium S.A.)


  Środki uzyskane dzięki akcji w całości zostaną przeznaczone dla podopiecznych Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku.


  W kalendarzu znajduje się 12 zdjęć autorstwa Piotra Ambroziaka, przedstawiających dzieci oraz wybitne polskie aktorki i jednego aktora 😉 Na zdjęciach możemy zobaczyć Magdalenę Różczkę, Magdalenę Boczarską, Magdalenę Lamparską, Katarzynę Zielińską, Agnieszkę Więdłochę, Olgę Bołądź, Barbarę Kurdej-Szatan, Annę Dereszowską, Małgorzatę Kożuchowską, Edytę Olszówkę, Karolinę Gruszkę oraz Piotra Stramowskiego w towarzystwie dzieci: Zuzi, Izy, Maksia, Neli, Patryka, Bartusia i Julka.


  Zapraszamy i zachęcamy do wspierania dzieci z IOP!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) w Otwocku jest unikalnym w skali kraju i jedynym w województwie mazowieckim ośrodkiem, przyjmującym noworodki i niemowlęta pozbawione czasowo lub trwale opieki rodziców, w nagłych sytuacjach kryzysowych. Działalność IOP służy ochronie najmłodszych dzieci przed negatywnymi skutkami sieroctwa.


Zebrane środki przeznaczane są w pierwszej kolejności na diagnostykę dzieci, zakup leków i środki ochrony osobistej.


Nadrzędnym celem IOP jest jak najszybsze przywrócenie dzieciom rodziny poprzez:

- umożliwienie ich powrotu do rodziców biologicznych,

- powierzenie rodzinie adopcyjnej lub zastępczej.


IOP to mieszkanie dla dzieci urządzone w standardzie oddziału niemowlęcego. Dla bezpieczeństwa dzieci usytuowany jest w szpitalu, w bezpośrednim sąsiedztwie oddziału pediatrycznego. Dysponujemy 20 miejscami.


Od 2001 roku w Ośrodku opieką otoczono blisko 1500 dzieci. Większość z nich znalazło rodzinę.


Bieżące informacje o IOP: https://www.facebook.com/adopcja/posts.IOP (Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny) w Otwocku prowadzony jest przez Fundację Rodzin Adopcyjnych, mającą status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP; KRS: 0000151113, Regon: 012809577, NIP: 1131966287). Strona Fundacji: http://adopcja.org.pl/.


Fundacja założona została przez grupę rodziców adopcyjnych, którzy przyjęli osierocone dzieci do swoich rodzin, a potem postanowili pomagać następnym dzieciom. Różnica między adoptowaniem kilkutygodniowego niemowlęcia, a kilkuletniego wychowanka domu dziecka jest olbrzymia - zrozumieliśmy jak ważna jest dla dzieci szybka diagnoza i natychmiast podjęte leczenie, dobra opieka i zapobieganie chorobie sierocej - i jak najszybsza adopcja. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielimy się także z innymi rodzinami adopcyjnymi. Zawsze najważniejszym celem wszystkich naszych działań było uchronienie małych dzieci przed umieszczeniem w domu dziecka, zwanym obecnie placówką opiekuńczo-wychowawczą.


Fundacja Rodzin Adopcyjnych rozpoczęła swoją działalność w listopadzie 1997 roku, prowadziła oddział preadopcyjny w szpitalu w Dziekanowie Leśnym, w 2001 roku uruchomiła Interwencyjną Placówkę Opiekuńczą (IPO) przy szpitalu w Otwocku, od kwietnia 2004 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), zbierając 1% podatku w rozliczeniach rocznych PIT. W 2012 roku IPO zmieniło nazwę na Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP). Wnętrza ośrodka zostały pięknie wyremontowane w 2018 roku przez Fundację Medicover, jej wolontariuszy i firmy współpracujące z Medicover (https://www.medicover.pl/uslugi-medicover/wielki-remont-iop-zakonczony,6147,n,256).


Więcej informacji o fundacji i jej działaniach: http://adopcja.org.pl/.


Email Fundacji: [email protected],

Kontakt telefoniczny Fundacja: +48 603 771 400,

Kontakt telefoniczny IOP w Otwocku: +48 22 779 48 38.


Biuro Fundacji: ul. Płatnicza 83, 01-827 Warszawa (niestety z powodu koronawirusa nie są możliwe odwiedziny - prosimy o kontakt telefoniczny lub emailowy).


Adres IOP w Otwocku (Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny): ul Batorego 44, 05-400 Otwock (tu tym bardziej, ze względu na rygory sanitarne, niestety nie są możliwe odwiedziny).

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 631

KO
Kinga Owczarek-Wielądek
50 zł
MS
Małgorzata Siergiej
ukryta
MP
Marta Paździorko
100 zł
MA
Marlena
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
MO
Marta
100 zł
JS
Joanna
100 zł
KZ
Kasia znyk
20 zł
AP
Agata Pniewska
100 zł
MJ
Mateusz
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 15

 
2500 znaków