id: u8r4gj

Wspólnie odbudujemy ich dom

Wspólnie odbudujemy ich dom

Nasi użytkownicy założyli 1 177 889 zrzutek i zebrali 1 230 948 465 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Według szacunków wartość strat powstałych w wyniku pożaru wynosi około 300tyś. zł, z czego około 150tyś. zł to szacunkowa wartość strat spalonego dachu i poddasza. Drugie 150tyś. zł to straty w pozostałej części domu (zalane lub nadpalone podłogi, ściany, meble i sprzęty, które trzeba będzie wymienić i zastąpić nowymi).


  Niestety poszkodowana rodzina nie miała wykupionego ubezpieczenia domu, dlatego też w całości będzie musiała odbudować dom z własnych środków. Z tego powodu podnosimy kwotę zbiórki do 40tyś. zł - pozwoliłoby to na pokrycie nieco ponad 13% wartości strat jakie spowodował szalejący ogień.


  Wierzymy, że wspólnie uda się odbudować zniszczony dom.


  Rodzina pogorzelców dziękuję za dotychczasowe wsparcie jakie zostało im udzielone, zarówno te w formie materialnej jak i pomocy przy pracach rozbiórkowych i porządkowych, a także dziękuje wszystkim sąsiadom i znajomym oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc na różnych płaszczyznach. Dziękuje też za płynące wyrazy współczucia.  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Obudził ich odgłos strzelającego w ogniu eternitu – myślałam, że ktoś strzela petardami pod oknem. Wyjrzałam przez nie i zobaczyłam, że mimo późnej pory na dworze jest bardzo jasno. Dźwięk był jednak przerażający, wybiegłam więc na korytarz, a tam… ujrzałam płonące drzwi od strychu – relacjonuje poszkodowana w pożarze młoda kobieta.

b12b612bc4e030b2.jpegW sobotę w nocy 23 kwietnia doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Łosicach. Pożar objął górną kondygnację budynku i doszczętnie strawił pomieszczenia strychowe i dach nad całym domem. W wyniku wysokiej temperatury duża część wyposażenia pokoi na piętrze uległa stopieniu, popękały też szyby w drzwiach prowadzących do kolejnych pomieszczeń i ściany.

W domu zamieszkiwała pięcioosobowa rodzina – rodzice i córka z rodziną. Z relacji domowników wynika, że feralnej nocy kobiety już spały. – Zasnęłam nie w sypialni tylko na kanapie przed telewizorem. Obudził mnie głośny huk. Myślałam, że ktoś strzela petardami pod oknem. Wyjrzałam przez nie i zobaczyłam, że mimo późnej pory na dworze jest bardzo jasno. Dźwięk był jednak przerażający, wybiegłam więc na korytarz, a tam… ujrzałam płonące drzwi od strychu - relacjonuje poszkodowana w pożarze młoda kobieta. Zaalarmowała pozostałych domowników.


Niemal równolegle huk wzbudził niepokój u nastoletniej córki kobiety. Dziewczynka w tym czasie kąpała się. Wybiegła z łazienki i również zaczęła alarmować pozostałych domowników. Obie kobiety dzwoniły też natychmiast na numer alarmowy, prosząc o pomoc. Krzyki kobiet i huk gwałtownie pękającego eternitu przestraszył i wybudził rodziców mieszkających na dolnej kondygnacji budynku. Ojciec pobiegł na górę by sprawdzić co się dzieje. Zobaczył ogień przedostający się z części strychowej na część mieszkalną. Nie było już mowy, o tłumieniu szalejących płomieni. Trzeba było ratować życie.


Na szczęście, cała pięcioosobowa rodzina, zdążyła się ewakuować z płonącego budynku. Żaden z domowników nie odniósł obrażeń. Udało się też bezpiecznie wyprowadzić i zabezpieczyć czworonożnych przyjaciół – koty i psy. Natychmiast z pomocą przybiegli sąsiedzi, którzy również alarmowali służby.


Akcja gaszenia pożaru trwała do późnych godzin. Udało się uratować przed spaleniem dolną kondygnację budynku i część górnej kondygnacji. Jednak, to czego nie strawił ogień zalała niestety woda. Zniszczeniu lub uszkodzeniu uległy meble i sprzęty znajdujące się w domu.


Rodzina z pomocą najbliższych, przyjaciół i sąsiadów uporała się już z uprzątnięciem pogorzeliska, a strażacy stworzyli z plandek prowizoryczne nakrycie w zastępstwie spalonego dachu. Niemniej pracy pozostało dużo. Trzeba będzie osuszyć dom, prawdopodobnie również trzeba będzie skuć tynki i zerwać podłogi. Przy okazji fachowcy będą musieli sprawdzić czy stropy nie uległy zniszczeniu. Całkowitego odbudowania wymaga też dach, a w domu trzeba będzie położyć nową instalację elektryczną i zrobić remont wszystkich pomieszczeń, a także wyposażyć je w meble.


W obliczu tak ogromnej tragedii zwracamy się z prośbą o wsparcie odbudowy domu. Założyliśmy specjalną zrzutkę z której całkowity dochód zostanie przekazany pogorzelcom. Mamy nadzieje, że wspólnie uda się nam pomóc rodzinie odzyskać to na co pracowali całe życie.

uc69e626df554f1f.jpega5921c4915a41d7a.jpegvd0a12900acf013e.jpegt476c16430447173.jpegpd6c07342ac66ba8.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 106

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!