id: u8bgsy

Wsparcie IOP - Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku

Wsparcie IOP - Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku

65 413 zł 
z 50 000 zł
130%
136 dni do końca
447 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności4

 • Kochani, dziękujemy za dotychczasowe wsparcie IOP!


  Wpisana tu docelowa kwota tej zrzutki została już osiągnięta, ale tworzyliśmy ją z myślą o 2021 roku, a teraz - po wejściu w 2022 rok - kontynuujemy (niestety nie mamy możliwości zmiany kwoty docelowej w opisie zrzutki).


  Pomagajcie dalej, bardzo prosimy!


  Aktualnie prowadzimy też akcję zbierania środków na IOP z wykorzystaniem bardzo atrakcyjnego kalendarza "aktorzy dzieciom" - zapraszamy do włączenia się!


  Charytatywny kalendarz IOP 2022

  Kalendarz IOP 2022

  By otrzymać wyjątkowy kalendarz charytatywny na rzecz maluszków z IOP należy złożyć darowiznę w kwocie nie mniejszej niż 60 zł na konto Fundacji Rodzin Adopcyjnych.


  Co ważne, w tytule przelewu należy wpisać „darowizna kalendarz”, a następnie wysłać potwierdzenie przelewu na adres e-mail: [email protected] – w treści wiadomości wpisując swój pełny adres korespondencyjny, imię, nazwisko oraz numer telefonu dla kuriera.


  Dane do przelewu: 

  Fundacja Rodzin Adopcyjnych, ul. Płatnicza 83, 01-827 Warszawa

  nr konta: PL 10 1160 2202 0000 0000 6084 1643 (Bank Millennium S.A.)


  Środki uzyskane dzięki akcji w całości zostaną przeznaczone dla podopiecznych Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku.


  W kalendarzu znajduje się 12 zdjęć autorstwa Piotra Ambroziaka, przedstawiających dzieci oraz wybitne polskie aktorki i jednego aktora 😉 Na zdjęciach możemy zobaczyć Magdalenę Różczkę, Magdalenę Boczarską, Magdalenę Lamparską, Katarzynę Zielińską, Agnieszkę Więdłochę, Olgę Bołądź, Barbarę Kurdej-Szatan, Annę Dereszowską, Małgorzatę Kożuchowską, Edytę Olszówkę, Karolinę Gruszkę oraz Piotra Stramowskiego w towarzystwie dzieci: Zuzi, Izy, Maksia, Neli, Patryka, Bartusia i Julka.


  Zapraszamy i zachęcamy do wspierania dzieci z IOP!

  Czytaj więcej
 • Bardzo dziękujemy za wszystkie dotychczasowe wpłaty! Takie wsparcie umożliwia nam prowadzenie IOP w Otwocku i pomoc porzuconym dzieciom.


  Bardzo prosimy o pamięć o IOP przy rozliczeniu rocznym i przeznaczenie 1% podatku na naszą Fundację, mającą status OPP (Organizacji Pożytku Publicznego). Przekazując tak niewiele, można uratować życie dziecka.


  W PIT rozliczenia rocznego prosimy wpisać OPP nr KRS: 0000 151113.


  nccb7629847d59ad.png

  

  Czytaj więcej
 • Kochani wpłacający, dzięki Waszej pomocy do 15 stycznia 2021 zebraliśmy ponad 20.000 zł.

  Całość kwoty wykorzystujemy do wsparcia działania IOP w Otwocku, które jest w szczególnie trudnej sytuacji ze względu na Covid (częste zwolnienia czy kwarantanny personelu, reżim sanitarny utrudniający działanie, konieczność zakupu dodatkowych środków zabezpieczających, brak możliwości korzystania z pomocy wolontariuszy).

  W imieniu swoim i dzieci, które znajdują opiekę w IOP, dziękujemy Wam bardzo bardzo za Wasze zaangażowanie! 💗

  Czytaj więcej
 • Dzisiejszy post z Facebooka (https://www.facebook.com/Adopcja/posts/3648552611863436):

  Kochani Przyjaciele, często pytacie o jakąś zbiórkę celową na rzecz naszych maluszków, w której byłaby możliwość szybkich przelewów.

