id: u8bgsy

Wsparcie IOP - Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku w 2021 roku

Wsparcie IOP - Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku w 2021 roku

Aktualności 2

 • Kochani wpłacający, dzięki Waszej pomocy do 15 stycznia 2021 zebraliśmy ponad 20.000 zł.

  Całość kwoty wykorzystujemy do wsparcia działania IOP w Otwocku, które jest w szczególnie trudnej sytuacji ze względu na Covid (częste zwolnienia czy kwarantanny personelu, reżim sanitarny utrudniający działanie, konieczność zakupu dodatkowych środków zabezpieczających, brak możliwości korzystania z pomocy wolontariuszy).

  W imieniu swoim i dzieci, które znajdują opiekę w IOP, dziękujemy Wam bardzo bardzo za Wasze zaangażowanie! 💗

  Czytaj więcej
 • Dzisiejszy post z Facebooka (https://www.facebook.com/Adopcja/posts/3648552611863436):

  Kochani Przyjaciele, często pytacie o jakąś zbiórkę celową na rzecz naszych maluszków, w której byłaby możliwość szybkich przelewów.

  Postaraliśmy się wyjść na przeciw Waszym oczekiwaniom i podajemy link do tej zrzutki 😊💪

  Jeśli możecie - wesprzyjcie nasz ośrodek choć drobną wpłatą. I prosimy - udostępniajcie link dalej 🙏 Z góry dziękujemy ❤️

  Jeżeli ktoś jeszcze nie polubił naszego profilu na FB to zapraszamy! https://www.facebook.com/Adopcja

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) w Otwocku jest unikalnym w skali kraju i jedynym w województwie mazowieckim ośrodkiem, przyjmującym noworodki i niemowlęta pozbawione czasowo lub trwale opieki rodziców, w nagłych sytuacjach kryzysowych. Działalność IOP służy ochronie najmłodszych dzieci przed negatywnymi skutkami sieroctwa.


Zebrane środki przeznaczane są w pierwszej kolejności na diagnostykę dzieci, zakup leków i środki ochrony osobistej.


Nadrzędnym celem IOP jest jak najszybsze przywrócenie dzieciom rodziny poprzez:

- umożliwienie ich powrotu do rodziców biologicznych,

- powierzenie rodzinie adopcyjnej lub zastępczej.


IOP to mieszkanie dla dzieci urządzone w standardzie oddziału niemowlęcego. Dla bezpieczeństwa dzieci usytuowany jest w szpitalu, w bezpośrednim sąsiedztwie oddziału pediatrycznego. Dysponujemy 20 miejscami.


Od 2001 roku w Ośrodku opieką otoczono blisko 1500 dzieci. Większość z nich znalazło rodzinę.


Bieżące informacje o IOP: https://www.facebook.com/adopcja/posts.IOP (Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny) w Otwocku prowadzony jest przez Fundację Rodzin Adopcyjnych, mającą status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP; KRS: 0000151113, Regon: 012809577, NIP: 1131966287). Strona Fundacji: http://adopcja.org.pl/.


Fundacja założona została przez grupę rodziców adopcyjnych, którzy przyjęli osierocone dzieci do swoich rodzin, a potem postanowili pomagać następnym dzieciom. Różnica między adoptowaniem kilkutygodniowego niemowlęcia, a kilkuletniego wychowanka domu dziecka jest olbrzymia - zrozumieliśmy jak ważna jest dla dzieci szybka diagnoza i natychmiast podjęte leczenie, dobra opieka i zapobieganie chorobie sierocej - i jak najszybsza adopcja. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielimy się także z innymi rodzinami adopcyjnymi. Zawsze najważniejszym celem wszystkich naszych działań było uchronienie małych dzieci przed umieszczeniem w domu dziecka, zwanym obecnie placówką opiekuńczo-wychowawczą.


Fundacja Rodzin Adopcyjnych rozpoczęła swoją działalność w listopadzie 1997 roku, prowadziła oddział preadopcyjny w szpitalu w Dziekanowie Leśnym, w 2001 roku uruchomiła Interwencyjną Placówkę Opiekuńczą (IPO) przy szpitalu w Otwocku, od kwietnia 2004 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), zbierając 1% podatku w rozliczeniach rocznych PIT. W 2012 roku IPO zmieniło nazwę na Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP). Wnętrza ośrodka zostały pięknie wyremontowane w 2018 roku przez Fundację Medicover, jej wolontariuszy i firmy współpracujące z Medicover (https://www.medicover.pl/uslugi-medicover/wielki-remont-iop-zakonczony,6147,n,256).


Więcej informacji o fundacji i jej działaniach: http://adopcja.org.pl/.


Email Fundacji: [email protected],

Kontakt telefoniczny Fundacja: +48 603 771 400,

Kontakt telefoniczny IOP w Otwocku: +48 22 779 48 38.


Biuro Fundacji: ul. Płatnicza 83, 01-827 Warszawa (niestety z powodu koronawirusa nie są możliwe odwiedziny - prosimy o kontakt telefoniczny lub emailowy).


Adres IOP w Otwocku (Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny): ul Batorego 44, 05-400 Otwock (tu tym bardziej, ze względu na rygory sanitarne, niestety nie są możliwe odwiedziny).

Wpłacający 233

 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
55 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KD
Katarzyna Dziamska
ukryta
AP
Aleksandra Pakuła
50 zł
HW
Hanna Wróbel
40 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 5

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

647 304 zrzutki

i zebrali

403 555 181 zł

A ty na co dziś zbierasz?