id: u8bgsy

Wsparcie IOP - Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku w 2021 roku

Wsparcie IOP - Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku w 2021 roku

Aktualności 2

 • Kochani wpłacający, dzięki Waszej pomocy do 15 stycznia 2021 zebraliśmy ponad 20.000 zł.

  Całość kwoty wykorzystujemy do wsparcia działania IOP w Otwocku, które jest w szczególnie trudnej sytuacji ze względu na Covid (częste zwolnienia czy kwarantanny personelu, reżim sanitarny utrudniający działanie, konieczność zakupu dodatkowych środków zabezpieczających, brak możliwości korzystania z pomocy wolontariuszy).

  W imieniu swoim i dzieci, które znajdują opiekę w IOP, dziękujemy Wam bardzo bardzo za Wasze zaangażowanie! 💗

  Czytaj więcej
 • Dzisiejszy post z Facebooka (https://www.facebook.com/Adopcja/posts/3648552611863436):

  Kochani Przyjaciele, często pytacie o jakąś zbiórkę celową na rzecz naszych maluszków, w której byłaby możliwość szybkich przelewów.

  Postaraliśmy się wyjść na przeciw Waszym oczekiwaniom i podajemy link do tej zrzutki 😊💪

  Jeśli możecie - wesprzyjcie nasz ośrodek choć drobną wpłatą. I prosimy - udostępniajcie link dalej 🙏 Z góry dziękujemy ❤️

  Jeżeli ktoś jeszcze nie polubił naszego profilu na FB to zapraszamy! https://www.facebook.com/Adopcja

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) w Otwocku jest unikalnym w skali kraju i jedynym w województwie mazowieckim ośrodkiem, przyjmującym noworodki i niemowlęta pozbawione czasowo lub trwale opieki rodziców, w nagłych sytuacjach kryzysowych. Działalność IOP służy ochronie najmłodszych dzieci przed negatywnymi skutkami sieroctwa.


Zebrane środki przeznaczane są w pierwszej kolejności na diagnostykę dzieci, zakup leków i środki ochrony osobistej.


Nadrzędnym celem IOP jest jak najszybsze przywrócenie dzieciom rodziny poprzez:

- umożliwienie ich powrotu do rodziców biologicznych,

- powierzenie rodzinie adopcyjnej lub zastępczej.


IOP to mieszkanie dla dzieci urządzone w standardzie oddziału niemowlęcego. Dla bezpieczeństwa dzieci usytuowany jest w szpitalu, w bezpośrednim sąsiedztwie oddziału pediatrycznego. Dysponujemy 20 miejscami.


Od 2001 roku w Ośrodku opieką otoczono blisko 1500 dzieci. Większość z nich znalazło rodzinę.


Bieżące informacje o IOP: https://www.facebook.com/adopcja/posts.IOP (Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny) w Otwocku prowadzony jest przez Fundację Rodzin Adopcyjnych, mającą status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP; KRS: 0000151113, Regon: 012809577, NIP: 1131966287). Strona Fundacji: http://adopcja.org.pl/.


Fundacja założona została przez grupę rodziców adopcyjnych, którzy przyjęli osierocone dzieci do swoich rodzin, a potem postanowili pomagać następnym dzieciom. Różnica między adoptowaniem kilkutygodniowego niemowlęcia, a kilkuletniego wychowanka domu dziecka jest olbrzymia - zrozumieliśmy jak ważna jest dla dzieci szybka diagnoza i natychmiast podjęte leczenie, dobra opieka i zapobieganie chorobie sierocej - i jak najszybsza adopcja. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielimy się także z innymi rodzinami adopcyjnymi. Zawsze najważniejszym celem wszystkich naszych działań było uchronienie małych dzieci przed umieszczeniem w domu dziecka, zwanym obecnie placówką opiekuńczo-wychowawczą.


Fundacja Rodzin Adopcyjnych rozpoczęła swoją działalność w listopadzie 1997 roku, prowadziła oddział preadopcyjny w szpitalu w Dziekanowie Leśnym, w 2001 roku uruchomiła Interwencyjną Placówkę Opiekuńczą (IPO) przy szpitalu w Otwocku, od kwietnia 2004 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), zbierając 1% podatku w rozliczeniach rocznych PIT. W 2012 roku IPO zmieniło nazwę na Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP). Wnętrza ośrodka zostały pięknie wyremontowane w 2018 roku przez Fundację Medicover, jej wolontariuszy i firmy współpracujące z Medicover (https://www.medicover.pl/uslugi-medicover/wielki-remont-iop-zakonczony,6147,n,256).


Więcej informacji o fundacji i jej działaniach: http://adopcja.org.pl/.


Email Fundacji: [email protected],

Kontakt telefoniczny Fundacja: +48 603 771 400,

Kontakt telefoniczny IOP w Otwocku: +48 22 779 48 38.


Biuro Fundacji: ul. Płatnicza 83, 01-827 Warszawa (niestety z powodu koronawirusa nie są możliwe odwiedziny - prosimy o kontakt telefoniczny lub emailowy).


Adres IOP w Otwocku (Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny): ul Batorego 44, 05-400 Otwock (tu tym bardziej, ze względu na rygory sanitarne, niestety nie są możliwe odwiedziny).

Wpłacający 224

 
Dane ukryte
50 zł
M
Magdalena Chojnacka
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
27 zł
M
MonikA B
10 zł
PD
Paulina Djaczenko
115 zł
JS
Jolanta Siwak
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
E
Edyta Wdowicka
30 zł
BK
Beata Król
25 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 5

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

625 023 zrzutki

i zebrali

375 987 939 zł

A ty na co dziś zbierasz?