  Postaraliśmy się wyjść na przeciw Waszym oczekiwaniom i podajemy link do tej zrzutki 😊💪

  Jeśli możecie - wesprzyjcie nasz ośrodek choć drobną wpłatą. I prosimy - udostępniajcie link dalej 🙏 Z góry dziękujemy ❤️

  Jeżeli ktoś jeszcze nie polubił naszego profilu na FB to zapraszamy! https://www.facebook.com/Adopcja

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) w Otwocku jest unikalnym w skali kraju i jedynym w województwie mazowieckim ośrodkiem, przyjmującym noworodki i niemowlęta pozbawione czasowo lub trwale opieki rodziców, w nagłych sytuacjach kryzysowych. Działalność IOP służy ochronie najmłodszych dzieci przed negatywnymi skutkami sieroctwa.


Zebrane środki przeznaczane są w pierwszej kolejności na diagnostykę dzieci, zakup leków i środki ochrony osobistej.


Nadrzędnym celem IOP jest jak najszybsze przywrócenie dzieciom rodziny poprzez:

- umożliwienie ich powrotu do rodziców biologicznych,

- powierzenie rodzinie adopcyjnej lub zastępczej.


IOP to mieszkanie dla dzieci urządzone w standardzie oddziału niemowlęcego. Dla bezpieczeństwa dzieci usytuowany jest w szpitalu, w bezpośrednim sąsiedztwie oddziału pediatrycznego. Dysponujemy 20 miejscami.


Od 2001 roku w Ośrodku opieką otoczono blisko 1500 dzieci. Większość z nich znalazło rodzinę.


Bieżące informacje o IOP: https://www.facebook.com/adopcja/posts.IOP (Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny) w Otwocku prowadzony jest przez Fundację Rodzin Adopcyjnych, mającą status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP; KRS: 0000151113, Regon: 012809577, NIP: 1131966287). Strona Fundacji: http://adopcja.org.pl/.


Fundacja założona została przez grupę rodziców adopcyjnych, którzy przyjęli osierocone dzieci do swoich rodzin, a potem postanowili pomagać następnym dzieciom. Różnica między adoptowaniem kilkutygodniowego niemowlęcia, a kilkuletniego wychowanka domu dziecka jest olbrzymia - zrozumieliśmy jak ważna jest dla dzieci szybka diagnoza i natychmiast podjęte leczenie, dobra opieka i zapobieganie chorobie sierocej - i jak najszybsza adopcja. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielimy się także z innymi rodzinami adopcyjnymi. Zawsze najważniejszym celem wszystkich naszych działań było uchronienie małych dzieci przed umieszczeniem w domu dziecka, zwanym obecnie placówką opiekuńczo-wychowawczą.


Fundacja Rodzin Adopcyjnych rozpoczęła swoją działalność w listopadzie 1997 roku, prowadziła oddział preadopcyjny w szpitalu w Dziekanowie Leśnym, w 2001 roku uruchomiła Interwencyjną Placówkę Opiekuńczą (IPO) przy szpitalu w Otwocku, od kwietnia 2004 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), zbierając 1% podatku w rozliczeniach rocznych PIT. W 2012 roku IPO zmieniło nazwę na Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP). Wnętrza ośrodka zostały pięknie wyremontowane w 2018 roku przez Fundację Medicover, jej wolontariuszy i firmy współpracujące z Medicover (https://www.medicover.pl/uslugi-medicover/wielki-remont-iop-zakonczony,6147,n,256).


Więcej informacji o fundacji i jej działaniach: http://adopcja.org.pl/.


Email Fundacji: [email protected],

Kontakt telefoniczny Fundacja: +48 603 771 400,

Kontakt telefoniczny IOP w Otwocku: +48 22 779 48 38.


Biuro Fundacji: ul. Płatnicza 83, 01-827 Warszawa (niestety z powodu koronawirusa nie są możliwe odwiedziny - prosimy o kontakt telefoniczny lub emailowy).


Adres IOP w Otwocku (Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny): ul Batorego 44, 05-400 Otwock (tu tym bardziej, ze względu na rygory sanitarne, niestety nie są możliwe odwiedziny).

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Stefana Batorego 44, 05-400

Otwock, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 447

preloader

Komentarze 11

 
2500 znaków

Lokalizacja

Stefana Batorego 44, 05-400

Otwock, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

880 230 zrzutek

i zebrali

810 547 703 zł

A ty na co dziś zbierasz?