id: u8y7bx

Sprzęt do realizacji projektu generatora polskich napisów (srt, txt), z materiałów wideo w języku polskim. Dla osób niedosłyszących i na potrzeby transkrypcji materiału.

Sprzęt do realizacji projektu generatora polskich napisów (srt, txt), z materiałów wideo w języku polskim. Dla osób niedosłyszących i na potrzeby transkrypcji materiału.

Nasi użytkownicy założyli 1 035 536 zrzutek i zebrali 1 103 072 488 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Co się stanie jeśli nie osiągniemy celu zbiórki?

  Będziemy uparcie dążyli do osiągnięcia celu w większym okresie czasu i z innych miejsc... możliwe że próbując wziąć część rzeczy w leasing.

  Aktualna wysokość będzie w stanie pokryć koszt zakupu serwera do którego będziemy mogli włożyć GPU, więc część założenia celu mamy osiągnięty.


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Natrafiasz na ciekawy podcast albo intrygujący filmik na YouTube, po czym od razu klikasz, by zacząć słuchać lub oglądać? Choć wydaje się to tak proste i bezproblemowe, dla niektórych nie jest to oczywiste – osoby niedosłyszące i niesłyszące są zmuszone do czekania na przygotowanie napisów przez autora, co może długo trwać albo być poza możliwościami technicznymi twórcy, lub pozostaje im korzystać z automatycznych generatorów, których działanie pozostawia wiele do życzenia. Jako Fundacja Technologie dla Ludzi chcielibyśmy dorzucić cegiełkę do swobodniejszego korzystania z internetu przez osoby niedosłyszące i niesłyszące, a naszym pomysłem jest szerokie udostępnienie oprogramowania, dzięki któremu będzie to możliwe. Posiadamy odpowiednie umiejętności i jesteśmy zmotywowani do działania, lecz do pełnej realizacji projektu brakuje nam Waszego wsparcia finansowego. 


Przykład działania (prosto z generatora, bez poprawek):Za nami już przygotowanie oprogramowania, które analizuje polskie materiały wideo lub audio, a następnie z wysoką skutecznością generuje pliki z napisami w formatach SRT i TXT. W praktyce oznacza to, że można szybko – potrzeba zaledwie kilku minut – stworzyć podpisy do np. pobranego filmu, nagrania na YouTube czy podcastu, w dodatku bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej. Po wygenerowaniu pliku wystarczy wprowadzić jedynie niewielkie poprawki w edytorze, co z pewnością docenią ci, którzy wiedzą, jak żmudną pracą jest ręczne przygotowywanie napisów. Nasz projekt jest skierowany zarówno do osób prywatnych, jak i twórców internetowych, którym zależy na wyrównanym dostępie do publikowanych przez nich treści. 


Na co chcielibyśmy przeznaczyć zebrane pieniądze? Przede wszystkim potrzebujemy kupić dodatkowy serwer wyposażony w mocny koprocesor GPU CUDA, aby dzięki niemu skrócić czas generowania napisów. Bazując na tym sprzęcie stworzylibyśmy również serwis internetowy, który umożliwi generowanie podpisów i będzie przyjazny dla każdego użytkownika. Oprogramowanie będzie udostępnione bezpłatnie do celów niekomercyjnych, ponadto przygotujemy niedrogie plany dla każdej osoby prowadzącej kanał na PeerTube czy YouTube.


3OVDFct0XZdYgegJ.png

Fundacja Technologie dla Ludzi jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS), a więcej informacji na temat naszej działalności można znaleźć na stronie internetowej https://ftdl.pl/ .

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 2

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 21

TO
Tomasz Oleksik
ukryta
MC
Michał Ciepły
100 zł
RR
Piotr Radio
10 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MP
fanka programu o charakterze egalitarnym Gilotyna
100 zł
WB
Witek
20 zł
JZ
Jakub z modue
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków